Ухвала
від 02.01.2025 по справі 641/14/25
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Номер провадження № 1-кс/641/4/2025 Справа № 641/14/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 січня 2025 року слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участі прокурора - ОСОБА_3 ,

слідчого - ОСОБА_4 ,

захисника - ОСОБА_5 ,

підозрюваної - ОСОБА_6

розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділу поліції № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 погоджене з прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Харкова, із середньо - спеціальною освітою, вдови, неповнолітніх дітей на утриманні не маючи, яка не працевлаштована, не має постійного місця реєстрації та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима,

за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12025221150000002 від 01.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1. ст. 115 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернулась із вищевказаним клопотанням в обґрунтування якого посилається на те, що 01.01.2025 приблизно о 00:00 год. ОСОБА_6 зі своїм чоловіком ОСОБА_7 , перебували за адресою: АДРЕСА_2 , де у них виник конфлікт на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин.

В ході вказаного конфлікту у ОСОБА_6 виник злочинний умисел, спрямований на заподіяння смерті ОСОБА_7 , з яким вона перебувала у сімейних відносинах.

Реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на заподіяння смерті чоловікові, ОСОБА_6 , у вказану дату та час, перебуваючи в кімнаті квартири розташованої за вищевказаною адресою, діючи умисно, з мотивів раптово виниклих неприязних відносин, з метою протиправного заподіяння смерті своєму чоловіку розуміючи, що від її дій можуть настати особливо тяжкі наслідки у вигляді смерті останнього, передбачаючи суспільно небезпечні наслідки своїх дій, та бажаючи їх настання, тримаючи побутовий ніж у правій руці за руків`я нанесла ОСОБА_7 два послідовних удари ножем в область голови та шиї зліва, спричинивши ОСОБА_7 колото-різану рану потиличної ділянки голови, декомпенсований травматичний шок, поранення шийного відділу хребта.

В результаті протиправних дій ОСОБА_6 - ОСОБА_7 , помер через декілька годин - вранці 01.01.2025, в приміщенні КНП «Міська клінічна лікарня швидкої та невідкладної медичної допомоги ім. проф. О.І. Мещанінова», куди був доставлений бригадою ШНМД.

Причиною смерті ОСОБА_7 , згідно довідки, стала: колото-різане поранення шиї з ушкодженням спинного мозку, травматичний шок.

Таким чином, ОСОБА_6 скоїла вбивство свого чоловіка - ОСОБА_7 , тобто умисно протиправно заподіяла смерть останньому.

01 січня 2025 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , було затримано відповідно до ч. 4 ст. 208 КПК України.

01 січня 2025 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру, у вчиненні кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: протоколом огляду місця події від 01.01.2025 року, протоколом затримання особи в порядку ст. 208 КПК України від 01.01.2025 року, висновком експерта ДСУ ХОБСМЕ про причину смерті потерпілого ОСОБА_7 від 01.01.2025 року, протоколами допитів свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , та іншими доказами у їх сукупності.

ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, яке відповідно до ч. 6 ст. 12 КК України є особливо тяжким злочином, за яке законом передбачено покарання, а саме за ч. 1 ст. 115 КК України - у вигляді позбавлення волі строком від семи до п`ятнадцяти років.

Слідчий та прокурор вважають, що відносно ОСОБА_6 існують ризики, визначені п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме те, що підозрювана може вчинити спробу переховуватись від органу досудового розслідування та/або суду з метою уникнути відповідальності, також підозрювана ОСОБА_6 може незаконно впливати на свідків у вказаному кримінальному провадженні, в тому числі шляхом здійснення погроз та умовлянь змінити свідчення, з метою зміни або спотворення їх показань на стадії досудового розслідування.

У зв`язку з викладеним, слідчий та прокурор вважають, що обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_6 є необхідним для запобігання вказаному ризику та забезпечення виконання підозрюваною її процесуальних обов`язків.

У судовому засіданні слідчий і прокурор клопотання підтримали в повному обсязі та просили його задовольнити.

Підозрювана та захисник проти задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою заперечували та просили обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Заслухавши учасників провадження, дослідивши матеріали клопотання, копії документів, доданих до клопотання, слідчий суддя дійшов наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:

1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним кримінального правопорушення;

2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;

3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Виходячи зі змісту ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею цього Кодексу.

Слідчий, звертаючись з клопотанням про застосування щодо підозрюваної ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а прокурор при розгляді клопотання, довели про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні нею кримінального правопорушення-злочину, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, що підтверджується сукупністю доказів, на які слідчий послався у клопотанні.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3 і 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризик переховування обвинуваченого від правосуддя не може оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з урахуванням низки відповідних фактів, які можуть підтверджувати існування такого ризику, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може служити підставою для запобіжного ув`язнення.

Метою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання ризикам-спробам переховуватися від органу досудового розслідування та суду, здійснення тиску на свідків, перешкоджати іншим чином кримінальному провадженню.

Враховуючи, що ОСОБА_6 підозрюється у вчинені особливо тяжкого кримінального правопорушення-злочину, за який законом передбачено покарання виключно у виді позбавлення волі на строк від семи до п`ятнадцяти років, характер та фактичні обставини якого інкриміновані ОСОБА_6 злочину свідчать про її підвищену суспільну небезпеку, про те ще вона не має стійких соціальних зв`язків, не має офіційного стабільного заробітку, неповнолітніх дітей на утриманні не має, а тому, є достатні підстави вважати, що вона може в подальшому переховуватись від органу досудового розслідування та суду, з метою уникнення відповідальності за скоєне, чинити незаконний вплив на свідків та вчиняти нові злочини.

Всі вищевикладені ризики у їх сукупності свідчать про неможливість їх запобігання шляхом застосування до ОСОБА_6 більш м`яких запобіжних заходів.

Згідно з п. 1 ч. 4 ст. 183 КПК України, слідчий суддя, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 та 178 КПК України, не визначає розмір застави у кримінальному провадженні, оскільки злочин вчинено із застосуванням насильства, чим заподіяла смерть іншої особи.

З метою виконання підозрюваною покладених на неї процесуальних обов`язків та запобігання вчиненню нею інших кримінальних правопорушень, беручи до уваги вищевикладене та керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 176-178, 183, 184, 194, 196, 197 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого СВ відділу поліції № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 погоджене з прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно ОСОБА_6 - задовольнити.

Застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до підозрюваної ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки м. Харкова, із середньо - спеціальною освітою, вдови, яка неповнолітніх дітей на утриманні не має, яка не працевлаштована, не має постійного місця реєстрації та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, строком на 60 днів у Державній установі «Харківський слідчий ізолятор».

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Виконання ухвали доручити начальнику СВ відділу поліції № 2 ХРУП № 1 ГУНП в Харківській області.

Строк дії ухвали до 01 березня 2025 року.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а підозрюваною - в цей же строк з моменту вручення їй копії даної ухвали.

Слідчий суддя- ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення02.01.2025
Оприлюднено03.01.2025
Номер документу124193954
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —641/14/25

Ухвала від 07.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Боговський Д. Є.

Ухвала від 02.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Музиченко В. О.

Ухвала від 02.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Музиченко В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні