ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/2111/24 Справа № 694/870/24
УХВАЛА
про залишення без руху апеляційної скарги
24 грудня 2024 р. м. Черкаси
Суддя судовоїпалати уцивільних справахЧеркаського апеляційногосуду ФетісоваТ.Л.,розглянувши апеляційнускаргу представника позивача адвоката Юхименка Ю.Ю.на ухвалу Звенигородського районного суду Черкаської області від 10.12.2024 про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Промислова компанія Пожмашина»</a>, треті особи: державний виконавець Звенигородського відділу державної виконавчої служби у Звенигородському районі Черкаської області Донець Оксана Анатоліївна, приватний нотаріус ПРНО Чернігівської області Зеленський Сергій Миколайович про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
в с т а н о в и л а :
оскаржуваною ухвалою суду першої інстанції закрито провадження у вказаній справі.
На цю ухвалу представником позивачаадвокатом ЮхименкомЮ.Ю.подано апеляційну скаргу, якою порушено питання про її скасування.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до провадження апеляційної інстанції і підлягає залишенню без руху, оскільки при її подачі не дотримано вимоги закону, а саме не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п.п. 9 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду фізичною особою справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Відповідно до ч. 3ст. 4Закону України «Про судовий збір»при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Отже, за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду скаржнику необхідно сплатити судовий збір у розмірі 484,48 грн. (3028х0,2х0,8=484,48).
З актуальними реквізитами для сплати вказаної суми судового збору скаржник може ознайомитися на офіційному веб-сайті Черкаського апеляційного суду за посиланням https://ack.court.gov.ua/sud4821/.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 356 ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
З апеляційної скарги вбачається, що вона підписана адвокатом Юхименком Ю.Ю. як представником позивача.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Відповідно до положень ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», ст. 62 ЦПК України документами, що посвідчують повноваження адвоката як представника, можуть бути:;довіреність; ордер; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно ч. 2 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» ордер- письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги.
Згідно п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Проте, адвокатом Москаленко Є.В. не надано належних документів, що посвідчують його право на зайняття адвокатською діяльністю (договір про надання правової допомоги, ордер, копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю), а також повноваження як представника відповідача у Черкаському апеляційному суді, натомість до апеляційної скарги додано ордер на надання адвокатом Юхименком Ю.Юправової допомоги ОСОБА_2 у Звенигородському районному суді Черкаської області.
Частиною 2 ст. 357 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених ст. 356 цього Кодексу, а також в разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу, тобто апеляційна скарга повинна бути залишена без руху і апелянту надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
За такихобставин,апеляційну скаргу представника позивача адвоката Юхименка Ю.Ю.на ухвалу Звенигородського районного суду Черкаської області від 10.12.2024 слід залишити без руху з наданням строку для сплати судового збору в розмірі 484,48 грн., або надання документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, а також надання документів на підтвердження представництва інтересів позивача в суді апеляційної інстанції.
Керуючись ст.ст.185, 357 ЦПК України,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу представника позивача адвоката Юхименка Ю.Ю.на ухвалу Звенигородського районного суду Черкаської області від 10.12.2024 у цій справі залишити без руху та надати скаржнику строк для сплати судового збору в розмірі 484,48 грн., або надання документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору, а також надання документів на підтвердження представництва інтересів позивача в суді апеляційної інстанції.
Вказаний строк не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі неусунення зазначених недоліків апеляційної скарги вона буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2024 |
Оприлюднено | 25.12.2024 |
Номер документу | 124004954 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Фетісова Т. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні