Ухвала
від 17.12.2024 по справі 202/11953/24
НЕ ВКАЗАНО

Справа № 202/11953/24

Провадження № 1-кс/202/8547/2024

УХВАЛА

Іменем України

17 грудня 2024 року м. Дніпро

Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши клопотання прокурора Центральної окружної прокуратури м. Дніпра ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42024042140000065 від 17.07.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням, яке мотивував тим, що СУ ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42024042140000065 від 17.07.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 209, ч. 2 ст. 364-1, ч. 2 ст. 366 КК України.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється Центральною окружною прокуратурою м. Дніпра.

Згідно з матеріалами клопотання досудовим розслідуванням встановлено, що на території Дніпропетровської області діє група осіб, до якої входять зокрема службові особи ряду підприємств, які з метою власного збагачення налагодили злочинну схему з придбання документів на м`ясну продукцію завезену в Україну шляхом «сірого» імпорту (внесення недостовірних відомостей до митної документації, щодо найменування фактично ввезеної продукції). Вказана група користується послугами «конвертаційного» центру, працівники якого за допомогою реквізитів фіктивних підприємств укладають договори на безтоварні операції, видають готівкові кошти та відповідні документи на товари. Імпортована м`ясна продукція транспортується і обробляється на підконтрольному підприємстві у м. Новомосковськ, звідки здійснюється подальше відвантаження на склад фасування. Згодом м`ясну продукцію реалізують у роздрібних магазинах, а залишки тваринного походження (побічні продукти, не призначені для споживання) вивозять для несанкціонованого складування у с. Циганівка, Синельниківського району. Ці дії спричиняють забруднення навколишнього середовища.

11.12.2024 проведено обшук за адресою: м. Самар, вул. Гетьманська 241-з, в ході чого вилучено:

- документи з надписом «Обвалканапівтуші» на 8 арк.; товарно-транспортні накладні, видаткові накладні, рахунок-фактура на 70 арк.; документи з надписом «Обвалка напівтуші» на 11 арк.; які поміщено до спец. пакету PSP4138049;

- папка сірого кольору із документами ТОВ «ДАНВОЛ» в файлах в кількості 26 шт.; папка зеленого кольору із документами ТОВ «БУТЧЕРРІ» в файлах в кількості 13 шт., які поміщено до спец. пакету WAR1707443;

- товаро-транспортні накладні, декларації виробника на м`ясо та субпродукти, видаткові накладні в загальній кількості 386 арк.; папка синього кольору із файлами в середині з документами в кількості 3-х шт. (видаткові накладні (у переробку); видаткові накладні; «ветеринарне свідоцтво 05.11.2024 №ВА037678 Форма1»; блокнот синього кольору «UkrEximBank» із чорновими записами; журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці ТОВ «ДАНВОЛ» розпочатий 12 січня 2024 р., які поміщено до спец. пакету WAR1707444;

- папка сірого кольору із надписам «Живі свині»; папка чорного кольору із надписом «Кременчук (первинні накладні)» в середині документи в файлах ТОВ «ДАНВОЛ», які поміщено до спец. пакету WAR1707445;

- папка сірого кольору із надписом «Кременчук (бухгалтерія)» в середині якої видаткові накладні, товаро-транспортні накладні, декларації виробника а м`ясо та субпродукти ТОВ «ДАНВОЛ»; папка сірого кольору із надписом «Первинні накладні» в середині якої видаткові накладні ТОВ «ДАНВОЛ», які поміщено до спец. пакету WAR1707446;

- папка чорного кольору із надписом «Ювілейний» в середині якої видаткові накладні, декларації виробника, посвідчення якості на напівфабрикаті м`ясні та субпродуктові між ТОВ «ДАНВОЛ» та ТОВ «М`ясний двір «Ювілейний»; документи (видаткові накладні, рахунки, товаротранспортні накладні ТОВ «ДАНВОЛ», які поміщено до спец. пакету WAR1707447;

- сервер відеозапису відеореєстратор марки Alhua чорного кольору s/n 8L06A73PAZ56F28», який поміщено до спец. пакету PSP3038573;

- папка синього кольору, в середині якої документи між ТОВ «ДАНВОЛ» та ТОВ «ЩЕДРИЙ СВІТ» (чорнові записи, видаткові накладні; 12 файлів в середині яких документи між ТОВ «ДАНВОЛ» (видаткові накладні, рахунки на оплату); документи ТОВ ДАНВОЛ» на 37 арк.; 3 ветеринарних свідоцтва №ІА896155, №ІА896137; №16615434; посилки ТОВ «НОВА ПОШТА» в кількості 9 шт., отримувач: ОСОБА_4 , в середині яких документи, які поміщено до спец. пакету WAR1707448;

- печатка «кліше» підпису; печатка із відтиском «ТОВ БАТЧЕРС» код. 44454335, Україна, місто Дніпро; 3 посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці на ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 ; ноутбук марки «DELL VOSTRO MFGYR:2023, ST:79RN123, EX:15828037215 із зарядним пристроєм з інформацією щодо ТОВ «ДАНВОЛ», ТОВ «БАТЧЕРС», ТОВ «БУТЧЕРРІ», які поміщено до спец. пакету WAR1707449;

- блокнот із надписом «BULLET» із чорновими записами, (контактні дані співробітників» який поміщено до спец. пакету WAR1284828.

Постановою старшого слідчого від 11.12.2024 року вищевказане майно визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

Під час досудового розслідування встановлено, що ТОВ «ДАНВОЛ» код 45171288, засновником та керівником якого є ОСОБА_7 , юридична адреса: м. Дніпро, вул. Лешко-Попеля, б. 13-А-2, каб. 2-18 та водночас встановлено, що ОСОБА_8 та ОСОБА_4 жодного відношення до вказаного Товариства не мають.

Також встановлено, що ТОВ «БАТЧЕРС» код. 44454335, яке 13.02.2024 змінило назву на ТОВ «ЛАСТІНГ ТРЕЙДІНГЗ», юридична адреса: м.Київ,вул.Солом`янська,буд.33,керівником якогоє ОСОБА_9 та водночас встановлено, що ОСОБА_8 та ОСОБА_4 жодного відношення до вказаного Товариства не мають.

Враховуючи, що на даний час у органу досудового розслідування є підстави вважати що печатка із відтиском ТОВ «БАТЧЕРС», печатка «кліше» підпису можуть бути предметом та знаряддям вчинення кримінального правопорушення, також документи, чорнові записи та інформація, яка міститься на ноутбуці та відеореєстраторі є необхідною умовою для аналізу та проведення подальшого експертного дослідження для доведення фактів вчинення кримінального правопорушення, також з метою збереження речових доказів та конфіскації майна як виду покарання, запобіганню можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження, вважаю за необхідне накласти арешт шляхом заборони розпоряджатися, використовувати, відчужувати тощо, виникла необхідність звернутися до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Прокурор у судовому засіданні клопотання підтримав та просив задовольнити.

Представник власника майна у судове засідання не з`явився, 17.12.2024 року через канцелярію суду надав заперечення на клопотання у яких зазначив, що слідчий заздалегідь знав, що не має права проводити обшук в ТОВ "Данвол" на основі отриманих матеріалів досудового розслідування, оскільки не мав доказів того, що установчі документи ТОВ "Данвол", фінансово-господарські документи, печатка товариства, ноутбук марки Dell Vostro чорного кольору використовувались у злочинній діяльності ТОВ "Бутчеррі", ТОВ "Ластінг Трейдінгз", ТОВ "Щедрий Світ", ФГ "Алгіз", осіб - ОСОБА_10 , ОСОБА_4 та ОСОБА_8 , а тому слідчий фактично вчинив злочин - перевищив владу та службові повноваження, перешкодив законній діяльності товариства, яке зазнає збитку у великих розмірах в наслідок втраченого потенційного прибутку через невиконання зобов`язань по договорах, які товариство отримувало при звичайних умовах роботи.

Заслухавши прокурора, повно та всебічно дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Арешт майна допускається, зокрема, з метою забезпечення збереження речових доказів, що і потрібно під час даного досудового розслідування.

Арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України. Згідно статті 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, що були знаряддям скоєння кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або утримують інші відомості, що можуть бути використані як доказ факту або обставин, що встановлюються під час проведення досудового розслідування.

Згідно зі ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 100 КПК України, речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 170-174 КПК України.

Виходячи з норм ч.1 ст. 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Відповідно до ч. 6 ст. 22 КПК України суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків, у тому числі у реалізації права на збирання речових доказів.

Положеннями ч. 1 ст. 170 КПК України, серед іншого встановлено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.

Положеннями ч. 3 ст. 170 КПК України визначено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Нормами ч. 1 ст. 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

В свою чергу вказані предмети. відповідають критеріям ст. 98 КПК України, оскільки є об`єктами кримінально протиправних дій. Слідчим винесено постанову про визнання їх речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки на теперішній час у слідства є достатньо підстав вважати, що вилучене під час вказаного вище огляду майно може бути використане у якості доказів у кримінальному провадженні.

Таким чином, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, з метою запобігання можливості приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження майна, а саме зазначеного вище речового доказу, для виконання завдання арешту майна, встановленого ч. 1ст. 170 КПК України, щодо запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження, а також для забезпечення проведення експертиз, наявні підстави у застосуванні заходу забезпечення кримінального провадження арешту.

У разі зволікання із наданням дозволу на арешт майна (речового доказу) виникає ризик його знищення або переховування, тощо.

З метою подальшого використання вилученого майна у кримінальному провадженні, виникла необхідність у накладенні на нього арешту.

Наведене зумовило прокурора звернутися із клопотанням до слідчого судді.

Проаналізувавши вищенаведені обставини, вивчивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що на час розгляду клопотання є достатньо підстав вважати, що вилучене майно, на яке прокурор просить накласти арешт, відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.

Відповідно до ст. 170 КПК України арешт майна здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Згідно ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

На підставі ч. 2 ст. 170 КПК України слідчий суддя або суд під час досудового провадження накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу, зокрема, зберегло на собі сліди кримінального правопорушення, є засобом чи знаряддям вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арешт майна передбачає собою тимчасове позбавлення можливості відчужувати певне майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.

Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Згідно ч. 4 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.

З матеріалів провадження вбачається, що прокурор, в обгрунтування клопотання про арешт майна, додав до клопотання постанову про визнання речовими доказами від 11.12.2024 року, відповідно до якої вищевказане майно визнано речовими доказами у цьому кримінальному проваджені.

Враховуючи вищевикладене, з метою проведення подальшогоекспертного дослідженнядля доведенняфактів вчиненнякримінального правопорушення,а такожз метоюзбереження речовихдоказів,запобіганню можливостіприховування,пошкодження,псування,знищення,перетворення абовідчуження майна, виникає необхідність у застосуванні саме такого засобу забезпечення кримінального провадження як накладення арешту на майно, а тому слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим, відповідає вимогам ст.171 КПК України і підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 98, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання прокурора - задовольнити.

Накласти арешт на речі та документи, які вилучено під час обшуку за адресоюза адресою: м. Самар, вул. Гетьманська 241-з, а саме:

- документи з надписом «Обвалканапівтуші» на 8 арк.; товарно-транспортні накладні, видаткові накладні, рахунок-фактура на 70 арк.; документи з надписом «Обвалканапівтуші» на 11 арк.; які поміщено до спец. пакету PSP4138049;

- папка сірого кольору із документами ТОВ «ДАНВОЛ» в файлах в кількості 26 шт.; папка зеленого кольору із документами ТОВ «БУТЧЕРРІ» в файлах в кількості 13 шт., які поміщено до спец. пакету WAR1707443;

- товаро-транспортні накладні, декларації виробника на м`ясо та субпродукти, видаткові накладні в загальній кількості 386 арк.; папка синього кольору із файлами в середині з документами в кількості 3-х шт. (видаткові накладні (у переробку); видаткові накладні; «ветеринарне свідоцтво 05.11.2024 №ВА037678 Форма1»; блокнот синього кольору «UkrEximBank» із чорновими записами; журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці ТОВ «ДАНВОЛ» розпочатий 12 січня 2024 р., які поміщено до спец. пакету WAR1707444;

- папка сірого кольору із надписам «Живі свині»; папка чорного кольору із надписом «Кременчук (первинні накладні)» в середині документи в файлах ТОВ «ДАНВОЛ», які поміщено до спец. пакету WAR1707445;

- папка сірого кольору із надписом «Кременчук (бухгалтерія)» в середині якої видаткові накладні, товаро-транспортні накладні, декларації виробника а м`ясо та субпродукти ТОВ «ДАНВОЛ»; папка сірого кольору із надписом «Первинні накладні» в середині якої видаткові накладні ТОВ «ДАНВОЛ», які поміщено до спец. пакету WAR1707446;

- папка чорного колору із надписом «Ювілейний» в середині якої видаткові накладні, декларації виробника, посвідчення якості на напівфабрикаті м`ясні та субпродуктові між ТОВ «ДАНВОЛ» та ТОВ «М`ясний двір «Ювілейний»; документи (видаткові накладні, рахунки, товаротранспортні накладні ТОВ «ДАНВОЛ», які поміщено до спец. пакету WAR1707447;

- сервер відеозапису відеореєстратор марки Alhua чорного кольору s/n 8L06A73PAZ56F28», який поміщено до спец. пакету PSP3038573;

- папка синього кольору, в середині якої документи між ТОВ «ДАНВОЛ» та ТОВ «ЩЕДРИЙ СВІТ» (чорнові записи, видаткові накладні; 12 файлів в середині яких документи між ТОВ «ДАНВОЛ» (видаткові накладні, рахунки на оплату); документи ТОВ ДАНВОЛ» на 37 арк.; 3 ветеринарних свідоцтва №ІА896155, №ІА896137; №16615434; посилки ТОВ «НОВА ПОШТА» в кількості 9 шт., отримувач: ОСОБА_4 , в середині яких документи, які поміщено до спец. пакету WAR1707448;

- печатка «кліше» підпису; печатка із відтиском «ТОВ БАТЧЕРС» код. 44454335, Україна, місто Дніпро; 3 посвідчення про перевірку знань з питань охорони праці на ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 ; ноутбук марки «DELL VOSTRO MFGYR:2023, ST:79RN123, EX:15828037215 із зарядним пристроєм з інформацією щодо ТОВ «ДАНВОЛ», ТОВ «БАТЧЕРС», ТОВ «БУТЧЕРРІ», які поміщено до спец. пакету WAR1707449;

- блокнот із надписом «BULLET» із чорновими записами, (контактні дані співробітників» який поміщено до спец. пакету WAR1284828.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду, шляхом подачі протягом 5-ти днів з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.

Особи які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом 5-ти днів з моменту отримання копії цієї ухвали.

Повний текст ухвали проголошено 19.12.2024 року о 15.30 год.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудНе вказано
Дата ухвалення рішення17.12.2024
Оприлюднено03.02.2025
Номер документу123891415
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —202/11953/24

Ухвала від 03.04.2025

Кримінальне

Дніпровський апеляційний суд

Джерелейко О. Є.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 27.03.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєльченко Л. А.

Ухвала від 03.02.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 03.02.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

Ухвала від 03.02.2025

Кримінальне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Бєсєда Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні