19.12.2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня2024року
м.Харків
Справа № 642/1377/13
Провадження №4-с/642/20/24
Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Петрова Н.М., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , державний виконавець: Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на дії/бездіяльність органу примусового виконання,-
ВСТАНОВИВ:
16.12.2024до Ленінського районного суду м.Харкова звернувся представник заявника ОСОБА_1 - адвокат Баранов Д.М. зі скаргою на дії/бездіяльність органу примусового виконання, в якій він просить суд постанову Шевченківського ВДВС у м.Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у виконавчому провадженні №73459456від 29.11.2023про стягнення виконавчого збору у частині коштів пенсії 19 720,39 грн. та соціальної допомоги за програмою «єПідтримка» 24 000,00 грн. визнати неправомірними; визнати дії із списання зі стягнення з банківської суми пенсії ОСОБА_1 у розмірі 19 720,39 грн. та виплат державної соціальної допомоги за програмою «єПідтримка» 24 000,00 грн., стягнутих 01.12.2023та 08.12.2023- неправомірними; усунути порушення шляхом повернення ОСОБА_1 коштів пенсії 19 720, 39 грн. та соціальної допомоги за програмою «єПідтримка» 24 000,00 грн. на НОМЕР_1 , картка НОМЕР_2 , відкриті у АТ КБ «Приватбанк».
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.12.2024, скарга надійшла в провадження судді цього ж суду Петрової Н.М.
Дослідивши скаргу та додані до неї документи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини 1ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цьогоКодексу, порушено їхні права чи свободи.
Частиною 1 ст.448 ЦПК України встановлено, що скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.
РозділомVIIта ст.447 ЦПК Українине визначено, яка за формою та змістом має бути скарга на рішення, дії або бездіяльність державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення.
При цьому, згідно роз`яснення Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ у постанові «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07 лютого2014за № 6 (п.13), скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченими положеннямиЦПК.
Однак, судом було встановлено, що скарга подана до суду без додержання вимог, викладених уст. 175-177 ЦПК України.
Відповідно до п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, скарга ОСОБА_1 не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, частиною 5 ст. 177 ЦПК України встановлено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, всупереч вищевказаних вимог ЦПК України, заявником ОСОБА_1 до матеріалів скарги не додано належним чином завірену копію рішення суду, на підставі якого державним виконавцем Шевченківського ВДВС у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Тригубенко І.Ю. відкрито виконавче провадження №73459456у зв?язку з чим суд позбавлений можливості встановити дотримання заявником положення ч.1 ст. 448 ЦПК України.
Більше того, як вбачається з п. 17 Постанови Пленуму ВССУ від 07.02.2014р. «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» визначено, що сторона виконавчого провадження, яка звернулася до суду зі скаргою, бере участь в її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов`язків яких безпосередньо стосується розгляд і вирішення цієї скарги, як заінтересовані особи.
В той же час, заявником зазначено учасників справи як: скаржник, стягувач та державний виконавець.
Крім того, копії документів, які долучені до матеріалів скарги мають нечитабельну якість, внаслідок чого суд позбавлений можливості встановити обставини справи.
У відповідності до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що заяву подано без додержання вимог, передбачених чиннимЦПК України, суд приходить до висновку, що таку слід залишити без руху і надати заявнику строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для їх усунення.
Керуючись ст.ст. 175,183, 447, 448 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , державний виконавець: Шевченківський відділ державної виконавчої служби у місті Полтаві Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції на дії/бездіяльність органу примусового виконання- залишити без руху,надавши заявнику строк п`ять днів з дня отримання копії ухвали, для усунення зазначених недоліків.
Роз`яснити заявнику, що в разі, якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Веб-адреса цього документу у Єдиному державному реєстрі судових рішеньhttp://reyestr.court.gov.ua/з посиланням на номер справи.
Суддя Наталя ПЕТРОВА
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123883865 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Петрова Н. М.
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ізмайлова Тетяна Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні