Ухвала
від 23.12.2024 по справі 145/923/24
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 145/923/24

Провадження № 22-ц/801/2604/2024

Категорія: 70

Головуючий у суді 1-ї інстанції Копилова Л. В.

Доповідач:Міхасішин І. В.

УХВАЛА

23 грудня 2024 рокуСправа № 145/923/24м. Вінниця

Вінницький апеляційний суд у складі судді Міхасішина І.В.,

вирішуючи питанняпро відкриттяапеляційного провадженняза апеляційноюскаргою ОСОБА_1 ,у цивільнійсправі запозовом Службиу справахдітей Тиврівськоїселищної радидо ОСОБА_1 , ОСОБА_2 провідібрання дітейвід батьківбез позбавленняїх батьківськихправ тастягнення аліментів,

встановив:

До Вінницького апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 , у цивільній справі за позовом Служби у справах дітей Тиврівської селищної ради до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про відібрання дітей від батьків без позбавлення їх батьківських прав та стягнення аліментів.

Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 290листопада 2024 року апеляційну скаргу залишено без руху з підстав, подання апеляційної скарги не належним чином оформлену, відсутністю доказу про сплату судового збору в оригіналі платіжного документа.

19 грудня 2024 року ОСОБА_1 надіслав до Вінницького апеляційного суду заяву про усунення недоліків, а саме надав докази відповідно до яких останній звільнений від сплати судового збору, оскільки він є інвалідом 2-ї групи.

Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про продовження заявнику строку для усунення недоліків апеляційної скарги, зважаючи на наступне.

Чинним ЦПК України детально регламентовано вимоги до форми та змісту апеляційної скарги. Апеляційна скарга обов`язково повинна містити всі передбачені статтею 356 ЦПК України реквізити.

Відповідност. 374 ЦПК Україниза наслідками розгляду скарги на рішення суду першої інстанції апеляційний суд має право прийняти одне із зазначених рішень: 1) залишити судове рішення без змін, а скаргу без задоволення; 2) скасувати судове рішення повністю або частково і ухвалити у відповідній частині нове рішення або змінити рішення; 3) визнати нечинним судове рішення суду першої інстанції повністю або частково у передбачених цим Кодексом випадках і закрити провадження у справі у відповідній частині; 4) скасувати судове рішення повністю або частково і у відповідній частині закрити провадження у справі повністю або частково або залишити позовну заяву без розгляду повністю або частково; 5) скасувати судове рішення і направити справу для розгляду до іншого суду першої інстанції за встановленою підсудністю.

В апеляційній скарзі апелянт просить скасувати звернення лист ОСОБА_3 від 12 вересня 2024 року.

Проте вчинення (невчинення) суддею (судом) процесуальних дій під час розгляду конкретної справи, а також ухвалені у ній рішення можуть бути оскаржені до суду вищої інстанції у порядку, передбаченому процесуальним законом для тієї справи, під час розгляду якої вони відповідно були вчинені (мали бути вчинені) чи ухвалені.

Отже, не може бути предметом апеляційного оскарження звернення лист, який не ухвалювалося у конкретній справі.

За таких обставин, скаржнику слід уточнити вимоги апеляційної скарги відповідно до повноважень суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду та викласти їх у новій редакції.

За таких обставин, заявнику слід подати до суду виправлену апеляційну скаргу, в якій уточнити прохальну частину апеляційної скарги, вказавши, що саме необхідно зробити з рішення яке оскаржується відповідно до ст. 374 ЦПК України.

Таким чином, недоліки апеляційної скарги, які були зазначені в ухвалі Вінницького апеляційного суду від 29 листопада 2024 року, усунуто не в повному обсязі.

Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне продовжити строк, раніше установлений судом (ухвалою Вінницького апеляційного суду від 29 листопада 2024 року) для усунення недоліків апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 127, 185, 356, 357 ЦПК України суд,-

ухвалив:

Продовжити ОСОБА_1 строк на усунення недоліків апеляційної скарги, установивши скаржнику п`ятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали.

В разі невиконання вимог ухвали суду в установлений судом строк, скарга буде вважатися неподаною і повернута особі, яка її подала.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Міхасішин

СудВінницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено25.12.2024
Номер документу123997805
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —145/923/24

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 13.01.2025

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Ухвала від 29.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Міхасішин І. В.

Рішення від 11.10.2024

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

Рішення від 11.10.2024

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

Ухвала від 19.08.2024

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

Ухвала від 10.05.2024

Цивільне

Тиврівський районний суд Вінницької області

Копилова Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні