Ухвала
від 24.12.2024 по справі 916/4697/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу

та закриття провадження у справі

"24" грудня 2024 р. Справа № 916/4697/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Гут С.Ф., за участю секретаря судового засідання Борисовій Н.В., розглянувши матеріали справи № 916/4697/23

за заявою: фізичної особи-підприємця Полянецького Олексія Леонідовича ( АДРЕСА_1 ; код НОМЕР_1 )

до боржника: товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" (65098, м. Одеса, вул. Космонавтів, 36; код ЄДРПОУ 43388089)

про банкрутство

За участю представників:

від Міністерства оборони України - Добров Ю.І.

ліквідатор - арбітражний керуючий Коваленко І.А.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.02.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ „Еквіл-Трейд", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Коваленко І.А.

Ухвалою попереднього засідання від 19.03.2024 визнано вимоги кредитора до боржника.

Постановою господарського суду Одеської області від 09.04.2024 визнано банкрутом ТОВ „Еквіл-Трейд", введено ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Коваленко І.А.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.10.2024р. відмовлено в задоволені клопотання Міністерства оборони України про притягнення керівника боржника до солідарної відповідальності.

За результатами проведення ліквідаційної процедури та аналізу фінансово-господарського стану боржника ліквідатором 01.07.2024р. надано до суду ліквідаційний звіт та баланс банкрута та заявлено клопотання про їх затвердження.

06.12.2024р. від Міністерства оборони України надійшли заперечення на звіт ліквідатора.

20.12.2024р. від ліквідатора надійшли додаткові пояснення до звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд"з врахуванням заперечень Міністерства оборони України.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази судом встановлено наступне.

Фізична особа-підприємець Полянецький Олексій Леонідович звернувся до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд".

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 20.11.2023 (суддя Лепеха Г.А.) заяву Полянецького О.Л. про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ „Еквіл-Трейд" прийнято до розгляду.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 06.02.2024 відкрито провадження у справі про банкрутство ТОВ „Еквіл-Трейд", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном, розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Коваленко І.А.

Ухвалою попереднього засідання від 19.03.2024 визнано вимоги фізичної особи-підприємця Полянецького Олексія Леонідовича до товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" в сумі 608 129,00 грн. та 26 840 грн. судового збору.

З аналізу встановлених у процедурі розпорядження майном обставин, за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності та на підставі рішення зборів кредиторів, судом встановлено неспроможність боржника самостійно відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів, не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.

Постановою Господарського суду Одеської області від 09.04.2024 визнано банкрутом ТОВ „Еквіл-Трейд", введено ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Коваленко І.А.

29.04.2024р. Міністерство оборони України звернулось до суду з кредиторськими вимогами до боржника в сумі 36 636 041,29 грн.

Ухвалою Господарського суду Одеської області від 28.05.2024 визнано вимоги Міністерства оборони України до товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" в сумі 36 636 041,29 грн. та 4 844,80 грн. судового збору.

За підсумками проведених заходів в ліквідаційній процедурі ліквідатором надано до суду надано звіт про проведену роботу та ліквідаційний баланс.

Відповідно наданого звіту, з урахуванням фінансової звітності, зроблено інвентаризацію активів боржника за даними балансу та встановлено, що майнових активів банкрута, що підлягають включенню до ліквідаційної маси, не виявлено, про що також надано відповідні довідки.

Поряд з цим, ліквідатором отримано Довідку ГУ ДПС в Одеській області №6321/6/15-32-12-05-06 від 26.02.2024 року, якою повідомлено, що згідно з даних інформаційно-аналітичної системи ДПС України по ГУ ДПС в Одеській області за ТОВ «Еквіл-Трейд» наявні суми переплат по єдиному внеску, що складає 19 391,91 грн. та включена до ліквідаційної маси банкрута.

Крім того, відповідно до звіту, за результатами проведення аналізу фінансово-господарського стану суб`єкта господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неплатоспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, відповідних ознак, що стали б підставою для притягнення до відповідальності відповідних осіб не виявлено.

Отже, за результатами вжитих ліквідатором заходів, активів, належних боржнику, не виявлено, у зв`язку з чим ліквідаційна маса не сформована.

За підсумками проведення засідання комітету кредиторів шляхом опитування, кредиторами прийнято рішення схвалити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс.

Враховуючи зазначене, ліквідатор банкрута пропонує провадження у справі закрити, вимоги, незадоволені за відсутністю майна, вважати погашеними, а ТОВ „Еквіл-Трейд" ліквідувати.

06.12.2024р. від Міністерства оборони України надійшли заперечення на звіт ліквідатора відповідно до яких просить суд відмовити у затвердженні звіту наданого до суду ліквідатором боржника - Коваленко І.А. та зобов`язати ліквідатора Коваленко І.А. провести всі передбачені КУзПБ заходи щодо встановлення об`єктивної інформації стосовно фінансового стану боржника та здійснення ним господарської діяльності (можливого укладання фраудаторних договорів) за останні два роки (2022-2023), що передували відкриттю процедури банкрутства ТОВ «Еквіл-Трейд»; провести аналіз первісної бухгалтерської документації боржника та встановити конкретну дату виникнення неплатоспроможності боржника, провести заходи для виявлення та повернення дебіторської заборгованості боржника, перевірити рух активів (в тому числі грошових коштів на рахунках боржника), подальше використання 350,9 млн. гривень, які були отримані боржником від Міноборони, та надати обґрунтований висновок про наявність (або відсутність) підстав для притягнення до солідарної та/або субсидіарної відповідальності згідно ст.ст. 34,61 КУзПБ колишнього керівника ТОВ «Еквіл-Трейд» ОСОБА_1 за незадоволеними вимогами кредиторів до ТОВ «Еквіл-Трейд».

Також зобов`язати арбітражного керуючого - ліквідатора Коваленко І.А. отримати в Головному управлінні державної податкової служби Одеської області письмову інформацію щодо проведення позапланової перевірки платника податків згідно із приписами підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПК України та наявність зобов`язань (боргів) щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), щоб додати її до звіту.

20.12.2024р. від ліквідатора надійшли додаткові пояснення до звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" з врахуванням заперечень Міністерства оборони України де він зазначає наступне.

Кошти в сумі 350,9 млн. грн., отримані підприємством за поставлений товар, є не прибутком, а лише доходом, що відображає суму, яку підприємство отримало від реалізації товару або надання послуг за укладеними договорами. Чистий прибуток підприємства створюється як різниця між доходами та витратами, понесеними для виконання господарської діяльності, а саме витратами на закупівлю товару, транспортними витратами, витратами на оплату праці, витратами, витратами на утримання. Тому кошти, отримані від реалізації товару, не можна вважати чистим доходом, оскільки вони покривають не тільки витрати на товар, але й інші операційні витрати підприємства. Чистий прибуток є результатом фінансових розрахунків після виконання всіх фінансових зобов`язань.

Також, додатково листом від 18.04.2024 №1805/24 повідомлено, що ТОВ „Еквіл-Трейд" вимушене було змінити своє місцезнаходження через повномасштабну війну та відповідну ситуацію на території, де знаходилось Товариство, через постійні обстріли з боку російської федерації та при зміні місцезнаходження більшість документів підприємства були втрачені, враховуючи запитувані документи, наявні документи були направлені окремим листом. Враховуючи положення ч. 1 ст. 65 Кодексу перелік доказів, які обов`язково мають бути залучені до ліквідаційного звіту є визначеним нормою Кодексу, залучені документи до поданого ліквідатором ліквідаційного звіту повністю відображають повноту дій ліквідатора.

Що ж до дебіторської заборгованості, ліквідатором повернуто надмірно сплачену суму грошового зобов`язання у розмірі 19 390,91 грн., що підтверджується листом ГУ ДПС в Одеській області №25483/6/15- 32-24-07-10 від 26.06.2024 року.

Відповідно до відомостей отриманої фінансової звітності боржника за 12 місяців 2023 року, зазначено, що жодних активів, на підприємстві за даними бухгалтерського обліку, окрім переплати по єдиному внеску згідно ІКС ДПС у розмірі, 19 391,91 грн. не рахується, а тому твердження кредитора що ліквідатором не здійснювались заходи для виявлення та повернення дебіторської заборгованості банкрута не відповідають ані обставинам, ані матеріалам справи.

Також ліквідатором банкрута надано пояснення, щодо притягнення щодо притягнення або не притягнення керівника боржника ОСОБА_1 до солідарної та/або субсидіарної відповідальності, де зазначає, що ухвалою Господарського суду Одеської області від 08.10.2024р. вже було надано оцінку та відмовлено в задоволені клопотання Міністерства оборони України про притягнення керівника боржника до солідарної відповідальності.

Що ж до тверджень кредитора про те, що зі звіту наданого ліквідатором до суду, не вбачається, що стосовно боржника проводилась податковим органом документальна позапланова перевірка платника податків згідно із приписами підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 ПК України ліквідатор зазначає, що дані дії не належить до компетенції ліквідатора, а починаючи з винесення постанови та відкриття ліквідаційної процедури з 09.04.2024 ролі ліквідатор під час виконання своїх обов`язків в якості керівника товариства не отримав ані акту, ані заяви з кредиторськими вимогами до боржника від ГУ ДПС в Одеській області, які б ґрунтувались на підставі податкових повідомлень-рішень, складених на підставі акту перевірки.

Посилання представника Міністерства оборони України на те, що під час розгляду цієї справи слід враховувати правові позиції Верховного Суду, які викладені у постанові палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду від 04.09.2024 по справі № 908/2504/22, суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до висновку Постанови КГС ВС від 04.09.2024р. №908/2504/22 викладені у справі, в якій предметом касаційного перегляду постанова Центрального апеляційного господарського суду від 19.10.2023, ухвалена за результатами розгляду апеляційної скарги Головного управління ДПС у Запорізькій області на ухвалу Господарського суду Запорізької області від 08.06.2023, якою, зокрема, у задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Запорізькій області про зобов`язання ліквідатора провести аналіз фінансового становища боржника, закрити рахунки, надати інформацію про рух грошових коштів по всіх банківських рахунках, ліквідаційний баланс, результати проведеної інвентаризації основних фондів, тощо - відмовлено; звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута - затверджено; банкрута ліквідовано; провадження у справі закрито.

КГС зроблено висновок, що здійснивши в остаточному судовому засіданні (яким в цілому завершується провадження у справі) розгляд звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута сукупно з розглядом клопотання ГУ ДПС у Запорізькій області, суд першої інстанції обмежив контролюючий орган у реалізації права на формування та подання обґрунтованих грошових вимог у справі про банкрутство (оскільки провадження закрите) та унеможливив набуття цим органом статусу кредитора, чим не дотримався мети господарського судочинства.

Отже, висновок щодо застосування норми прав стосується розгляду саме клопотання ДПС у справі про банкрутство разом із ліквідаційним балансом, тоді як в справі про банкрутство ТОВ „Еквіл-Трейд" таких клопотань не подавалось.

Судом встановлено, що наявні у матеріалах справи докази свідчать про вжиття ліквідатором банкрута арбітражним керуючим Коваленко І.А. усіх можливих заходів, передбачених чинним законодавством, а саме: заходів, спрямованих на пошук та виявлення майна банкрута шляхом надсилання до відповідних установ та організацій запитів з метою пошуку майна банкрута; проведення інвентаризації та оцінки майна.

Дослідивши надані докази та вислухавши пояснення представників сторін суд дійшов висновку, що заперечення Міністерства оборони України щодо до затвердження звіту ліквідатора не знайшли свого підтвердження, а наявні у матеріалах справи докази свідчать про вжиття ліквідатором банкрута арбітражним керуючим Коваленко І.А. усіх можливих заходів, передбачених чинним законодавством, а саме: заходів, спрямованих на пошук та виявлення майна банкрута шляхом надсилання до відповідних установ та організацій запитів з метою пошуку майна банкрута; проведення інвентаризації та оцінки майна.

З огляду на зазначене, господарський суд дійшов висновку, що ліквідатором у повній мірі проведено ліквідаційні заходи, передбачені ст. ст. 61-67 Кодексу України з процедур банкрутства, що відображено у звіті ліквідатора та ліквідаційному балансі банкрута, а тому вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора та закрити провадження у справі.

У відповідності до ч.7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Згідно ч.2 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна або майно не виявлено чи відсутнє, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

Пунктом 7 частини 1 статті 90 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) у разі затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що товариство підлягає ліквідації, а кредиторські вимоги слід вважати погашеними, оскільки майна банкрута не виявлено.

Керуючись ч.7 ст. 64, ч.2 ст. 65, п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Затвердити звіт ліквідатора.

2. Затвердити ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" (65098, м. Одеса, вул. Космонавтів, 36; код ЄДРПОУ 43388089).

3. Припинити юридичну особу - товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" (65098, м. Одеса, вул. Космонавтів, 36; код ЄДРПОУ 43388089).

4. Зобов`язати державного реєстратора не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цієї ухвали заповнити реєстраційну картку про державну реєстрацію припинення юридичної особи - товариства з обмеженою відповідальністю „Еквіл-Трейд" (65098, м. Одеса, вул. Космонавтів, 36; код ЄДРПОУ 43388089), внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи.

5. Кредиторську заборгованість банкрута списати як безнадійну. Вимоги, незадоволені за відсутністю майна, вважати погашеними.

6. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

7. Припинити повноваження ліквідатора банкрута - арбітражного керуючого Коваленко Ірини Анатоліївни (свідоцтво № 521 від 21.03.2013).

8. Провадження у справі закрити.

Ухвала набирає законної сили в порядку ч.4 ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 235 ГПК України та може бути оскаржена у відповідності до ст.ст. 254, 255 ГПК України .

Повний текст ухвали складено 27 грудня 2024 р.

Суддя С.Ф. Гут

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення24.12.2024
Оприлюднено02.01.2025
Номер документу124150593
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —916/4697/23

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Ухвала від 24.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Ухвала від 28.11.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Ухвала від 26.11.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Таран С.В.

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

Ухвала від 08.10.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Гут С.Ф.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні