Справа № 339/8/25
Провадження № 2/339/51/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 січня 2025 року м. Болехів
Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Кілик М.П., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», АТ «Івано-Франківськгаз» (оператор ГРМ до 30.09.2023), ТОВ «Газорозподільні мережі України» Івано-Франківська філія ГАЗМЕРЕЖІ, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Болехівської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання заборгованості за спожитий газ за період з 01.05.2022 по 31.10.2024 необґрунтованою та незаконною, стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и л а:
06 січня 2025 року до Болехівського міського суду надійшла вищевказана позовна заява.
Оглянувши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ЦПК України та підлягає залишенню без руху з наданням позивачам строку для усунення недоліків з таких підстав.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Зокрема: у порушення ч.1 ст.177 ЦПК України до позовної заяви не додано копій всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів. Отже, позивачам необхідно подати суду копії документів, що додаються до позовної заяви, у п`яти примірниках (відповідно до кількості відповідачів).
Крім цього, у порушення п.2, п.9, п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачі не вказали у позовній заяві свої реєстраційні номери облікової картки платника податків або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (у разі відсутності ідентифікаційного коду); попередній (орієнтовний)розрахунок суми судових витрат,які позивачіпонесли іякі очікуютьпонести узв`язкуіз розглядомсправи; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; підтвердження позивачів про те, що ними не подано іншого позову (позовів) до цих відповідачів з тим самим предметом та з тих самих підстав (оскільки формулювання позивачів з цього приводу не підтверджує такий факт однозначно).
Відповідно до п.2ч.3ст.175ЦПК Українипозовна заява повинна містити повне найменування юридичних осіб - сторін, їх місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України. У позовній заяві вказано відповідача «ТОВ «Газорозподільні мережі України» Івано-Франківська філія ГАЗМЕРЕЖІ» та вказано ідентифікаційний код юридичної особи. Однак, за вказаним кодом зареєстровано юридичну особу з іншим найменуванням. Відтак, необхідно уточнити відомості про вказаного відповідача, з метою подальшого залучення як відповідача належної юридичної особи.
При цьому, позивачам необхідно зазначити у позовнійзаяві змістпозовних вимогдо вказаноговідповідача,оскільки таківимоги відсутні,- з метоюдотримання п.4ч.3ст.175ЦПК України,відповідно доякого позовназаява повиннамістити змістпозовних вимог:спосіб (способи)захисту правабо інтересів,передбачений закономчи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них. У цивільному процесі, що базується на засадах змагальності й диспозитивності, особливого значення набуває зміст позовної заяви, від якого залежать не тільки дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження, а й позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права відповідач має бути обізнаним з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.
Також у позовній заяві не вказано у кого перебувають оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви, чим також не дотримано вимог п.8 ч.3 ст.175 ЦПК України.
Частиною 3 ст.177 ЦПК України передбачено право позивача в разі необхідності додати до позовної заяви клопотання про витребування доказів. Одночасно суд роз`яснює, що вимоги до такого клопотання визначені у ст.84 ЦПК України. Зокрема, у клопотанні про витребування доказів судом повинно бути зазначено:
1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1 ст.6Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Дотримання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Відповідно доч.1ст.185ЦПК Українисуддя,встановивши,що позовнузаяву поданобез додержаннявимог,викладених устаттях 175і 177цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня надходженнядо судупозовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачам строку в п`ять днів з дня отримання ними ухвали для усунення недоліків, що зазначені у вказаній ухвалі.
Якщо позивачі відповідно до ухвали судді у встановлений строк виконають вимоги, визначені 175 ЦПК України, що зазначені вище, позовна заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. У випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачам, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
у х в а л и л а:
позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», АТ «Івано-Франківськгаз» (оператор ГРМ до 30.09.2023), ТОВ «Газорозподільні мережі України» Івано-Франківська філія ГАЗМЕРЕЖІ, управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Болехівської міської ради, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання заборгованості за спожитий газ за період з 01.05.2022 по 31.10.2024 необґрунтованою та незаконною, стягнення моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачам строк у п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків позовної заяви.
Роз`яснити, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачам.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.П.Кілик
Суд | Болехівський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124318721 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Болехівський міський суд Івано-Франківської області
Кілик М. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні