Справа № 752/17130/24
Провадження №: 1-кс/752/163/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.01.2025 м. Київ
Слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисник ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, капітана поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100000000802 від 04.07.2024, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України,
в с т а н о в и в:
06.01.2025 до Голосіївського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, капітана поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100000000802 від 04.07.2024, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України,
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві, за процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024100000000802 від 04.07.2024, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, капітан ОСОБА_5 проходить військову службу за контрактом у військовій частині НОМЕР_1 .
Згідно зі ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.
Відповідно до ст. 92 Конституції України правовий режим власності визначається виключно законами України.
Згідно зі ст. 178 Цивільного кодексу України об`єкти цивільних прав можуть вільно відчужуватися або переходити від однієї особи до іншої в порядку правонаступництва чи спадкування або іншим чином, якщо вони не вилучені з цивільного обороту, або не обмежені в обороті, або не є невід`ємними від фізичної чи юридичної особи.
Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Відповідно до п. 1 Положення про дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 №576 (далі - Положення) дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян.
Згідно з п. 2 Положення до предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, належать: вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї, холодна зброя, (арбалети, мисливські ножі тощо), пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, вибухові матеріали і речовини, сильнодіючі отруйні речовини I-II класу безпечності, збудники інфекційних захворювань I-II групи патогенності і токсини, сховища, склади і бази, де вони зберігаються, стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди, а також підприємства і майстерні по виготовленню і ремонту вогнепальної та холодної зброї, піротехнічні майстерні, пункти вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї, організації, що займаються збутом сильнодіючих отруйних речовин, і лабораторії, що проводять аналізи цих засобів і речовин, працюють із збудниками інфекційних захворювань I-II групи патогенності і токсинами.
Відповідно до п. 3 Положення Міністерства та інші центральні органи державної виконавчої влади, підприємства, установи, організації, господарські об`єднання, а також громадяни мають право у встановленому порядку використовувати, зберігати, перевозити предмети, матеріали і речовини, відкривати підприємства, майстерні та лабораторії, на які поширюється дозвільна система.
Згідно з п. 9 Положення видача дозволів на виготовлення, придбання, зберігання, обліку, охорону, перевезення і використання предметів, матеріалів і речовин, відкриття підприємств, майстерень і лабораторій здійснюється на вогнепальну зброю (нарізну воєнних зразків, несучасну стрілецьку, спортивну, навчальну, охолощену, мисливську нарізну і гладкоствольну), бойові припаси до неї, холодну зброю, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, сховища, склади і бази, де вони зберігаються, стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди, а також підприємства і майстерні по виготовленню і ремонту вогнепальної та холодної зброї, піротехнічні майстерні, пункти вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї - у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ.
Відповідно до п. 15 Положення посадові особи та громадяни, які порушили порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, охорони, перевезення і використання предметів, матеріалів і речовин, відкриття і функціонування підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Відповідно до п. 8.1 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України від 21.08.1998 № 622 (далі - Інструкція), дозвільна система, що здійснюється органами поліції, поширюється на бойову нарізну військових зразків зброю або виготовлену за спеціальним замовленням, охолощену, нейтралізовану, несучасну, спортивну, мисливську вогнепальну зброю, бойові припаси до зброї, основні частини зброї, пневматичну, холодну зброю, пристрої та патрони до них, що належать підприємствам, установам, організаціям, суб`єктам господарювання та громадянам.
Згідно з п. 8.9. Інструкції боєприпаси - спеціально виготовлені вироби одноразового використання, які призначені забезпечити ураження цілей в умовах збройної боротьби, самооборони, полювання, спорту. До бойових припасів належать патрони до нарізної вогнепальної зброї різних калібрів, а також заряджені патрони до гладкоствольних мисливських рушниць, мисливський порох і капсулі.
Згідно з п. 1 Переліку видів майна, що не може перебувати у власності громадян, громадських об`єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, затвердженого Постановою Верховної Ради України «Про право власності на окремі види майна» від 17.06.1992 № 2471-XII (далі - Перелік), зброя, боєприпаси (крім мисливської і пневматичної зброї, зазначеної в додатку №2, і боєприпасів до неї, а також спортивної зброї і боєприпасів до неї, що придбаваються громадськими об`єднаннями з дозволу органів внутрішніх справ), бойова і спеціальна військова техніка, ракетно-космічні комплекси, не можуть перебувати у власності громадян.
Додатком № 2 до Переліку передбачено, що громадяни набувають права власності на такі види майна, придбаного ними з відповідного дозволу, що надається : на вогнепальну мисливську нарізну зброю (мисливські карабіни, гвинтівки, комбіновану зброю з нарізними стволами) - органами внутрішніх справ за місцем проживання особам, які досягли 25-річного віку.
Згідно з указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» із 05 год 30 хв 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався та діє до цього часу.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, але не пізніше 02.08.2024, ОСОБА_5 придбав у невстановленої слідством особи, патрони у кількості 108 шт., які незаконно зберігав у невстановленому досудовим розслідуванням місці та приблизно о 10 год. 00 хв. 02.08.2024, незаконно переніс за адресою: АДРЕСА_1 , та перебуваючи за вищевказаною адресою, приблизно о 10 год. 03 хв. 06.08.2024, незаконно безоплатно збув ОСОБА_9 боєприпаси до нарізної вогнепальної зброї, які є бойовими гвинтівковими патронами калібру 7,62x34 R, що споряджені кулями «ЛПС», «Б-32», «ПП» зі сталевим осердям, трасуючою кулею «T-46» у кількості 108 шт., які є придатними для стрільби.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у носінні, зберіганні, придбанні та збуті бойових припасів без передбаченого законом дозволу, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у ОСОБА_5 , за невстановлених обставин, у порушення вимог ст.ст. 41, 92 Конституції України, ст. ст. 178, 328 Цивільного кодексу України, постанови Верховної Ради України «Про право власності на окремі види майна» від 17.06.1992 № 2471-XII, п. п. 1, 2, 3, 9, 15 Положення по дозвільну систему, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 № 576, п. 8.1 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України від 21.08.1998 № 622, виник злочинний умисел спрямований на незаконне придбання, зберігання та збут вогнепальної зброї та бойових припасів, без передбаченого законом дозволу, з метою особистого збагачення.
Усвідомлюючи, що одноособово реалізувати свій злочинний план він не спроможний, ОСОБА_5 вирішив залучити до його реалізації декількох, раніше знайомих та довірених осіб, а саме ОСОБА_7 та ОСОБА_8 .
Реалізуючи свій злочинний умисел ОСОБА_5 довів до ОСОБА_7 та ОСОБА_8 розроблений ним план, який полягав у незаконному придбанні, зберігання та збуті бойових припасів, вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу з метою незаконного збагачення.
Створивши таким чином організовану групу для вчинення кримінальних правопорушень у сфері правопорушення проти громадської безпеки, ОСОБА_5 , здійснено розподіл ролей та обов`язків її учасників.
Організована і очолювана ОСОБА_5 організована злочинна група характеризувалася:
-попередньою організованістю в спільне об`єднання, про що свідчить розроблений та ухвалений учасниками план вчинення злочинної діяльності, чіткий розподіл ролей між учасниками об`єднання, наявність організатора та виконавців та пособників вчинення злочинів, конспірація та прикриття своєї діяльності;
-стійкістю злочинного об`єднання, що виразилося у стабільності організації, про що свідчить системність та детальна організація функціонування об`єднання, наявність необхідних для функціонування фінансових можливостей, а також згуртованості, що засвідчують міцні внутрішні зв`язки між учасниками об`єднання, встановлені загальні правила поведінки, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з учасників факту об`єднання з іншими особами у організації для досягнення єдиного злочинного результату;
-«спеціалізацією» злочинної діяльності учасників злочинної групи, яка виражалась у направленості на незаконне придбання, зберігання та збут бойових припасів, вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу з корисливих мотивів;
-об`єднаністю злочинів єдиним планом з розподілом функції кожного з учасників групи, спрямованих на досягнення єдиної злочинної мети;
-підпорядкованістю учасників злочинної групи її організатору - ОСОБА_5 , який координував дії всіх учасників організованої групи;
-обізнаністю всіх учасників злочинної групи з планом злочинних дій та чітким виконанням своїх функцій.
Таким чином, створена ОСОБА_5 , організована група завдяки розробленим заходам, убезпечувала себе від викриття на території м. Києва та Київській області, але припинила своє функціонування 05.11.2024 у зв`язку із її знешкодженням правоохоронними органами.
Так, за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, але не пізніше 23.08.2024, ОСОБА_5 діючи у складі організованої групи разом із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у невстановленої досудовим розслідуванням особи придбав автоматичну вогнепальну нарізну зброю, а саме автомат АК-74 та патрони до нього в кількості 1080 шт., які незаконно зберігав у невстановленому досудовим розслідуванням місці та 23.08.2023 приблизно о 19 год. 05 хв. діючи на виконання спільного злочинного плану із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 перебуваючи в нежитловому приміщенні будинку за адресою: АДРЕСА_2 , за грошові кошти в сумі 50 000 грн., збув ОСОБА_10 автомат АК-74 № НОМЕР_2 , який є бойовою нарізною вогнепальної зброєю та патрони в кількості 1080 шт., які є бойовими припасами калібру 5,45х39 мм. та придатні для стрільби.
Крім того, за невстановлених досудовим розслідуванням обставини, але не пізніше 05.09.2024 ОСОБА_5 діючи у складі організованої групи разом із ОСОБА_7 та ОСОБА_8 придбав у невстановленої досудовим розслідуванням особи: автомат моделі «АК-12» № НОМЕР_3 , калібру 5,45х39; штурмову гвинтівку «СZ» моделі «BREN 2», як є вогнепальною зброєю, виготовлені промислових способом та придатні для стрільби; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям DM111 в кількості 60 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені кулями зі сталевим осердям ЛПС в кількості 30 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені трасуючими кулями Т-46 в кількості 2 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 2 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,56х45 споряджені кулями зі сталевим осердям М855 в кількості 402 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 180 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 311 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 440 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям в кількості 700 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 4320 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 1080 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 440 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 840 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 660 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені кулями зі сталевим осердям ЛПС в кількості 300 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям DM111 в кількості 40 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям типу М80 в кількості 350 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі сталевим осердям L59A2 в кількості 452 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 1636 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з трасуючими кулями Т в кількості 195 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з кулями підвищеної пробивної здатності ПП в кількості 33 шт.; військові пістолетні патрони калібру 9х18 ПМ споряджені кулями Пст зі сталевим осердям в кількості 34 шт.; цивільні патрони калібру 9х18 ПМ споряджені кулями зі свинцевим осердям типу FMJ в кількості 58 шт.; цивільні патрони калібру 9х19 споряджені кулями зі свинцевим осердям типу FMJ в кількості 50 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 475 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з трасуючими кулями Т в кількості 384 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з кулями підвищеної пробивної здатності ПП в кількості 133 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,56х45 споряджені кулями зі сталевим осердям М855 в кількості 80 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,56х45 споряджені кулями зі сталевим осердям М855А1 в кількості 30 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 88 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям типу М80 в кількості 110 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям DM111 в кількості 69 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям НРВТ в кількості 291 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені кулями зі сталевим осердям ЛПС в кількості 14 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 308 шт.; гвинтівкові патрони калібру .338 Lapua Magnum (8,6х70) споряджені кулями зі свинцевим осердям типу НРВТ в кількості 100 шт.; що належать до боєприпасів нарізної вогнепальної зброї та придатні для стрільби; оборонні осколкові ручні гранти Ф-1 в кількості 20 шт.; 40-мм постріли з осколковими гранатами М433 в кількості 2 шт.; 40-мм постріл RLV-HEF з осколково-фугасними гранатами в кількості 1 шт.; 72,5-мм реактивну протитанкову гранату РПГ-26 в кількості 1 шт.; 68-мм реактивний протитанковий гранатомет RPG-75M в кількості 1 шт.; ручну гранату DM51A2 з «оборонним» кожухом з готовими осколками в кількості 1 шт.; які є бойовими припасами; запали типу УЗРГМ в кількості 9 шт.; 40-мм постріли осколковими гранатометними ВОГ-25П (що підстрибують) RLV-HEFJ, які належать до категорії вибухових пристроїв, а також тротил, нітроцелюлозний порох та динітротолуол, корпуси ручних кумулятивних гранат РКГ-3ЕМ, які є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини в кількості 5 шт., стартові порохові заряди ПГ-7ПЛ надкаліберних протитанкових гранат кумулятивної дії 40-мм ручного протитанкового гранатомету РПГ-7 та його модифікацій є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини в кількості 3 шт., що є вибуховими речовинами, які не пізніше 05.09.2024 перенесли та розпочали зберігали за наступними адресами: в гаражі за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Широка, буд. 28: автомат моделі «АК-12» № НОМЕР_3 , калібру 5,45х39; штурмову гвинтівку «СZ» моделі «BREN 2»; у металевому боксі за адресою: АДРЕСА_3 : військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 440 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям в кількості 700 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 4320 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 840 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 660 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені кулями зі сталевим осердям ЛПС в кількості 300 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям DM111 в кількості 40 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям типу М80 в кількості 350 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі сталевим осердям L59A2 в кількості 452 шт.; військові пістолетні патрони калібру 9х18 ПМ споряджені кулями Пст зі сталевим осердям в кількості 34 шт.; цивільні патрони калібру 9х18 ПМ споряджені кулями зі свинцевим осердям типу FMJ в кількості 58 шт.; цивільні патрони калібру 9х19 споряджені кулями зі свинцевим осердям типу FMJ в кількості 50 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 475 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з трасуючими кулями Т в кількості 384 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з кулями підвищеної пробивної здатності ПП в кількості 133 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,56х45 споряджені кулями зі сталевим осердям М855 в кількості 80 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,56х45 споряджені кулями зі сталевим осердям М855А1 в кількості 30 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 88 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям типу М80 в кількості 110 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям DM111 в кількості 69 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям НРВТ в кількості 291 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені кулями зі сталевим осердям ЛПС в кількості 14 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 308 шт.; гвинтівкові патрони калібру .338 Lapua Magnum (8,6х70) споряджені кулями зі свинцевим осердям типу НРВТ в кількості 100 шт.; оборонні осколкові ручні гранти Ф-1 в кількості 20 шт.; 40-мм постріли з осколковими гранатами М433 в кількості 2 шт.; 40-мм постріл RLV-HEF з осколково-фугасними гранатами в кількості 1 шт.; 72,5-мм реактивну протитанкову гранату РПГ-26 в кількості 1 шт.; 68-мм реактивний протитанковий гранатомет RPG-75M в кількості 1 шт.; ручну гранату DM51A2 з «оборонним» кожухом з готовими осколками в кількості 1 шт.; запали типу УЗРГМ в кількості 9 шт.; нітроцелюлозний порох; динітротолуол; корпуси ручних кумулятивних гранат РКГ-3ЕМ, які є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини в кількості 4 шт.; стартові порохові заряди ПГ-7ПЛ надкаліберних протитанкових гранат кумулятивної дії 40-мм ручного протитанкового гранатомету РПГ-7 та його модифікацій є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини в кількості 3 шт.; в гаражі № НОМЕР_4 гаражного кооперативу «Авіатор-2» за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, вул. Момота Володимира, буд. 48-Г: військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 180 шт.; військові проміжні патрони калібру 7,62х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 311 шт.; тротил; в гаражі № НОМЕР_5 гаражного кооперативу «Мотор» за адресою: Київська обл., м. Бориспіль, поблизу пров. Тельмана: військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені кулями зі сталевим осердям ЛПС в кількості 30 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені трасуючими кулями Т-46 в кількості 2 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 2 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,56х45 споряджені кулями зі сталевим осердям М855 в кількості 402 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 1080 шт.; військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х54R споряджені бронебійно-запальними кулями Б-32 в кількості 440 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 споряджені кулями зі сталевим осердям ПС в кількості 1636 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з трасуючими кулями Т в кількості 195 шт.; військові проміжні патрони калібру 5,45х39 з кулями підвищеної пробивної здатності ПП в кількості 33 шт.; корпус ручної кумулятивної гранати РКГ-3ЕМ, який є конструктивно оформленим зарядом вибухової речовини в кількості 1 шт.; 40-мм постріли осколковими гранатометними ВОГ-25П (що підстрибують) RLV-HEFJ; в квартирі за адресою: АДРЕСА_4 : військові гвинтівкові патрони калібру 7,62х51 НАТО споряджені кулями зі свинцевим осердям DM111 в кількості 60 шт., які зберігали до 05.09.2024 без відповідного дозволу, з метою подальшого збуту.
Таким чином, ОСОБА_5 підозрюється у носінні, зберіганні, придбанні з метою збуту бойових припасів та вогнепальної зброї, а також збуті бойових припасів та вогнепальної зброї, без передбаченого законом дозволу, вчиненому організованою групою, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України.
У вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України, обґрунтовано підозрюється: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Бендери Республіки Молдова, громадянин України, проживаючий за адресою: АДРЕСА_5 , раніше не судимий.
02.01.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України.
З урахуванням викладеного, а також наявністю обґрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, сторона обвинувачення вважає, що ОСОБА_5 необхідно обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
В судовому засіданні прокурор вимоги даного клопотання підтримав, вказуючи на те, що стосовно підозрюваного існують ризики, що передбачені ст.177 КПК України, а тому просить застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжних захід у вигляді тримання під вартою.
Захисник підозрюваного ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечував. Зазначив, що підозрюваному у даному кримінальному провадженні обирався запобіжний захід у виді домашнього арешту на певний час доби. Крім того, 10.12.2024 слідчим суддею було відмовлено прокурору у задоволенні клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Також зазначив, що ризики, які зазначені прокурором у клопотанні на його думку є безпідставними та недоведеними, оскільки його підзахисний не має наміру ухилятися від органів досудового розслідування, має постійне місце проживання, одружений та виховує неповнолітню дитину. Не порушував покладені на нього обов`язки. Впродовж майже місяця до підозрюваного жодних запобіжних заходів не застосовувалося та жодних обов`язків не покладалося, проте він сумлінно з`являвся на кожний виклик слідчого та суду, а також не вчиняв жодних дій щодо перешкоджання кримінальному провадженню. Також вважає, що орган досудового розслідування безпідставно затягує строки, оскільки всі експертизи, які необхідні для доведення пред`явленого обвинувачення, проведені. Просив у клопотанні відмовити як необґрунтованому та безпідставному.
Підозрюваний підтримав позицію захисника.
Дослідивши матеріали клопотання слідчого, заслухавши думку прокурора, захисника та підозрюваного, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві, за процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024100000000802 від 04.07.2024, за підозрою ОСОБА_5 , ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України.
13.09.2024 ОСОБА_5 у даному кримінальному провадженні №12024100000000802 від 04.07.2024, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України.
Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 17.09.2024 щодо підозрюваного ОСОБА_5 застосований запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням певних обов`язків.
Ухвалою слідчого суддів від 12.11.2024 запобіжний захід змінено на домашній арешт у певний період доби, а саме з 22 год до 06 год наступної доби. Строк дії запобіжного заходу визначений у межах строку досудового розслідування, а саме до 13 грудня 2024 року (включно).
Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 10.12.2024 строк досудового розслідування у даному провадженні продовжений до 5 місяців.
Ухвалою слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 10.12.2024 відмовлено прокурору першого відділу Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 у задоволенні клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту у кримінальному провадженні № 12024100000000802 від 04.07.2024, стосовно ОСОБА_5 підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України.
03.01.2025 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри, а саме про те, що він підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України.
Відповідно до ч.1 ст.183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 цього Кодексу.
Частиною 1 ст.177 КПК України встановлено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст.178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, слідчий суддя на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний в сукупності оцінити всі обставини, які можуть свідчити на користь збільшення або зменшення ризику переховування від правосуддя чи інших способів неналежної процесуальної поведінки.
Згідно ч. 4 ст.176 КПК України запобіжні заходи застосовуються: під час досудового розслідування - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора, а під час судового провадження - судом за клопотанням прокурора.
Згідно частин 1-2 ст. 194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Слідчий суддя, суд зобов`язаний постановити ухвалу про відмову в застосуванні запобіжного заходу, якщо під час розгляду клопотання прокурор не доведе наявність всіх обставин, передбачених частиною першою цієї статті.
Так, прокурор звернувся до суду із клопотанням про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою, мотивом обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою, крім викладених в описовій частині клопотання, є також збільшення обсягу обвинувачення, а саме пред`явлення додаткової підозри за ч. 3 ст.28 ч. 1 ст. 263 КК України.
Однак, прокурором у судовому засіданні не доведено, що ризики, які були підставами для застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту у певний період доби, змінилися або з`явилися, нові, що могли бути підставою для застосування більш суворого запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Крім того, слідчому судді не надано достатніх і переконливих доказів, що підозрюваний має намір переховуватися від слідства та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на свідків, у цьому кримінальному провадженні та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
З огляду на зазначене слідчий суддя приходить до висновку про відсутність підстав для застосування відносно підозрюваного ОСОБА_5 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Керуючись ст.ст. 32, 131, 132, 176-178, 183, 184, 186, 193,194, 196, 197, 309, 369, 372, 395 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
У задоволенні клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, капітана поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором першого відділу Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону ОСОБА_3 про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підозрюваному ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024100000000802 від 04.07.2024, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 263 КК України, відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню, але може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Повний текст ухвали проголошено 10.01.2025 о 11 год. 45 хв.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124369031 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Гаврищук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні