ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
УХВАЛА
02.01.2025 Справа № 3/454
м. Львів
Господарський суд Львівської області в складі судді Ростислава Матвіїва, розглянувши матеріали скарги Фермерського господарства Рисовський на дії (бездіяльність) державного виконавця
у справі № 3/454
за позовом Фермерського господарства Рисовський, с. Зубра, Львівська область
до відповідача Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, с. Солонка, Львівська область,
про зобов`язання вчинити дії,
встановив:
31.12.2024 до Господарського суду Львівської області надійшла скарга Фермерського господарства Рисовський на дії (бездіяльність) державного виконавця, яка відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 31.12.2024 передана для розгляду судді Матвіїву Р.І.
Відповідно до прохальної частини скарги заявник просить визнати неправомірною, протиправною бездіяльність державного виконавця Пустомитівського районного відділу державної виконавчої служби по виконанню рішення арбітражного суду Львівської області від 11.11.1993 у справі № 3/454 та зобов`язати вчинити виконавчі дії щодо виконання рішення арбітражного суду № 3/454 від 11.11.1993, а саме:
- призначити земельну судову експертизу для визначення сумісності розташування земельної ділянки, пл. 4 га, ДА 060378Б та спірних земельних ділянок згідно кадастрової карти,
- Державним виконавцем витребувати земельну ділянку ДА 060378Б пл. 4 га із незаконного володіння спірних земельних ділянок та повернути фермеру Рисовському Івану Григоровичу та вчинити дії щодо реєстрації земельної ділянки на право власності з видачею документу.
Порядок оскарження стороною виконавчого провадження дій державного виконавця під час виконання судового рішення визначено у Розділі VI Господарського процесуального кодексу України «Судовий контроль за виконанням судових рішень».
Так, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права (ст. 339-1 Господарського процесуального кодексу України).
Стаття 341 Господарського процесуального кодексу України встановлює строки для звернення із скаргою і такими є десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права; триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Частина 3 ст. 340 Господарського процесуального кодексу України передбачає вимоги до скарги. Зокрема скарга повинна містити:
- ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються;
- ідентифікатор для повного доступу до інформації про виконавче провадження;
- реквізити виконавчого документа;
- дату, коли особа, яка подає скаргу, дізналася про порушення її прав внаслідок ухвалення оскаржуваних рішень, вчинення дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця;
- зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону.
Зі змісту скарги вбачається, що скаржник оскаржує бездіяльність державного виконавця Пустомитівського районного відділу державної виконавчої служби. Водночас не вказано імені (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) державного виконавця чи іншої посадової особи відповідного органу державної виконавчої служби, яка допустила бездіяльність, не вказано відомостей про виконавче провадження, в межах якого допущено бездіяльність виконавцем, не вказано реквізитів виконавчого документа, який виконував виконавець Пустомитівського районного відділу державної фвиконавчої служби, не зазначено змісту оскаржуваної бездіяльності, часу, коли бездіяльність по невиконанню рішення суду допущено, і часу, коли про таке порушення дізнався скаржник.
У прохальній частині скарги також не конкретизовано, бездіяльність якого саме виконавця, в межах якого виконавчого провадження і по виконанню якого саме виконавчого документа, оскаржує Фермерське господарство Рисовський.
Статтею 340 Господарського процесуального кодексу України передбачено також і наслідки того, якщо скаргу подано без додержання вимог частин третьої та/або четвертої цієї статті: суд повертає її скаржнику без розгляду протягом чотирьох днів після її надходження до суду (ч. 5).
Враховуючи описані недоліки, допущені при поданні скарги на дії державного виконавця, підписаної 30.12.2024, та імперативність приписів ст. 340 Господарського процесуального кодексу України, суд доходить висновку про повернення скарги без розгляду особі, що її подала.
Керуючись статтями 234, 340 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
Скаргу Фермерського господарства «Рисовський» з додатками повернути скаржнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя Матвіїв Р.І.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124198630 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні