Справа № 686/24322/24
У Х В А Л А
14 січня 2025 року м.Волочиськ
Волочиський районний суд Хмельницької області
складі головуючої судді Ніколової С.В.
з участю секретаря судового засідання Ковбасюк Т.П.,
з участю позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , представника третьої особи Служба у справах дітей Війтовецької селищної ради Мариніної А.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м. Волочиську справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору,: орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Хмельницької міської ради Хмельницької області, орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Війтовецької селищної ради Хмельницької області про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна, та за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Служба у справах дітей Війтовецької селищної ради, про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна,
встановив:
В провадженні Волочиського районного суду Хмельницької області перебуває зазначена справа.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява ОСОБА_1 подана з порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, оскільки до позовної заяви не додано документу, що підтверджує оплату позивачем судового збору в повному обсязі у розмірі та у порядку, визначеному ст. 4 Закону України Про судовий збір та не додано доказів, які б давали підстави для звільнення від його сплати.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір, у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 необхідно було сплатити 2422 грн. 40 коп. судового збору за дві вимоги немайнового характеру: 1) про позбавлення батьківських прав, 2) про призначення опікуном, тобто по 1211 грн. 20 коп. за кожну вимогу.
Однак, позивач сплатила лише 1211 грн. 20 коп. судового збору, а тому їй необхідно доплатити решту судового збору у сумі 1211 грн. 20 коп.
Також позивачем ОСОБА_1 не додержано вимог ст. 175 ЦПК України щодо викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
За правилами ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років. В зазначеному переліку баби, як особи, яка має право звернутися до суду з таким позовом, немає.
Однак, позивач у позовній заяві зазначає, що її онука проживає разом із нею, проте, доказів цього відповідно до ст. 83 ЦПК України нею не подано.
Стаття 258 СК України надає право позивачу, як бабі, звернутися до суду за захистом прав та інтересів малолітніх без спеціальних на те повноважень. Тобто, малолітня дитина маєь бути учасником справи в особі її баби, що також не враховано позивачем при зверненні до суду з даним позовом.
Також після відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява ОСОБА_2 подана з порушенням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Так, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною 5 статті 177 ЦПК України визначено обов`язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
За правилами ст. 165 СК України право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
До позову ОСОБА_2 не долучено жодного доказу, на підтвердження наявності передбачених законом підстав щодо звернення до суду з даним позовом, відповідно до вимог ст. 165 СК України.
Також, суд звертає увагу позивачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на те, що відповідно до положень частин 3, 4 ст.60 ЦК України суд призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування, тобто до позову має бути надано висновок чи інший документ органу опіки та піклування, який свідчить про згоду цього органу на призначення певної особи опікуном.
Позивачі, обґрунтовуючи свої вимоги щодо можливості призначення саме їх опікунами неповнолітньої дитини, не зазначають та не додають до заяви будь-яких документів, що саме вони мають першочергове право бути опікунами та за своїм матеріальним положенням та за станом здоров`я мають можливість виконувати обов`язки опікуна.
За таких обставин, позивачам ОСОБА_1 та ОСОБА_2 необхідно надати строк для усунення недоліків позовних заяв, а самі позовні заяви залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 177, 187, 260, 261, 353 ЦПК України, -
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , треті особи на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору,: орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Хмельницької міської ради Хмельницької області, орган опіки та піклування в особі Служби у справах дітей Війтовецької селищної ради Хмельницької області про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви не пізніше п`яти днів з дня отримання ухвали.
Позивачу ОСОБА_1 платіжний документ про сплату судового збору у сумі 1211 грн. 20 коп., або ж докази, які б давали підстави для звільнення від його сплати, подати до суду у цей же строк.
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - Служба у справах дітей Війтовецької селищної ради, про позбавлення батьківських прав та призначення опікуна, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків позовної заяви не пізніше п`яти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити позивачам, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовних заяв не будуть усунуті, позовні заяви залишаються без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Волочиський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2025 |
Оприлюднено | 15.01.2025 |
Номер документу | 124377581 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Волочиський районний суд Хмельницької області
Ніколова С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні