06.01.25
22-ц/812/27/25
Провадження № 22-ц/512/27/25
У Х В А Л А
06 січня 2024 року м. Миколаїв
справа № 484/4819/24
Миколаївський апеляційний суд у складі колегії суддів:
головуючого Тищук Н.О.,
суддів Лівінського І.В., Царюк Л.М.,
вивчивши апеляційнускаргу ОСОБА_1 наухвалу Первомайськогоміськрайонного суду Миколаївської області від 16 вересня 2024 року за матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільчі мережі України", в особі Миколаївської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільчі мережі України" про визнання боргу незаконним,
у с т а н о в и в :
Ухвалою Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 16 вересня 2024 року ОСОБА_1 повернуто його позовну заяву до ТОВ «Газорозподільчі мережі України» про визнання боргу незаконним.
Повний текст рішення складено того ж дня.
08 жовтня 2024 року засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу на ухвалу суду.
Ухвалою Миколаївського 18 жовтня 2024 року апеляційну скаргу було залишено без руху для подачі апелянтом клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з зазначенням поважних причин його пропуску.
25 листопада 2024 року до Миколаївського апеляційного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали.
Проте, у своєму клопотанні ОСОБА_1 зазначив обставини справи по суті спору, але не зазначив поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження як підстав для його поновлення. Також апелянт не надав доказів про дату отримання копії оскаржуваної ухвали.
Ухвалою Миколаївського апеляційного суду від 02 грудня 2024 року наведенні апелянтом підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнано неповажними, апеляційну скаргу залишено без руху, апелянту надано десятиденний строк з дня вручення копії ухвали для зазначення інших підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження, та надання відповідних доказів, у тому числі щодо дати отримання копії оскаржуваної ухвали.
Одночасно з Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області витребувано матеріали позову ОСОБА_1
17 грудня 2024 року до Миколаївського апеляційного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали без зазначення у ній підстав для поновлення строку. При цьому до клопотання додано виписку з медичної карти стаціонарного хворого, яка підтверджує перебування ОСОБА_1 на лікуванні у період з 25 листопада 2024 року по 09 грудня 2024 року.
24 грудня 2024 року до Миколаївського апеляційного суду надійшли матеріали позову ОСОБА_1 .
З матеріалів вбачається, що копія ухвали Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області від 16 вересня 2024 року про повернення ОСОБА_1 його позовної заяви була направлена позивачу 24 вересня 2024 рок та отримана ним 02 жовтня 2024 року.
За приписами статті 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня його проголошення або виготовлення повного тексту. У випадках, коли копія рішення не була вручена стороні в день проголошення чи виготовлення повного тексту, строк на апеляційне оскарження може бути поновлено, якщо апеляційну скаргу подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення.
Отже, враховуючи те, що повний текст ухвали був виготовлений у день її постановлення 16 вересня 2024 року, а отриманий апелянтом 02 жовтня 2024 року, є підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження.
Від сплати судового збору апелянт звільнений на підставі пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» як особа, постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії (копія посвідчення серії НОМЕР_1 ).
За таких обставин за формою та змістом апеляційна скарга відповідає вимогам статті 356 ЦПК України.
Недоліків, які перешкоджали б відкриттю апеляційного провадження, не встановлено.
Керуючись статями 359, 360, 361 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Первомайськогоміськрайонного суду Миколаївської області від 16 вересня 2024 року.
Відкрити апеляційне провадження за вказаною апеляційною скаргою.
Інформацію щодо подальшого руху справи можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою сторінки Миколаївського апеляційного суду:https://mka.court.gov.ua.
Головуючий Н.О.Тищук
Судді: І.В.Лівінський
Л.М.Царюк
Суд | Миколаївський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 08.01.2025 |
Номер документу | 124233454 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Миколаївський апеляційний суд
Тищук Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні