18.12.2024
Справа № 703/664/22
Провадження № 1-кп/696/10/24
УХВАЛА
іменем України
18 грудня 2024 року м. Кам`янка
Кам`янський районний суд Черкаської області у складі колегії:
головуючої судді - ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
за участі: секретаря судових засідань ОСОБА_4 ,
прокурора ОСОБА_5 (в режимі відеоконференції),
розглянувши питання про виправлення описки у вироці Кам`янського районного суду Черкаської області від 18.06.2024 року щодо засуджених ОСОБА_6 та ОСОБА_7 за ч.2 ст.307 КК України,
встановив:
Вироком Кам`янського районного суду Черкаської області від 18.06.2024 ОСОБА_7 та ОСОБА_6 визнано винуватимиу вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, та призначено покарання за ч.2 ст.307 КК України у виді позбавлення волі з конфіскацією майна.
21 листопада 2024 року вирок Кам`янського районного суду Черкаської області від 18.06.2024 залишено без змін. В той же час, зі змісту ухвали Черкаського апеляційного суду вбачається, що судом першої інстанції допущено технічну описку, а саме після кваліфікації дій обвинувачених, як незаконне придбання, зберігання з метою збуту, зайво вказано слово «перевезення».
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність виправлення даної описки шляхом постановлення ухвали.
В судовому засіданні прокурор заперечив проти виправлення описки, так як вважає, що в даному випадку виправлення описки є недопустимим.
Від захисників ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до суду надійшли клопотання про розгляд справи без їх участі.
Засуджені ОСОБА_6 та ОСОБА_7 в судове засідання не з`явились, на зв`язок в режимі відеоконференції бажання з`явитися не виявили.
Відповідно до ст.. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні. Питання про внесення виправлень суд вирішує в судовому засіданні. Учасники судового провадження повідомляються про дату, час і місце засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвалу суду про внесення виправлень у судове рішення чи відмову у внесенні виправлень може бути оскаржено.
В ухвалі Черкаського апеляційного суду від 21.11.2024 (а.с. 57) зазначено, що доводи прокурора та захисту з приводу вказівки судом зайвої кваліфікаційної ознаки є необґрунтованими, та можуть бути усунуті судом першої інстанції в порядку ст. 379 КПК України.
Як вбачається з вироку Кам`янського районного суду Черкаської області від 18.06.2024 (т. 15 а.с. 95) в обвинуваченні щодо ОСОБА_6 та ОСОБА_7 по суті не вбачається такої кваліфікуючої ознаки як «перевезення», водночас у висновку по суті обвинувачення, значиться кваліфікація «перевезення».
Згідно обвинувального акту ОСОБА_6 та ОСОБА_7 обвинувачуються у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинених повторно, організованою групою осіб, у великих розмірах. При цьому під час розгляду даного кримінального провадження прокурор не змінював обвинувачення та не висував додаткове обвинувачення щодо незаконного перевезення наркотичних засобів з метою збуту. Тобто згідно даної фабули суд не вказував на дії обвинувачених, пов`язані з незаконним перевезенням наркотичних засобів. Отже, зазначений судом елемент об`єктивної сторони «перевезення» є технічною опискою при виготовленні тексту вироку суду за допомогою комп`ютерної техніки, у тому числі із застосуванням елементів копіювання.
Отже, колегія суддів прийшла до висновку про необхідність виправлення зазначеної описки, яка є очевидною, виключивши із формулювання обвинувачення, яке визнано судом доведеним елемент об`єктивної сторони - «перевезення».
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.. 372, 379 КПК України, суд, -
ухвалив:
Виправити описку в резолютивній частині вироку Кам`янського районного суду Черкаської області від 18.06.2024 про засудження ОСОБА_6 та ОСОБА_7 за ч.2 ст.307 КК України, виключивши з формулювання обвинувачення, визнаного судом доведеним, елемент об`єктивної сторони «перевезення».
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Кам`янський районний суд протягом 7 днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Судді ОСОБА_3
ОСОБА_2
Суд | Кам'янський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123884940 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів |
Кримінальне
Кам'янський районний суд Черкаської області
Ніколенко О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні