ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
08 серпня 2008 року
м. Київ
№ 12/359
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі:
головуючого –судді Цвіркуна Ю.І.,
при секретарі Рудик Т.О.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні справу за позовом Акціонерного комерційного банку «Юнекс»до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування постанови,
встановив:
Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача про визнання дій протиправними та скасування постанови.
В попередньому судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про можливість розгляду та вирішення цієї справи в порядку адміністративного судочинства.
Представники позивача вважають, що дану справу слід розглядати в порядку адміністративного судочинства, посилаючись на те, що відповідачем по цій справі є суб’єкт владних повноважень.
Представник відповідача вважає, що дана справа підлягає закриттю, оскільки вона не підлягає до розгляду в порядку адміністративного судочинства. У зв’язку із цим, просила суд закрити провадження у даній справі.
В судовому засіданні судом було встановлено, що позивачем оскаржуються дії державного виконавця по винесенню рішення, що стосується виконання судового рішення, яке прийняте, як видно із поданих документів, не в порядку адміністративного судочинства, а господарського судочинства.
Як встановлено судом, позивачем оскаржються дії по винесенню рішення –постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 14.07.2008 р. ВП №8191430, що стосується виконання рішення Господарського суду Полтавської області від 12.10.2007р. №20/139, на підставі якого даним судом 03.07.2008р. видано наказ №20/139.
При цьому встановлено, що рішення Господарського суду Полтавської області від 12.10.2007р. №20/139 прийнято в порядку господарського судочинства за нормами ГПК України.
Однак позов подано до адміністративного суду, що не відповідає вимогам процесуального закону.
Відповідно до ч.1 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
При цьому ГПК України передбачає судовий контроль за виконанням судових рішень, ухвалених господарськими судами.
Так, статтею 121-2 ГПК України встановлено, що скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Тож у ГПК України встановлений порядок оскарження дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів.
Таким чином, справа за даною заявою вирішується судом в порядку іншого судочинства, зокрема, господарського, але не адміністративного.
Отже, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Пунктом 1 частини 1 статті 157 КАС України передбачено, що суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Частина перша ст.121 КАС України передбачає закриття провадження у справі за наслідками підготовчого провадження.
На підставі вище наведеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Закрити провадження у справі 12/359 за позовом Акціонерного комерційного банку «Юнекс»до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та скасування постанови.
Роз’яснити позивачу про його право звернутися до суду в порядку господарського судочинства.
Ухвалу про закриття провадження у справі надіслати (вручити) сторонам (їх представникам).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Цвіркун Ю.І
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2008 |
Оприлюднено | 26.11.2010 |
Номер документу | 12429937 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Цвіркун Ю.І
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні