Справа № 523/13658/20
Провадження №2/523/1076/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" грудня 2024 р.
Суворовський районний суд м.Одеси в складі:
головуючого судді Кисельова В.К.,
за участю секретаря Дзюба Г.І,
розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області Голубенко Аліни Вікторівни, Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Алькор Інвест» про визнання протиправним та скасування рішення, відновлення становища, яке існувало до порушення права,-
ВСТАНОВИВ:
19.12.2024 р. до канцелярії суду надійшла заява позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі № 523/13658/20 за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області Голубенко Аліни Вікторівни, Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Алькор Інвест» про визнання протиправним та скасування рішення, відновлення становища, яке існувало до порушення права, а саме просила накласти арешт на нерухоме майно, а саме на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , та просила заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії стосовно вищевказаного майна.
Заява обґрунтована тим, що предметом вищевказаного позову є відновлення становища, яке існувало до порушення права, а саме визнання права власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , так як позивач є спадкоємцем вказаного майна, а в 2019р. реєстратором Южненської міської ради право власності на квартиру було перереєстровано на ТОВ «ФК «Алькор Інвест».
18.12.2024р. о 17:27 год позивачці на телефон надійшло повідомлення від ТОВ «ФК «Алькор Інвест» повідомлення , яке попереджує про те, що 20.12.2024р. в квартирі почнуть проводити ремонтні роботи, а тому всі речі, які будуть знаходитись в ній, винесуть з квартири, а тому у позивача є побоювання стосовно можливого відчуження спірного нерухомого майна на користь 3-х осіб, що в подальшому унеможливить виконання рішення суду у даній справі у випадку задоволення позовних вимог. Крім того, застосування зазначеного заходу забезпечення жодним чином не порушує прав та охоронюваних Законом інтересів відповідача, оскільки діє не тривалий час після набрання чинності відповідним рішенням суду.
На підставі викладеного, позивачка просила накласти арешт на квартиру АДРЕСА_2 , а також заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії щодо вказаної квартири.
Відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи (учасників третейського (арбітражного) розгляду), крім випадків, передбачених частиною п`ятою цієї статті.
Суд вважає можливим розглянути справу без участі сторін, відповідно до ч. 1 ст. 153 ЦПК України.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, дослідивши матеріали справи в межах заявленої заяви, суд вважає, що заява про забезпечення позову підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно п.1 ч.1 ст.150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 150 ЦПК України забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання;
В силу вимог ч.3 ст.150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до ч. 1ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно зі ч. 1ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.ч. 3, 5ст. 12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Для належної реалізації завдань цивільного судочинства слугує, зокрема те, що відповідно дост.124 Конституції України судові рішення є обов`язковим до виконання на всій території України.
Таким чином, порушене, невизнане, оспорюване право особи буде захищене та відновлене тільки після реального виконання рішення суду, яким спір буде вирішено по суті.
Як зазначив Пленум Верховного Суду України в п.4постанови №9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних з ним інших осіб з метою забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). При цьому суд повинен перевірити аргументованість заяви про забезпечення позову та застосовувати такі заходи в тих випадках, коли є реальна небезпека, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до утруднення або навіть неможливості у майбутньому виконати рішення суду, в тому числі, якщо внаслідок цього заявнику може бути завдано шкоди.
Отже, перевіривши доводи позивача та враховуючи предмет позову, а саме відновлення становища, яке існувало до порушення, зважаючи на обставини, на які посилається позивачка, суд вважає за необхідне задовольнити заяву про забезпечення позову, оскільки дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову.
При цьому суд звертає увагу на те, що види забезпечення позову відповідають способу забезпечення позову, накладення арешту на квартиру та заборона будь-кому вчиняти будь-які дії щодо вказаної квартири до вирішення даної справи по суті та набрання законної сили судовим рішенням по справі, має на меті виключення можливості відчуження чи передачі майна іншим особам на час розгляду справи.
У відповідності до ч.1-3 ст. 154 ЦПК України, суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення застосовується тільки у випадку забезпечення позову.
Суд зобов`язаний застосовувати зустрічне забезпечення, якщо: 1) позивач не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання (перебування) чи місцезнаходження на території України та майна, що знаходиться на території України, в розмірі, достатньому для відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові; 2) суду надані докази того, що майновий стан позивача або його дії щодо відчуження майна чи інші дії можуть ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду про відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у випадку відмови у позові.
З огляду на матеріали позовної заяви та докази, надані на підтвердження позову, суд вважає за необхідне застосувати зустрічне забезпечення та зобов`язати ОСОБА_1 перерахувати 3000 грн за реквізитами: отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Суворівський р-/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526; Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) Рахунок отримувача UA748999980313181206000015759 Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Призначення платежу 101
Враховуючи предмет спору, що виник між сторонами, обсяг нерухомого майна, згідно з вимогами п.1,2 ч.1 ст. 150 ЦПК України, з метою забезпечення позову, суд вважає за необхідне задовольнити заяву про забезпечення позову та накласти арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 та заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії стосовно вказаного нерухомого майна.
Керуючись ст. ст.149-153,260,261,353 ЦПК України, суддя,-
УХВАЛИВ:
1. Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до державного реєстратора виконавчого комітету Южненської міської ради Одеської області Голубенко Аліни Вікторівни, Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Алькор Інвест» про визнання протиправним та скасування рішення, відновлення становища, яке існувало до порушення права задовольнити.
2. Накласти арештна квартиру АДРЕСА_2 .
3. Заборонити будь-яким особам вчиняти будь-які дії (володіння, користування та розпорядження) щодо квартири АДРЕСА_2 до вирішенні справи по суті.
4. Застосувати зустрічне зобов`язання та зобов`язати ОСОБА_1 перерахувати 3000 грн за реквізитами: отримувач коштів: ГУК в Од.обл./Суворівський р-/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526; Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) Рахунок отримувачаUA748999980313181206000015759 Код класифікації доходів бюджету: 22030101 Призначення платежу 101
5.Роз`яснити,що особа,за заявоюякої застосованізаходи забезпеченняпозову,не виконуєвимоги судущодо зустрічногозабезпечення увизначений судомстрок,суд скасовуєухвалу прозабезпечення позовута прозустрічне забезпечення.
Копію ухвали в частині заборони вчинення дій направити для виконання до Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Одесі Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса).
Копію ухвали в частині виконання арешту направити для виконання до Управління державної реєстрації Юридичного департаменту Одеської міської Ради.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її складення.
Суддя В.К. Кисельов
Складено та підписано 19.12.2024
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123901307 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Кисельов В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні