Ухвала
від 24.12.2024 по справі 686/21774/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/21774/24

Провадження № 1-кс/686/10752/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2024 року м. Хмельницький

Слідча суддяХмельницького міськрайонногосуду Хмельницькоїобласті ОСОБА_1 ,з участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув містіХмельницькому клопотанняслідчого відділурозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіслідчого управлінняГУНП вХмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12024240000000750,

встановила:

19.12.2024слідчий відділурозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіслідчого управлінняГУНП вХмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим з прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).

СУ ГУНПв Хмельницькійобласті здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03.07.2024 за № 12024240000000750, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 361 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що « ОСОБА_6 у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше липня 2024 року, дізнався про те, що за допомогою попередньо налаштованого комп`ютерного програмного забезпечення, електронно-обчислювальних машин комп`ютерів, підключених в єдину всесвітню мережу Інтернет, можливо забезпечувати надання послуг з отримання доступу користувачами мережі Інтернет до інтернет-ресурсів та сайтів, які заблоковані відповідними рішеннями РНБО та Указами Президента України.

Надалі, ОСОБА_6 , усвідомлюючи про те, що його дії пов`язані із втручанням в роботу електронних комунікаційних мереж призведуть до порушення порядку її маршрутизації, під час дії воєнного стану, з метою отримання незаконних, неконтрольованих Державою доходів, прийняв рішення про зайняття такого роду діяльністю, та у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше липня 2024 року створив та в подальшому адміністрував веб-ресурс ІНФОРМАЦІЯ_1 який надає змогу встановлювати конфігурацію до програмного забезпечення, що забезпечує отримання доступу до заблокованих сайтів на території України, надаючи можливість користувачам мережі Інтернет, які перебувають на території України, відвідувати веб-ресурси з тимчасово окупованих території та/або рф, а також, у зворотному напрямку, користувачі з тимчасово окупованих території та/або рф, мають можливість відвідувати веб-ресурси, доступ до яких обмежено виключно із ІР-адрес, що розташовані на території України.

Відповідно до рішення РНБО № 280/2023 від 12.05.2023, на території України діє блокування Інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів / сервісів, розміщених на доменах та субдоменах « ІНФОРМАЦІЯ_2 », « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Відповідно до рішення РНБО № 227/2023 від 15.04.2023, на території України діє блокування Інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів / сервісів, розміщених на доменах та субдоменах «mail.ru».

Відповідно до рішення РНБО № 340/2024 від 22.05.2024, на території України діє блокування Інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів / сервісів, розміщених на доменах та субдоменах « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 ».

Відповідно до розпорядження НЦУ № 293/1126 від 27.04.2023, на території України діє блокування Інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів / сервісів, розміщених на доменах та субдоменах «debalcevo-dnr.ru».

Відповідно до рішення РНБО № 126/2018 від 14.05.2018, на території України діє блокування Інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів / сервісів, розміщених на доменах та субдоменах « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

Разом з тим, ОСОБА_6 , реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж через порушення встановленого порядку її маршрутизації, у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не пізніше липня 2024 року, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи за місцем свого проживання, в квартирі АДРЕСА_2 , розмістив комп`ютерне обладнання та комунікаційне обладнання, яке було підключено до мережі Інтернет, зокрема через ІР-адресу НОМЕР_2 , що належить оператору зв`язку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », забезпечувало порушення встановленого порядку маршрутизації інформації, а також задля успішного перенаправлення мережевого трафіку орендував сервер хостинг провайдерів « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ІР-адреса НОМЕР_3 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ІР-адреса НОМЕР_4 ).

У подальшому, ОСОБА_6 за вказаних вище обставин, налаштував для належного функціонування сайту ІНФОРМАЦІЯ_1 комп`ютерне обладнання та програмне забезпечення, тим самим, надав можливість отримання доступу до заблокованих на території України до веб-ресурсів " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", " ІНФОРМАЦІЯ_11 ", " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", " ІНФОРМАЦІЯ_12 ", " ІНФОРМАЦІЯ_7 ".

Використовуючи загальнодоступні оприлюднені налаштування конфігурацій на згаданому сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 , підключення здійснюється за допомогою серверів доступу, хостинг провайдерів « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (ІР-адреса НОМЕР_3 ) та « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (ІР-адреса НОМЕР_4 ), які підключені до зовнішньої (загальнодоступної) мережі. При підключенні віддаленого користувача (або при установці з`єднання з іншою захищеною мережею) сервер доступу вимагає проходження процесу ідентифікації, а потім процесу аутентифікації. Після успішного проходження обох процесів, віддалений користувач (віддалена мережа) наділяється повноваженнями для роботи в мережі, тобто відбувається процес авторизації. Вказані процеси дозволяють користувачам мережі Інтернет відвідувати заблоковані сайти на підставі розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_13 або рішення Ради Національної безпеки та оборони, які затверджуються Указом Президента України. Зазначені документи оприлюднюються та є обов`язковими до виконання постачальникам електронних комунікаційних послуг (Інтернет-провайдерами).

З метою належної роботи конфігурацій, опублікованих ОСОБА_6 на сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 останній розмістив інструкції по встановленню додаткового загальнодоступного програмного забезпечення, а саме « ІНФОРМАЦІЯ_14 ». Зазначене програмне забезпечення дозволяє самостійно налаштувати VPN-сервер/мережу шляхом завантаження опублікованих конфігурацій. Зокрема, при використанні програмного засобу "ОpenVPN" із завантаженими почергово налаштуваннями конфігурацій з файлів відбувається зміна маршрутів трасування пакетів даних з успішним досягненням кінцевого вузла при доступі до веб-ресурсів " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", " ІНФОРМАЦІЯ_11 ", " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", " ІНФОРМАЦІЯ_12 ", " ІНФОРМАЦІЯ_7 " в порівнянні із маршрутами трасування пакетів даних отриманими без використання програмного засобу "ОрепVPN".

Таким чином, у невстановлений досудовим розслідуванням час, однак не у пізніше липня вересня 2024 року, ОСОБА_6 за вказаними адресами, діючи умисно, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, які полягають у несанкціонованому втручанні в роботу електронних комунікаційних мереж, за допомогою вищезазначеного комп`ютерного обладнання з програмним забезпеченням, шляхом створення та адміністрування веб-ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_1 який надає змогу встановлювати конфігурацію до програмного забезпечення, що забезпечує отримання доступу до заблокованих сайтів на території України, в період дії воєнного стану, вчинив несанкціоноване втручання в роботу електронних комунікаційних мереж, що призвело до порушення встановленого порядку маршрутизації інформації.

Своїми умисними діями, які виразились у несанкціонованому втручанні в роботу електронних комунікаційних мереж, що призвело до порушення встановленого порядку маршрутизації інформації, вчиненому під час дії воєнного стану, ОСОБА_6 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 361 КК України.

У вчиненні кримінального правопорушення обґрунтовано підозрюється ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_15 .

30 вересня 2024 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 361 КК України.

Постановою заступника керівника Хмельницької обласної прокуратури продовжено строк досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні до 3-х місяців, тобто до 30.12.2024.

Під час досудового розслідування є необхідність встановити додаткові відомості стосовно додаткових епізодів діяльності ОСОБА_7 , зокрема, за наявною інформацією встановлено, що останній користувався послугами ПП « ОСОБА_5 », а саме орендував сервер, а відтак необхідно отримати відомості щодо особи (фізичної або юридичної), яка зверталась за орендою серверу за ІР-адресою НОМЕР_5 , перелік електронних пошт та мобільних телефонів, номерів банківських рахунків, з яких здійснюється оплата за оренду серверу, LOG-файли, а також будь-яку іншу інформацію по замовниках із наданням електронної копії серверу.

Із метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню, здобуття доказів і встановлення фактів, що мають значення для повного швидкого, та неупередженого розслідування даного кримінального провадження виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 ».

Слідчий у судове засідання не з`явився, проте у клопотанні зазначила, що просить провести розгляд без участі ініціатора; підтримує подане клопотання та просить його задовольнити.

У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Представник володільця документів ПП « ОСОБА_5 » в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.

Відповідно до п.п. 4, 5 ст. 27 КПК України слідчий суддя може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні, якщо відкрите судове засідання може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, або якщо існує необхідність забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

Згідно зі ст. 8 Закону України «Про доступ до публічної інформації» серед іншого таємною визнається інформація, яка містить таємницю досудового розслідування.

Враховуючи те, що здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці досудового розслідування, слідча суддя дійшла висновку, що розгляд клопотання необхідно здійснювати у закритому судовому засіданні.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, вважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПП « ОСОБА_5 », самі по собі так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Також слідчим доведено, що ці речі та документи можливо використати як доказ та те, що без їх отримання не виявляється можливим іншими способами довести обставини, які передбачається довести в ході досудового розслідування кримінального провадження.

Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160,163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи, оскільки отримати вказану в клопотанні інформацію неможливо іншим способом; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення.

Водночас, слідча суддя уважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів слідчим, які вказані у клопотанні та є повноважними на ведення досудового слідства в даному кримінальному провадженні згідно з витягом з ЄРДР у кримінальному провадженні № 12024240000000750 від 03.07.2024, а саме: слідчому відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 .

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,

постановила:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому відділурозслідування злочиніву сферігосподарської таслужбової діяльностіСУ ГУНПв Хмельницькійобласті капітануполіції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю отримання їх копій, які перебувають у володінні ПП « ОСОБА_5 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме до відомостей щодо особи (фізичної або юридичної), яка зверталась за орендою серверу за ІР-адресою НОМЕР_5 , перелік електронних пошт та мобільних телефонів, номерів банківських рахунків, з яких здійснюється оплата за оренду серверу, LOG-файли, а також будь-якої іншої інформації по замовниках із наданням електронної копії серверу.

Уповноваженим службовим особам ПП « ОСОБА_5 » (ЄРДПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вищезазначених речей та документів.

Ухвала діє по 22 січня 2025 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідча суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124043534
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/21774/24

Ухвала від 27.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 27.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 02.10.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 01.10.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 13.08.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 13.08.2024

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні