Ухвала
від 19.12.2024 по справі 757/33604/23-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/33604/23-ц

пр. № 2-ві-47/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2024 року м. Київ

Суддя Печерського районного суду м. Києва Гуртова Т. І., вирішивши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві питання щодо самовідводу від розгляду заяви ОСОБА_1 про відвід судді Бусик О. Л. від розгляду цивільної справи№ 757/33604/23-ц, за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Укрбюро Інтерполу Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, Головного управління Національної поліції у м. Києві, Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецпарк», третя особа: Національна поліція України, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями судді Печерського районного суду м. Києва Гуртовій Т. І. передана на розгляд заява ОСОБА_1 про відвід судді Печерського районного суду м. Києва Бусик О. Л. від розгляду цивільної справи№ 757/33604/23-ц за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Укрбюро Інтерполу Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, Головного управління Національної поліції у м. Києві, Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецпарк», третя особа: Національна поліція України, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.

Відвід, що надійшов на розгляд судді Гуртовій Т. І., заявлений ОСОБА_1 вшосте та зводиться до незгоди з прийнятими суддею рішеннями.

Крім того, ухвалою судді Печерського районного суду м. Києва Гуртової Т. І. від 23.08.2024 у справі № 757/33604/24-ц вже було розглянуто заяву ОСОБА_1 про відвід судді Печерського районного суду м. Києва Бусик О. Л. від розгляду цивільної справи№ 757/33604/23-ц, за результатами якого дана заяви залишена без розгляду у зв`язку із зловживанням заявницею процесуальними правами.

Підстави для відводу (самовідводу) судді визначені у статтях 36, 37 ЦПК України.

У пункті 5 частини першої статті 36 ЦПК України визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно з частиною першою статті 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.

Відповідно до частини першої статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.

Головна мета відводу - гарантування безсторонності суду, зокрема, щоб запобігти упередженості судді (суддів) під час розгляду справи, а мета самовідводу - запобігання будь-яким сумнівам щодо безсторонності судді.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Згідно із усталеною практикою Європейського суду з прав людини наявність безсторонності відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями.

«Відповідно до усталеної практики Суду існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого необхідно враховувати особисті переконання та поведінку певного судді, що означає необхідність встановити, чи мав суддя у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суд і, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його безсторонності….» (рішення Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) від 15 липня 2010 року у справі «Газета Україна-центр» проти України», пункт 28).

У контексті об`єктивного критерію, крім поведінки судді необхідно визначити, чи існують переконливі факти, які можуть викликати сумніви щодо його або її безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у відповідній справі обґрунтована причина побоюватися, що конкретний суддя або орган, який засідає в якості суду, є небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати таке побоювання об`єктивно обґрунтованим (рішення ЄСПЛ від 06 березня 2018 року у справі «Михайлова проти України», пункт 56).

Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у цій справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.

Щодо суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного (рішення ЄСПЛ від 09 листопада 2006 року у справі «Білуха проти України», пункти 49, 50).

Як зазначає ЄСПЛ, найголовніше - це довіра, яку в демократичному суспільстві повинні мати суди у громадськості (рішення від 24 травня 1989 року у «Справі Гаусшильдта» (Hauschildt Case), заява № 11/1987/134/188, пункт 48).

Згідно з пунктом 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, які схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Суддя повинен бути не тільки реально вільним від будь-якого невідповідного зв`язку, упередженості або впливу, але він повинен бути вільним від цього і в очах розумного спостерігача. В іншому випадку довіра до незалежності судової влади буде підірвана (пункт 12 висновку № 1 (2001) Консультативної ради європейських судів для Комітету Ради Європи від 01 січня 2001 року «Про стандарти незалежності судових органів і незмінності суддів»).

Ураховуючи наведене, а також те, що суддею Гуртовою Т. І. вже розглядався відвід судді Бусик О. Л., та подача такої заяви про відвід визнана зловживанням ОСОБА_1 процесуальними правами, доходжу висновку, що такі обставини можуть викликати сумніви у стороннього спостерігача щодо неупередженості судді, а тому самовідвід необхідно задовольнити та передати справу для проведення повторного автоматизованого розподілу.

Керуючись статтями 36, 37, 40 ЦПК України суддя

УХВАЛИВ:

Заяву судді Гуртової Т. І. про самовідвід - задовольнити.

Відвести суддю Гуртову Т. І. від розгляду заяви ОСОБА_1 про відвід судді Бусик О. Л. від розгляду цивільної справи№ 757/33604/23-ц, за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Укрбюро Інтерполу Департаменту Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України, Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України, Головного управління Національної поліції у м. Києві, Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрспецпарк», третя особа: Національна поліція України, про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії.

Справу № 757/33604/23-ц, провадження № 2ві-64/24 передати на повторний автоматизований розподіл.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Тетяна ГУРТОВА

https://reyestr.court.gov.ua/Review/123658930

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.12.2024
Оприлюднено02.01.2025
Номер документу124186194
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —757/33604/23-ц

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Гуртова Т. І.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Гуртова Т. І.

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

Ухвала від 20.06.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 15.05.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 15.05.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

Ухвала від 02.02.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Верланов Сергій Миколайович

Ухвала від 29.11.2023

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Бусик О. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні