Справа № 2-3930/11
У Х В А Л А
23 жовтня 2024 року м. Київ
Суддя Подільського районного суду міста Києва Якимець О.І., вивчивши матеріали заяви представника боржника ОСОБА_1 - адвоката Демченко О. Б., стягувач: Комісія з припинення або ліквідації Акціонерного комерційного банку «Європейський», заінтересована особа: Головний державний виконавець Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Київ) Полінський Борис Андрійович, про визнання таким, що не підлягає виконанню, виконавчого листа у цивільній справі № 2-3930/11
в с т а н о в и в:
представник боржника ОСОБА_1 - адвокат Демченко О.Б. звернулась до Подільського районного суду міста Києва із заявою, в якій просила визнати таким, що не підлягає виконанню, виконавчий лист від 06.02.2012 року, виданий на підставі Рішення Подільського районного суду міста Києва від 12.12.2011 по справі № 2-3930/11 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного комерційного банку «Європейський» заборгованості за кредитним договором № К/012/2605 від 12.12.2007 р. в розмірі 338 727 грн; зобов`язати головного державного виконавця Подільського відділу Державної виконавчої служби у місті Києві ЦМУ МЮ (м. Київ) Полінського Б.А. закінчити зведене виконавче провадження ВП НОМЕР_1 на підставі пункту 5 частини першої статті 39 Закону України «Про виконавче провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Вивчивши матеріали заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам ст. 183 ЦПК України, якою встановлено загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
На підтвердження надіслання копії заяви з додатками іншим учасникам справи, представником боржника додано до заяви фіскальні чеки АТ «Укрпошта», відповідно до яких 18.10.2024 направлено рекомендованим листом поштові відправлення до Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Київ) та до Комісії з припинення або ліквідації Акціонерного комерційного банку «Європейський».
У розумінні статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фіскальний чек - це розрахунковий документ, що підтверджує проведення розрахунків за продані товари (надані послуги), у цій ситуації - послуги поштового зв`язку.
Порядок надання послуг поштового зв`язку, права та обов`язки операторів поштового зв`язку і користувачів послуг поштового зв`язку та відносини між ними регулюють Правила надання послуг поштового зв`язку, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 ((далі - Правила).
Відповідно до пункту 8 Правил, поштові відправлення залежно від технології приймання, обробки, перевезення, доставки/вручення поділяються на прості та реєстровані. Реєстровані поштові відправлення поділяються на відправлення без оголошеної цінності (рекомендовані) та відправлення з оголошеною цінністю.
До внутрішніх поштових відправлень належать, зокрема, листи - прості, рекомендовані, реєстровані з оголошеною цінністю. Рекомендоване поштове відправлення - поштове відправлення, яке приймається для пересилання без оцінки відправником вартості його вкладення, відстежується в системі оператора поштового зв`язку на шляху пересилання відправлення та вручається одержувачу з підтвердженням вручення (підпункт 13 пункту 2 Правил).
Пункт 17 Правил передбачає, що внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою, згідно з тарифами оператора поштового зв`язку.
Послуга опису вкладення до поштового відправлення полягає в підтвердженні у визначеному оператором поштового зв`язку порядку відповідно до технологічного процесу здійснення такої операції вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо), що відрізняє його від інших речей.
Отже, з аналізу зазначених положень убачається, що фіскальний чек є лише підтвердженням розрахунку за послугу пересилання поштового відправлення, проте не підтверджує вмісту вкладення до нього. Водночас можливість підтвердження вмісту вкладення до поштового відправлення із зазначенням індивідуальних ознак відповідного вкладення (конкретний вид, кількість тощо) передбачає послуга опису вкладення до поштового відправлення при надсиланні поштового відправлення з оголошеною цінністю.
Таким чином, при використанні послуг поштового зв`язку, належними доказами виконання вимог ч. 2 ст. 183 ЦПК України є розрахунковий документ та опис вкладення, що в сукупності підтверджують факт оплати відправником та надання відділенням зв`язку послуг з пересиланням листів з описів вкладення і перевірку працівником поштового зв`язку відповідності вкладення опису.
Враховуючи викладене, приходжу до висновку, що заява не відповідає вимогам абзацу 2 ч. 2 ст. 183 ЦПК України, оскільки до заяви не додано доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких обставин, враховуючи положення ч. 2 ст. 183 ЦПК України суд дійшов висновку, що заява підлягає поверненню заявнику без розгляду.
Разом із тим, суд роз`яснює, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 183, 259-261, ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в :
Заяву представника боржника ОСОБА_1 - адвоката Демченко О. Б., стягувач: Комісія з припинення або ліквідації Акціонерного комерційного банку «Європейський», заінтересована особа: Головний державний виконавець Подільського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Полінський Борис Андрійович, про визнання таким, що не підлягає виконанню, виконавчого листа у цивільній справі № 2-3930/11 - повернути заявнику без розгляду.
Відповідно до ч.7 ст. 185 ЦПК України, повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О. І. Якимець
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.12.2024 |
Номер документу | 123931876 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Якимець О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні