ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"06" січня 2025 р. Cправа № 902/1387/24
Господарський суд Вінницької області у складі судді Шамшуріної Марії Вікторівни, розглянувши матеріали
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Барлінек Інвест", 21034, Вінницька обл., Вінницький р-н, місто Вінниця, вулиця Мазепи Гетьмана, будинок 7-В, ідентифікаційний код юридичної особи 34004579
про стягнення 47 133 165,44 гривень
В С Т А Н О В И В:
До Господарського суду Вінницької області 30.12.2024 року надійшла позовна заява №б/н від 30.12.2024 (вх. № 1453/24 від 30.12.2024) Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Барлінек Інвест" про стягнення 47 133 165,44 гривень вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення ПРРЕЕ.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.12.2024 справу розподілено судді Шамшуріній М.В.
Положеннями статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо форми та змісту позовної заяви.
Встановлюючи вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ГПК України покладає на суд обов`язок перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на таке.
За приписами частини 2 статті 162 ГПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 5 статті 164 ГПК України встановлено, що до позовної заяви, підписаною представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Судом встановлено, що позовну заяву підписано від імені позивача представником Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" Зайцем Богданом Васильовичем.
Згідно зі статтею 16 ГПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до частини 3 статті 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Приписами частин 1, 2 статті 58 ГПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього кодексу.
Враховуючи ціну позову, зазначену у позовній заяві вказана справа не є малозначною.
Частиною 1 статті 60 ГПК України передбачено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи; свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (частина 4 статті 60 ГПК України).
На підтвердження наявності у представника повноважень на представництво інтересів позивача суду до позовної заяви додано довіреність від 05.08.2024. Вказана довіреність не містить інформації щодо наявності у представника статусу адвоката, інші документи на підтвердження наявності у представника статусу адвоката до позовної заяви не додані.
Крім того, до позовної заяви не додані докази на підтвердження наявності у представника повноважень діяти від імені позивача у порядку самопредставництва.
Згідно висновку про застосування норми права, викладеного у пункті 7.37. постанови Великої Палати Верховного Суду від 20 листопада 2024 року у справі № 910/16580/23 "особа, через яку юридична особа діє на засадах самопредставництва, має підтвердити суду цей свій статус, зокрема шляхом подання документів, вказаних у частині третій статті 56 ГПК України [статут, положення, трудовий договір (контракт)].
Водночас, якщо відповідні відомості щодо особи, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи на засадах самопредставництва, внесені до Єдиного державного реєстру, ці відомості є офіційним та достатнім підтвердженням того, що юридична особа діє в суді через певну особу на засадах самопредставництва (з урахуванням відповідних обмежень повноважень, якщо такі є).
Отже, за наявності інформації щодо такої особи в Єдиному державному реєстрі, у разі подання її суду, відсутності стосовно цього спору, про який повідомлено суду, підстави додатково підтверджувати ці повноваження документами, які за своїм змістом є тими, що визначені частиною третьою статті 56 ГПК України, - статутом, положенням, трудовим договором (контрактом) - відсутні, оскільки суд може покладатись на відомості з Реєстру як на достовірні".
Станом на дату постановлення ухвали, суд у зв`язку із маштабною кібератакою на державні реєстри позбавлений можливості самостійно перевірити відомості, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зокрема чи є представник позивача особою, яка має право вчиняти дії від імені юридичної особи на засадах самопредставництва.
У свою чергу, долучена до позову довіреність від 05.08.2024 не є документом, що підтверджує повноваження представника діяти від імені юридичної особи у порядку самопредставництва та за відсутності доказів, що представник є адвокатом не може підтверджувати повноваження представника на подання та підписання позову, оскільки справа не є малозначною.
З урахуванням викладеного, відповідно до частини 1 статті 174 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду:
- належних доказів на підтвердження повноважень представника позивача Зайця Б.В. на підписання позовної заяви від імені позивача станом на дату підписання позовної заяви - 30.12.2024 року.
Суд звертає увагу, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя, оскільки це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, що сприятиме належному виконанню завдання господарського судочинства, визначеного частиною 1 статті 2 ГПК України.
Відповідно до положень частини 3, 4 статті 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву №б/н від 30.12.2024 (вх. № 1453/24 від 30.12.2024) Акціонерного товариства "Вінницяобленерго" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання:
- належних доказів на підтвердження повноважень представника позивача Зайця Б.В. на підписання позовної заяви від імені позивача станом на дату підписання позовної заяви - 30.12.2024 року.
4. Роз`яснити позивачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
5. Примірник ухвали надіслати позивачу до електронного кабінету у системі ЄСІТС.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та відповідно до вимог ч. 1 ст. 255 ГПК України окремо від рішення суду першої інстанції оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 06.01.2025 року.
Суддя Шамшуріна М.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу, до електронного кабінету у системі ЄСІТС.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 07.01.2025 |
Номер документу | 124228734 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Шамшуріна М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні