У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №348/2393/24
Провадження №1-кп/348/366/24
23 грудня 2024 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши питання про виправлення описки у вироку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 20 грудня 2024 року, за яким було засуджено ОСОБА_3 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України,-
в с т а н о в и в:
Вироком Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 20 грудня 2024 року ОСОБА_3 визнано винуватим у пред`явленому йому обвинуваченні у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп. Допущено до участі у кримінальному провадженні у якості третьої особи - власника транспортного засобу та причепа ОСОБА_4 . Клопотання представника третьої особи -власника транспортного засобу ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 про скасування арешту майна задоволено. Арешт, накладений ухвалою слідчого судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 18.05.2024 на речові докази - скасовано.
Разом із тим, в тексті вироку допущено помилку у написанні прізвища третьої особи - ОСОБА_4 та помилково вказано дату ухвали слідчого судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області, якою накладено арешт на речові докази.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КПК України розгляд питання про виправлення описки проведено без участі учасників судового провадження.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Розглянувши питання про виправлення описки, дослідивши вирок суду, суд вважає, що допущені описки підлягають виправленню, виходячи з наступного.
Суд може з власної ініціативи або за заявою учасника провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Згідно з ч. 1 ст. 379 КПК України, суд за власною ініціативою або за заявою сторін провадження чи іншої заінтересованої особи має право виправити допущені в судовому рішенні описки чи очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо).
Також, під описками слід розуміти, неправильне написання слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків.
Відповідно до копії паспорту громадянина України НОМЕР_1 прізвище, ім`я, по батькові особи, яку допущено у даному кримінальному провадженні у якості третьої особи - власника транспортного засобу та причепа зазначене як « ОСОБА_4 » (а.с.52).
Відповідно до ухвали слідчого судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області, якою накладено арешт на речові докази, датою постановлення ухвали є «18.09.2024».
Зазначені описки носять технічний характер, не впливають на суть судового рішення та підлягають виправленню.
Враховуючи, що описки допущенні помилково, суд прийшов до висновку про необхідність виправлення описок, допущених у тексті вироку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 20 грудня 2024.
На підставі наведеного та керуючись ст.379 КПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Виправити описки, допущенні у тексті вироку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 20 грудня 2024 року, та зазначити вірне прізвище особи, яку допущено у даному кримінальному провадженні у якості третьої особи - власника транспортного засобу та причепа: « ОСОБА_4 » та дату постановлення ухвали слідчого судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області, якою накладено арешт на речові докази «18.09.2024».
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 123966941 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Бурдун Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні