Справа № 452/1392/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2025 року м. Самбір
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
у складі: головуючої судді Бікезіної О.В.,
при секретарі судового засідання Кухар О.П.,
представника позивачів адвоката Стецяк В.М.,
представника відповідача адвоката Рогового М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в режимі відеоконференції цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Акціонерного товариства «Оператор Газорозподільної системи «Львівгаз» про скасування рішення та зобов`язання вчинити дії та зустрічним позовом Акціонерного товариства «Оператор Газорозподільної системи «Львівгаз» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення вартості необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу,
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Самбірського міськрайонного суду перебуває зазначена цивільна справа.
У судовому засіданні 15 січня 2025 року при дослідженні письмових доказів представник позивачів адвокат Стецяк В.М. зауважила, що сторона позивачів позбавлена можливості надати контрозрахунок вартості необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу, оскільки АТ «Оператор Газорозподільної системи «Львівгаз» не надано на її адвокатський запит такий з зазначенням інформації про закупельну ціну природнього газу протягом періоду необлікованого природнього газу, хоча такий застосовано при складанні Акту-розрахунку від 12 квітня 2022 року.
Представник відповідача адвокат Роговий М.В. надати таку інформацію в судовому засіданні не зміг, також не зміг пояснити яким чином здійснено розрахунок вартості необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу.
Вислухавши представників сторін, суд прийшов до наступних висновків.
ЦПК України містить класичні постулатами про те, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч. 1 ст. 12 ЦПК України), обов`язок доказування покладається на сторони (ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81 ЦПК України) і збирання доказів у цивільних справах за загальним правилом не є обов`язком суду (ч. 2 ст. 12 ЦПК України).
Суд неможе збиратидокази,що стосуютьсяпредмета спору,з власноїініціативи,крім витребуваннядоказів судому випадку,коли вінмає сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 7 ст. 81 ЦПК України).
Отже, законодавцем чітко розподілені функції сторін та суду у доказовій діяльності.
Тобто, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом, а роль суду зводиться до керування ходом судового процесу; роз`яснення у випадку необхідності учасникам судового процесу їхніх процесуальних прав та обов`язків, наслідків вчинення або не вчинення процесуальних дій, сприяння учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених ЦПК (п. п. 1, 3, 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України).
Відповідно до п. 4) ч. 5 ст. 12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Як встановлено судом відповідачем на адвокатський запит представника позивачів 15.05.2024 року був наданий «Розрахунок збитків за несанкціонований газопровід» за адресою АДРЕСА_1 споживач ОСОБА_2 .
В даному розрахунку зазначено, що розрахунок збитків зроблено за несанкціонований газопровід відповідно до пункту 2 Глави 3 Розділу ХІ Кодексу ГРС, який передбачав (на час виявлення порушення), що у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого відновлення газоспоживання або використання природного газу споживачем за відсутності чи після розірвання договору розподілу природного газу спожитий об`єм природного газу визначається за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача за період з дня припинення газопостачання (або у разі здійснення попередньої перевірки відключеного стану з дня такої перевірки, що має підтверджуватися відповідним актом перевірки), а при використанні газу без договору з дня його закінчення (розірвання) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.
Разом з тим, відповідно до Акту про порушення № LV 000207 від 09.02.2022 року у споживача ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , представниками позивача встановлено порушення п. п. 3 п.1 Глави 2 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем (несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
Крім того, в даному розрахунку зазначено: кількість зареєстрованих осіб -1; щоденний граничний обсяг газу різний, коливається з 0,76 до 0,84 куб. м на приготування їжі та від 8,04 до 27,73 куб. м - на опалення; ціна газу щоденно також коливається від 19,36 грн. до 46,47 грн.
В той же час в Акті-розрахунку від 12.04.2022 року зазначено, про кількість проживаючих осіб 4, «вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природнього газу».
Зазначені суперечності, не усунені в судовому засіданні, що унеможливлює прийняття судом відповідного рішення по справі, отже суд вважає за необхідне витребувати у позивача розгорнутий розрахунок вартості необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу, який покладений в основу Акту-розрахунку від 12 квітня 2022 року з зазначенням нормативного обгрунтування такого, та фактично проведенного розрахунку, враховуючи відмінності в щоденному обсязі газу та ціні газу з наданням відповідних доказів правомірності такого нарахування.
Згідно з вимогами п. 4) ч. 2 ст. 223 ЦПК України суд відкладає засідання у зв`язку з необхідністю витребування доказів.
Керуючись ст. ст. 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Витребувати з Акціонерного товариства «Оператор Газорозподільної системи «Львівгаз» розгорнутий розрахунок вартості необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу споживачу ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 , який покладений в основу Акту-розрахунку від 12 квітня 2022 року, з зазначенням нормативного обгрунтування такого, та фактично проведенного розрахунку, враховуючи відмінності в щоденному обсязі газу та ціні газу з наданням відповідних доказів правомірності такого нарахування.
Розгляд справивідкласти на 19 лютого 2025 року на 14:30 год.
Витребувані докази надати суду до вказаної дати.
Роз`яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Повний текст цієї ухвали суду виготовлено 15.01.2025 року.
Головуюча суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124463551 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Бікезіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні