КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА
Справа № 488/5550/24
Провадження № 2/488/2139/24
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
"25" грудня 2024 р. м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м.Миколаєва Щеглова Я.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа служба у справах дітей адміністрації Корабельного району Миколаївської міської ради, про визначення місця проживання дитини,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , через представника адвоката Скотникова Олександра Миколайовича, звернувся до суду з позовом, у якому просить визначити місце проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з батьком та встановити факт, що ОСОБА_1 самостійно виховує та утримує.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, доходжу висновку про необхідність залишити її без руху з таких підстав.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява має містити відомості щодо наявності або відсутності у сторін електронного кабінету у учасників справи.
Однак, позовна заява ОСОБА_1 таку інформацію не містить.
Натомість, в позовній заяві зазначено, що інтереси позивача представляє адвокат Скотников О.М., на підтвердження повноважень якого до позовної заяви додано ордер на надання правничої (правової) допомоги.
Частиною 6 статті 14 ЦПК України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Отже, представництво інтересів позивача за цим позовом здійснює фаховий адвокат, а відтак особа, яка зобов`язана зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку та зазначити про це в позовній заяві.
Однак, в порушення вимог ч. 6 ст. 14, п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві не зазначено відомості про наявність зареєстрованого електронного кабінету у уповноваженого представника позивача, який є адвокатом.
Враховуючи викладене, представнику позивача, яка є адвокатом, необхідно вказати в позовній заяві або в окремому документі про наявність у нього, а також у інших учасників процесу електронного кабінету.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За поданняфізичною особоюдо судупозовної заяви немайнового характеру, згідно з підпунктом 2 пункту 1 частини 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», необхідно сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211,20 грн).
Відповідно достатті 6Закону України«Про судовийзбір»,у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, розмір судового збору за позовну заяву, яка складається з двох вимог немайнового характеру визначення місця проживання дитини та встановлення факту, складає 2422,40 грн., а не 1211,20 грн. як оплатив позивач.
З огляду на викладене, позивачу необхідно доплатити 1211,20 грн. судового збору та надати суду оригінал платіжного документу на підтвердження оплати судового збору.
Пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. У такій формі в цьому пункті втілено «право на суд», одним з аспектів якого є право доступу, тобто право на порушення провадження в суді за цивільним позовом. Однак, практика Європейського Суду з прав людини свідчить, що це право не є абсолютним. Воно може підлягати законним обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності позовних заяв.
У рішенні від 14 грудня 2011року № 19-рп/2011 Конституційний Суд України встановив, що конституційне право особи на звернення до суду кореспондується з її обов`язком дотримуватися встановлених процесуальним законом механізмів (процедур).
Частинами 1, 2 статті 185 України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Встановлена невідповідність позовної заяви вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, позбавляє суд можливості призначити її до розгляду.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст.14, 175, 177, 185 ЦПК України,
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особаслужба усправах дітейадміністрації Корабельногорайону Миколаївськоїміської ради,про визначеннямісця проживаннядитини залишити без руху.
Протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали, позивачу та його представнику необхідно усунути вказані в ній недоліки позовної заяви.
У разі невиконання вимог ухвали у зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
На ухвалу в частині визначення розміру судового збору протягом 15 днів з дня її проголошення може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Я.В. Щеглова
Суд | Корабельний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2024 |
Оприлюднено | 01.01.2025 |
Номер документу | 124147511 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Корабельний районний суд м. Миколаєва
Щеглова Я. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні