Ухвала
від 24.12.2024 по справі 922/2858/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

24 грудня 2024 року м. ХарківСправа № 922/2858/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н. А.

розглянувши відзив (вх. № 32158/24 від 23.12.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» та фізичної особи ОСОБА_1 на позовну заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та зустрічну позовну заяву (вх. № 32159/24 від 23.12.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу в розмірі 12 200,00 євро та судових витрат

у справі за позовом фізичної особи-підприємця (суб`єкта індивідуальної господарської діяльності) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , представник позивача - адвокат Євмінова Олена Володимирівна, електронна пошта ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел. НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 )

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» (61001, місто Харків, вулиця Плеханівська, будинок 73, код ЄДРПОУ 43977785)

та до фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_3 )

про стягнення солідарно заборгованості за контрактом № 25 від 29.07.2022 в розмірі 18300,00 євро (що еквівалентно 825 436,14 грн.), -

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець (суб`єкт індивідуальної господарської діяльності) ОСОБА_2 звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідачів - ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» та фізичної особи ОСОБА_1 , в якому просить суд стягнути солідарно з ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» та ОСОБА_1 (як солідарних боржників) суму боргу в розмірі 18300,00 євро, а також судовий збір у сумі 274,50 євро та витрати на професійну правничу допомогу адвоката, понесені позивачем у зв`язку з розглядом справи. Позовні вимоги обґрунтовує неналежним виконанням відповідачами своїх зобов`язань за контрактом № 25 від 29.07.2022, який укладений між ФОП ОСОБА_2 (покупцем) та ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» (продавцем), а також за договором поруки від 29.07.2022, який укладений між ФОП ОСОБА_2 (кредитором), ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» (боржником) та фізичною особою ОСОБА_1 (поручителем) з метою забезпечення виконання зобов`язання за вищезазначеним контрактом.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 04.12.2024 прийнято до розгляду позовну заяву Фізичної особи-підприємця (суб`єкта індивідуальної господарської діяльності) ОСОБА_2 (вх. № 2858/24 від 13.08.2024); відкрито провадження у справі № 922/2858/24; вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами; встановлено відповідачам строк 15 днів з дня вручення ухвали для подання до суду відзивів на позовну заяву та заяв із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження разом із доказами надіслання (надання) їх іншим учасникам справи згідно зі ст. 250, 251 ГПК України; встановлено позивачу строк 5 днів з дня отримання відзивів для подання до суду відповідей на відзиви разом із доказами надсилання (надання) їх іншим учасникам справи згідно зі ст. 251 ГПК України; встановлено відповідачам строк 5 днів з дня отримання відповідей на відзиви для подання до суду заперечень на ці відповіді разом із доказами надсилання (надання) їх іншим учасникам справи згідно зі ст. 251 ГПК України; роз`яснено учасникам справи, що у випадку неподання відповідачами відзивів та/або заяв із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, а також у разі неподання позивачем відповідей на відзиви, а відповідачами - заперечень на відповіді на відзиви протягом строків, встановлених цією ухвалою, розгляд справи буде відбуватися за наявними у ній матеріалами після спливу зазначених строків, але в межах строків, встановлених ст. 248 ГПК України; повідомлено учасникам справи, що заяви по суті справи, а також заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів можуть бути ними подані або в електронному вигляді через особистий кабінет в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС, або в паперовому вигляді - звичайною поштою на офіційну поштову адресу суду.

23.12.2024 (вх. № 32158/24) на адресу Господарського суду Харківської області засобами поштового зв`язку надійшов відзив Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» та фізичної особи ОСОБА_1 на позовну заяву (з доданими до нього документами) разом із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, а також зустрічний позов (вх. № 32159/24) Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу в розмірі 12 200,00 євро та судових витрат.

Розглянувши відзив Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» та фізичної особи ОСОБА_1 на позовну заяву (з доданими до нього документами) разом із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження суд виходить з наступного.

В силу ч. 1 ст. 42 ГПК України учасники справи мають право, зокрема, подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду.

Згідно приписів ч. 1, 8 ст. 165 ГПК у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.

За змістом ч. 1 ст. 178 ГПК України відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву у строк, встановлений судом в ухвалі суду про відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 ГПК України відзив по справі, яка розглядається в спрощеному позовному провадженні, подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Дослідивши відзив Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» та фізичної особи ОСОБА_1 на позовну заяву (з доданими до нього документами) суд зазначає, що даний відзив подано з дотриманням строку, передбаченого ч. 1 ст. 251 ГПК України, відповідає вимогам процесуального закону, відтак приймається судом та долучається до матеріалів справи.

Щодо заперечень відповідачів проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження суд зазначає наступне.

Як вбачається із заяви відповідачів, в обґрунтування заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження останні посилаються на те, що дана справа є складною, оскільки першим відповідачем подано до суду електронні докази у вигляді відеофайлів, а також є необхідність у витребуванні та дослідження оригіналів документів, а також є необхідність вирішення питання щодо зустрічного позову другого відповідача.

Суд зазначає, що при здійсненні правосуддя господарський суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в ст. 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Згідно ч. 6 ст. 250 ГПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Згідно ч. 2 ст. 177 ГПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Суд зазначає, що дана справа не є складною за категорією спору та/чи кількістю наданих сторонами доказів, проте з метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду всіх обставин, які мають істотне значення для вирішення спору, а також забезпечення сторонам можливості реалізувати свої права, керуючись закріпленим у ст. 13 ГПК України принципом змагальності, враховуючи значення справи для сторін, характер спірних правовідносин та предмет доказування, суд вважає за доцільне за обставин даної конкретної справи здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі, в зв`язку із чим здійснює перехід від спрощеного позовного провадження до розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження з призначенням підготовчого судового засідання у даній справі.

Крім того, у відзиві на позовну заяву відповідач просить суд витребувати у позивача та/або його представника оригінал договору поруки від 29.07.2022, оскільки ОСОБА_1 не підписував та не знайомий з текстом вказаного договору, відтак копія наданого до матеріалів справи договору викликає сумнів у відповідачів з приводу його достовірності.

Розглянувши клопотання відповідача про надання оригіналу договору поруки від 29.07.2022 суд виходить з того, що приписами ч.5 ст. 91 ГПК України встановлено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до ч. 6 ст. 91 ГПК України якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

В даному випадку відповідачі ставлять під сумнів наданий позивачем договір, доданий до позовної заяви, у зв`язку з чим просять суд витребувати його оригінал у позивача.

Згідно з частиною 7 статті 81 ГПК України будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Беручи до уваги, що відповідачі вказують на виникнення у них сумніву щодо справжності та достовірності наданих позивачем документів, суд, для забезпечення принципу змагальності, реалізації прав сторін на повне та об`єктивне встановлення всіх обставин справи, вважає за доцільне та можливе задовольнити клопотання відповідача про витребування у позивача оригіналу документу, зокрема, договору поруки від 29.07.2022, який укладений між ФОП ОСОБА_2 (кредитором), ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» (боржником) та фізичною особою ОСОБА_1 (поручителем).

Розглянувши зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу в розмірі 12 200,00 євро та судових витрат суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 180 ГПК України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Частинами 4 та 5 зазначеної норми ГПК України встановлено, що зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам ст. 162, 164, 172, 173 цього Кодексу, у разі подання зустрічної позовної заяви з порушенням передбачених вимог застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.

Водночас згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суд встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 4 статті 11 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Так, згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Отже, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.

В силу приписів ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування; позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи; позовна заява повинна містити:1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

За приписами ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів); до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Водночас до зустрічної позовної заяви позивачем не надано жодного документу та вказано, що докази на обґрунтування зустрічного позову та його направлення представнику відповідача за зустрічним позовом додано до відзиву на первісний позов.

Суд зазначає, що документи, додані до відзиву на позовну заяву є додатком до відзиву та обґрунтовують в силу вимог процесуального закону заперечення відповідача проти первісного позову, відтак додані до нього документи одночасно не можуть бути додатками до зустрічної позовної заяви в розумінні ст. 162 та 164 ГПК України.

Таким чином позивачем за зустрчним позовом всупереч вказаним вище вимогам процесуального закону не надано господарському суду інформації та документів щодо:

- обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються;

- зазначення переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- доказів направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;

- доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

- докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів);

- довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Щодо сплати судового збору суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Крім того, згідно абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

При цьому оскільки позовна заява подана до Господарського суду Харківської області, відтак судовий збір повинен бути сплачений за платіжними реквізитами, визначеними для Господарського суду Харківської області.

Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів; за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру розмір судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Отже, відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду зустрічної позовної заяви позивач повинен оплатити судовий збір у розмірі 8 044,33 грн. виходячи з визначеної позивачем ціни зустрічного позову в сумі 536 288,82 грн.

Враховуючи наведені норми чинного законодавства, способом усунення недоліку позовної заяви в частині сплати судового збору визначається подання до суду оригіналу документа, який підтверджує сплату судового збору у визначеному розмірі та на належні платiжнi реквiзити Господарського суду Харківської області.

Крім того суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

При цьому процесуальні наслідки, передбачені ГПК України у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Як вбачається з інформації з підсистемі Електронного суду ЄСІТС, Товариство з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронного суду ЄСІТС.

За таких обставин, подана зустрічна позовна заява не відповідає імперативним вимогам ст. 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).

На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 180, 234, 235, 250, 251 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Прийняти та долучити до матеріалів справи відзив (вх. № 32158/24 від 23.12.2024) Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» та фізичної особи ОСОБА_1 на позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 .

2. Перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження у справі та розпочати підготовче провадження, призначити підготовче судове засідання у даній справі на "22" січня 2025 р. о 10:30, засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Харківської області за адресою: 61022, м. Харків, майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 105.

3. Зобов`язати фізичну особу-підприємця (суб`єкта індивідуальної господарської діяльності) ОСОБА_2 надати для огляду господарському суду оригінал договору поруки від 29.07.2022, який укладений між ФОП ОСОБА_2 (кредитором), ТОВ «ОКТАВА ТОРГ» (боржником) та фізичною особою ОСОБА_1 (поручителем).

4. Залишити без руху зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу в розмірі 12 200,00 євро та судових витрат (вх. № 32159/24 від 23.12.2024).

5. Встановити позивачу за зустрічним позовом для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали, позивачу у встановлений строк необхідно подати до Господарського суду Харківської області

- обґрунтований розрахунку сум, що стягуються;

- зазначення переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- доказів направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу;

- доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;

- докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів);

- довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

- докази реєстрації Товариством з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

6. Роз`яснити позивачу за зустрічним позовом, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 ГПК України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

7. Звернути увагу Товариства з обмеженою відповідальністю «ОКТАВА ТОРГ» на те, що відповідно до ст. 6 ГПК України останній зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Повний текст ухвали складено та підписано 24.12.2024.

Суддя Н.А. Новікова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124019450
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності

Судовий реєстр по справі —922/2858/24

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні