Справа №278/5144/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 січня 2025 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді Дубовік О. М., присяжних Волинець Н. І., Козел В. В., розглянувши цивільну справу за заявою Органу опіки та піклування Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа - ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною, -
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду в порядку цивільного судочинства з вищезазначеною заявою.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу розподілено судді ОСОБА_3 .
Ухвалою суду від 07.10.2024 року заяву залишено без руху з наданням п`ятиденного строку для усунення недоліків заяви.
08.10.2024 року рішенням ВРП суддю ОСОБА_3 було звільнено у відставку.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу розподілено судді ОСОБА_4
Ухвалою суду від 29.10.2024 року відкрито провадження у справі, призначено судову психіатричну експертизу та зупинено провадження.
Ухвалою суду від 20.11.2024 року поновлено провадження у справі; витребувано у Комунального некомерційного підприємства «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради (Бердичівське шосе, 3, с. Зарічани, Житомирський район, Житомирська область) оригінали медичних карток.
05.12.2024 року рішенням ВРП суддю ОСОБА_4 було звільнено у відставку.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу розподілено судді Дубовік О. М.
Ухвалою суду від 23.12.2024 року прийнято до провадження цивільну справу за заявою Органу опіки та піклування Березівської сільської ради Житомирського району Житомирської області в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа - ОСОБА_2 про продовження строку дії рішення суду про визнання особи недієздатною.
У судовому засіданні заявник просив призначити експертизу.
Положеннями ст. 107 ЦПК України передбачено, що матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати. Призначений судом експерт не має права спілкуватися з учасниками судового процесу поза межами судового засідання, крім випадків вчинення інших дій, безпосередньо пов`язаних із проведенням експертизи.
При визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні повинно бути зазначено, зокрема, підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду, що передбачено ч. 6 ст. 84 ЦПК України.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, також залишити позовну заяву без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 104 ЦПК України ухвала про призначення експертизи направляється особам, яким доручено проведення експертизи, та учасникам справи. Об`єкти та матеріали, що підлягають дослідженню, направляються особі, якій доручено проведення експертизи (провідному експерту або експертній установі).
Виходячи із наведеного, для забезпечення виконання ухвали суду про призначення судової експертизи, суд витребував оригінали медичних карток у Комунального некомерційного підприємства «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради.
10.12.2024 року від КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради надійшла медична карта стаціонарного хворого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Окрім того, 09.01.2025 року заявником надано медичні картки відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Наразі судом зібрані всі документи, необхідні для проведення експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд знову зупиняє провадження у справі для продовження виконання призначеної судом експертизи на час проведення експертизи із направленням матеріалів справи із наданими документами на виконання експерта матеріалів до експертної установи.
Керуючись ст. ст. 103, 104, 107, 252, 253, 258 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Зупинити провадження у справі на час проведення судової експертизи, призначеної ухвалою суду від 29.10.2024 року у справі № 278/5144/24.
Надати експертам Житомирської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» для проведення експертизи наступні документи:
- оригінали документів відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які зберігаються в окремому файлі (конверті);
- медична карта стаціонарного хворого № 3834;
- медична карта амбулаторного пацієнта № 34-2857;
- карта хворого денного стаціонару № 2 поліклініки ЦМЛ № 2;
- направлення на медико-соціально- експертну комісію (МСЕК) від 19.05.2022 року.
На виконання ухвали Житомирського районного суду Житомирської області від 29.10.2024 року про призначення експертизи, направити матеріали цивільної справи № 278/5144/24, експертам Житомирської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (Житомирська область, Житомирський район, с. Зарічани, Бердичівське шосе, 3)
Провадження у справі на час проведення судової експертизи зупинити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі вирішення питання без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин. Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Суддя О.М. Дубовік
Присяжні Н. І. Волинець
В. В. Козел
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2025 |
Оприлюднено | 13.01.2025 |
Номер документу | 124327290 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні