Справа № 683/2271/23
1-і/683/7/2024
УХВАЛА
25 листопада 2024 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання засудженого ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження,
встановив:
Вироком Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 11 грудня 2023 року ОСОБА_2 визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 115, ч. 4 ст. 185 КК України, та призначено йому покарання:
- за ч. 1 ст. 115 КК України у виді позбавлення волі на строк вісім років
- за ч. 4 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі на строк шість років
Відповідно до ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом частково складання призначених покарань, остаточно призначено дев`ять років позбавлення волі.
На підставі статей 71 та 72 КК України за сукупністю вироків до покарання, призначеного за цим вироком, повністю приєднано невідбуте покарання, призначене вироком Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 05 листопада 2019 року зі зміною ухвалою Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 30 листопада 2022 року, яким невідбуту частину покарання замінено на двісті сорок годин громадських робіт, з яких не відбуто сто тридцять дві години громадських робіт, що відповідає шістнадцяти дням позбавлення волі, призначивши остаточне покарання у виді дев`яти років шістнадцяти днів позбавлення волі.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили залишено попередній у вигляді тримання під вартою.
Строк відбуття покарання ОСОБА_2 ухвалено рахувати з 11 грудня 2023 року, зарахувавши в цей строк на підставі ч 5 ст. 72 КК України строк його попереднього ув`язнення з 22 березня 2023 року по 10 грудня 2023 року включно із розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.
Після набрання вироком законної сили ухвалено скасувати арешти, накладені ухвалами Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 23 березня 2023 року та 27 березня 2023 року на майно.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати на залучення експертів в загальному розмірі 8950,52 грн.
Цивільний позов задоволено частково.
Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 800000 грн моральної шкоди. В іншій частині позовних вимог відмовити.
Питання стосовно речових доказів вирішено відповідно до вимог ст. 100 КПК України.
Вироком Хмельницького апеляційного суду Хмельницької області від 04 квітня 2024 року вирок Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 11 грудня 2023 року в частині призначеного покарання обвинуваченому ОСОБА_2 скасовано.
Ухвалено новий вирок, яким призначено ОСОБА_2 покарання:
-за ч. 1 ст. 115 КК України у виді 11 (одинадцяти) років позбавлення волі;
-за ч. 4 ст. 185 КК України у виді 6 (шести) років позбавлення волі.
Відповідно до ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом часткового складання призначених покарань, остаточно призначено покарання у виді 14 років 11 місяців позбавлення волі.
На підставі статей 71 та 72 КК України за сукупністю вироків до покарання, призначеного за цим вироком, повністю приєднано невідбуте покарання, призначене вироком Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області від 05 листопада 2019 року з урахуванням ухвали Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області від 30 листопада 2022 року, якою невідбуту частину покарання замінено на двісті сорок годин громадських робіт, з яких не відбуто сто тридцять дві години громадських робіт, що відповідає шістнадцяти дням позбавлення волі, та призначити остаточне покарання у виді 14 років 11 місяців 16 днів позбавлення волі.
Строк відбуття покарання ОСОБА_2 ухваленорахувати з моменту набрання вироком законної сили, зарахувавши у строк відбуття покарання, на підставі ч. 5 ст. 72 КК України, строк його попереднього ув`язнення з 22 березня 2023 року по 03 квітня 2024 року включно із розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.
В решті вирок суду залишити без змін.
Постановою Верховного Суду від 26 вересня 2024 року вирок Хмельницького апеляційного суду від 04 квітня 2024 року щодо ОСОБА_2 залишено без зміни.
Від засудженого ОСОБА_2 надійшло клопотання про ознайомлення з усіма матеріалами кримінального провадження №683/2271/23.
Як вбачається з повідомлення ДУ «Замкова виправна колонія (№58)» від 17 квітня 2024 року за №1177 засуджений ОСОБА_2 відбуває покарання в даній установі.
Згідно матеріалів кримінального провадження засуджений ОСОБА_2 не виявляв бажання ознайомитись з матеріалами кримінального провадження.
Відповідно до ч.ч. 2, 3ст.43КПК України засудженим у кримінальному провадженні є обвинувачений, обвинувальний вирок суду щодо якого набрав законної сили. Засуджений має права обвинуваченого, передбаченіст. 42 цього Кодексу, в обсязі, необхідному для його захисту на відповідній стадії судового провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 4 ст.42, ст.317КПК України ознайомлення із матеріалами кримінального провадження (судової справи) є правом обвинуваченого. Право обвинуваченого (засудженого) на ознайомлення із матеріалами справи є складовими конституційного права на захист (ст. 63 Конституції України).
Кримінальний процесуальний кодекс Українипередбачає право на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження в суді у наступних випадках: після призначення справи до судового розгляду (ч. 2ст. 317 КПК України); протягом строку апеляційного оскарження (ч. 4ст. 395 КПК України); для вирішення питання про подання касаційної скарги особам, які мають право її подати (ч. 2ст. 425 КПК України).
Із рішення Конституційного Суду України від 18 січня 2012 року по справі №1-4/2012, вбачається, що ознайомлення обвинуваченого з матеріалами справи є елементом кримінального судочинства і його порядок відповідно до п. 14 ч. 1ст. 92 Конституції Українивизначається законами України. Відтак, право на таке ознайомлення не є абсолютним.
Тобто, при вирішенні питання щодо забезпечення можливості надання особі матеріалів справи на ознайомлення, суд повинен виходити із норм закону, які регулюють порядок такого ознайомлення.
Засуджений ОСОБА_2 просить надати можливість ознайомлення із усіма матеріалами кримінального провадження відносно нього в порядку ч. 2 ст. 317, 290 КПК України.
Кримінальний процесуальний закон не містить положень, які б надавали право засудженому, щодо якого завершився судовий розгляд, бути переведеним з виправної колонії до слідчого ізолятора з метою ознайомлення з матеріалами справи.
Водночас, суд наголошує, що відповідно доЗакону України від 18 жовтня 2022 року № 2690-ІХ, який набрав чинності 06листопада 2022 року, «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» Кримінальний процесуальний Кодекс Українидоповнено новою статтею, а самест. 533-1 КПК України.
Порядок ознайомлення засудженого, який відбуває покарання в установах виконання покарань, з матеріалами кримінального провадження регулюється ч. 2ст. 533-1 КПК України. За її змістом засуджений, який відбуває покарання в установах виконання покарань, звертається до суду через адміністрацію таких установ із заявою про надання електронних копій матеріалів кримінального провадження (кримінальної справи) та документів, долучених до матеріалів кримінального провадження, необхідних для захисту своїх прав і інтересів.
Такі електронні копії надсилаються судом до адміністрації установ виконання покарань за допомогою електронної пошти або інших засобів зв`язку у строк, об`єктивно необхідний для їх виготовлення, але не більше тридцяти днів з дня надходження такого звернення.
Між тим, засудженим не заявлено про переведення його з виправної колонії до слідчого ізолятора з метою ознайомлення з матеріалами справи та про надання електронних копій матеріалів кримінального провадження, як це передбаченоКПК України.
З огляду на це суд, вважає, що відсутні процесуальні підстави для переведення засудженого ОСОБА_2 з виправної колонії до ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» для ознайомлення з матеріалами справи.
Суд також зауважує, щоУказом Президента № 64/2022 від 24 лютого 2022 рокуна території України було введено воєнний стан, який діє і натепер, у зв`язку з чим етапування осіб, що відбувають покарання, наразі обмежено.
Разом з цим, суд зазначає, що оскільки засуджений ОСОБА_2 після набрання вироку законної сили відбуває покарання в ДУ «Замкова виправна колонія (№58)» - його ознайомлення з матеріалами кримінального провадження можливе саме в порядку ч. 2ст. 533-1 КПК України.
Тому суд, реалізуючи право засудженого ОСОБА_2 на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження, вважає за необхідне ознайомити його з цими матеріалами шляхом направлення електронних (сканованих) копій матеріалів відповідного кримінального провадження (включно зі звукозаписами судових засідань) засобами поштового зв`язку на поштову адресу установи на матеріальному носії компакт-диску.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.42,43,537,539 КПК України,-
постановив:
Задовольнити клопотання засудженого ОСОБА_2 про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження №683/2271/23.
Ознайомити засудженого ОСОБА_2 з матеріалами кримінального провадження №683/2271/23 шляхом направлення електронних (сканованих) копій матеріалів кримінального провадження (включно зі звукозаписами судових засідань) №12023240000000145, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 березня 2023 року, на адресу ДУ «Замкова виправна колонія (№58)» на матеріальному носії компакт-диску для вручення засудженому, забезпечивши його ознайомлення з цими матеріалами.
Передати копію цієї ухвали до канцелярії Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області для виконання в частині копіювання на диск електронних (сканованих) копій матеріалів кримінального провадження (включно зі звукозаписами судових засідань) та надіслання їх ДУ «Замкова виправна колонія (№58)».
Копію ухвали надіслати начальнику ДУ «Замкова виправна колонія (№58)» для вручення засудженому та для виконання. Відповідальній особі ДУ «Замкова виправна колонія (№58)» забезпечити ознайомлення засудженого з усіма матеріалами кримінального провадження №683/2271/23, про що повідомити суд письмово.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя
Суд | Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123891587 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Завадська О. П.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Остапук Віктор Іванович
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Завадська О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні