Справа № 364/404/24
Провадження № 2/364/250/24
УХВАЛА
20.12.2024 , суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г. Л.,
розглянувши клопотання представниці позивачки про продовження строків для подання доказів у справі за позовною заявою
ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 , адреса зареєстрованого місця проживання: АДРЕСА_1 , засоби зв`язку не зазначено, електронний кабінет відсутній)
представниця позивача Порхун Олеся Павлівна ( адвокат, діє на підставі ордеру АІ № 1490188, свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 5266/10 від 19/12/2014, адреса: вул. Суворова, 43, м. Тетіїв, Білоцерківський район, Київської області, 09800, засоби зв`язку: №тел. НОМЕР_2 , е-пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 )
до
про встановлення фактів що мають юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно,
УСТАНОВИЛА:
В провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
19.12.2024 на адресу суду надійшло клопотання представниці позивачки про розгляд справи без її участі, яке вона в подальшому відкликала як помилково надіслане.
20.12.2024 засобами електронного суду представниця позивачки надіслала клопотання, яким просила відкласти судовий розгляд справи та продовжити визначений процесуальний строк для подання письмових доказів необхідних для вирішення позовних вимог по суті.
Суддя, ознайомившись з матеріалами справи та з клопотанням представниці позивачки, дійшла висновку, що таке клопотання підлягає задоволенню, а судовий розгляд справи відкладенню, виходячи з наступних підстав.
Пунктом 2 та пунктом 6 ч. 1 ст. 43ЦПК України визначено, що учасники справи мають право подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам та користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
За змістом положень частини другої та четвертої статті 83 ЦПК України, позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Виходячи з положень ч.8 ст.83 ЦПК України, докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадків, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до ст. 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим кодексом.
Виходячи з принципу змагальності в цивільному процесі, прав та обов`язків сторін у справі, визначених Цивільним процесуальним кодексом України, суд виключно з ініціативи та в межах доводів сторін може поновити строк звернення до суду за обґрунтованим їх клопотанням.
Норми цивільного процесуального законодавства не містять вичерпного переліку підстав, які вважаються поважними для вирішення питання про поновлення пропущеного процесуального строку. Такі підстави визначаються в кожному конкретному випадку з огляду на обставини справи.
Відповідно до ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
За наведених обставин, доходжу висновку, що таке клопотання представниці позивачки є обґрунтованим та таким , що підлягає задоволенню. А відтак, слід відкласти судовий розгляд справи, продовживши строк для надання відповідних письмових доказів, про які просить представниця позивача.
Одночасно суд вважає за необхідне повторно витребувати копію спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 для дослідження у судовому засіданні.
Керуючись ст. ст. 189, 197-200 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання представниці позивачки Порхун О.П. та поновити процесуальний строк для подання письмових доказів у цивільній справі № 364/404/24 за позовом ОСОБА_1 до Володарської селищної ради Білоцерківського району Київської області про встановлення фактів що мають юридичне значення та визнання права власності на спадкове майно.
Відкласти судовий розгляд справи на 30.01.2025 о 10:30.
Витребувати від третьої Білоцерківської державної нотаріальної контори ( код ЄДРПОУ05466039, адреса: Україна, Київська область, місто Біла Церква,вулиця Павліченко, 65А, № телефон 380 (45) 635-15-87)-- копію спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 для дослідження у судовому засіданні.
Встановити строк надання доказів, які витребовує суд, -до 27.01.2025.
Роз`яснити, що відповідно до вимог ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої перебуває доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Копію ухвали направити учасникам судового провадження.
Згідно положеньвизначених ч.7ст.14ЦПК України,що перегукуєтьсяз пунктом17розділу ІІІПоложення проЄСІТС визначено,що особі,яка зареєструвалаелектронний кабінетв Єдинійсудовій інформаційно-комунікаційнійсистемі абоїї окремійпідсистемі (модулі),що забезпечуєобмін документами,суд вручаєбудь-якідокументи усправах,в якихтака особабере участь,виключно велектронній формішляхом їхнаправлення доелектронного кабінетутакої особи,що непозбавляє їїправа отриматикопію судовогорішення упаперовій форміза окремоюзаявою.
Повідомити сторін про наявність технічної можливості проведення судових в режимі відеоконференції. Підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному вебпорталі «Судова влада України» в мережі Інтернет за посиланням http://vl.ko.court.gov.ua/sud1010/ з зазначенням індивідуального номеру провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2024 |
Оприлюднено | 23.12.2024 |
Номер документу | 123924538 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні