Справа № 162/655/24 Провадження №22-ц/802/75/25 Головуючий у 1 інстанції: Глинянчук В. Д. Доповідач: Осіпук В. В.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
02 січня 2025 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Осіпука В. В., розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Любешівська селищна рада, військова частина НОМЕР_1 , про визначення місця проживання дитини, за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Любешівського районного суду Волинської області від 11 жовтня 2024 року,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Волинського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Любешівського районного суду Волинської області від 11 жовтня 2024 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Любешівська селищна рада, військова частина НОМЕР_1 , про визначення місця проживання дитини.
Розгляд справи було призначено на 10 год. 00 хв. 07 січня 2025 року.
02 січня 2025 року на адресу Волинського апеляційного суду від позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Зазначене клопотання підлягає відхиленню з таких підстав.
Згідно ч. 1, 2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 5 ст. 212 ЦПК України суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Аналіз наведеної процесуальної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Встановлено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке подане позивачем ОСОБА_1 , відсутні докази того, що вказане клопотання надсилалося іншим учасникам справи. Відтак подане клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції не відповідає вимогам ст. 212 ЦПК України.
У зв`язку з наведеним у задоволенні письмового клопотання поданого позивачем ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції із-за його невідповідності вимогам цивільного процесуального законодавства, слід відмовити.
Керуючись ст. 212, 381 ч. 2 ЦПК, суд -
П О С Т А Н О В И В :
У задоволені клопотання позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Любешівська селищна рада, військова частина НОМЕР_1 , про визначення місця проживання дитини, за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Любешівського районного суду Волинської області від 11 жовтня 2024 року, відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2025 |
Оприлюднено | 06.01.2025 |
Номер документу | 124211307 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Осіпук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні