ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 22-ц/803/970/25 Справа № 201/16791/15-ц Суддя у 1-й інстанції - Покопцева Д. О. Суддя у 2-й інстанції - Максюта Ж. І.
УХВАЛА
15 січня 2025 року м. Дніпро
Дніпровський апеляційний суд колегією суддів у складі:
головуючого судді - Максюти Ж.І.
суддів - Космачевської Т.В., Халаджи О.В.
за участю секретаря - Піменової М.В.
розглянувши питання щодо самовідводу колегії суддів Максюти Жанни Іванівни, Космачевської Тетяни Вікторівни, Халаджи Ольги Володимирівни,
по цивільній справі 201/1679/15-ц (апеляційне провадження №22-ц/803/970/25)за скаргою ОСОБА_1 (заінтересовані особи державний виконавець Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Синельник Юлія Миколаївна, ОСОБА_2 про визнання неправомірним розрахунку заборгованості по аліментам та зобов`язання вчинити певні дії,
за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Фєтісова Євгена Павловича
на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2024 року,
В С Т А Н О В И Л А:
В провадженні Дніпровського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Фєтісова Євгена Павловича на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2024 року по цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 (заінтересовані особи державний виконавець Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Синельник Юлія Миколаївна, ОСОБА_2 про визнання неправомірним розрахунку заборгованості по аліментам та зобов`язання вчинити певні дії.
Згідно з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями дана справа розподілена для розгляду колегії суддів у складі: головуючого судді Максюти Ж.І., суддів: Космачевської Т.В., Халаджи О.В.
Як вбачається із Єдиного державного реєстру судових рішень весь склад суду, а саме судді Максюта Ж.І., Космачевська Т.В., Халаджи О.В., приймали участь в розгляді справи № 201/1679/15-ц (апеляційне провадження №22-ц/803/6485/2024) за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Фєтісова Євгена Павловича на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 22 квітня 2024 року по цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 (заінтересовані особи державний виконавець Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Синельник Юлія Миколаївна, ОСОБА_2 ) про визнання неправомірним розрахунку заборгованості по аліментам та зобов`язання вчинити певні дії.
Тобто, дана колегія суддів вже розглядала справу за участю тих же сторін.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з частиною першою статті 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
Відповідно до частини першої статті 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку, незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Пунктом 2.5. Бангалорських принципів поведінки судді, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної ради ООН 27 липня 2006 року № 2006/23, визначено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Тобто, в разі переконання судді в наявності обставин, які унеможливлюють винесення ним об`єктивного рішення або обґрунтовано викликають сумнів у стороннього спостерігача в його упередженості, він зобов`язаний заявити самовідвід.
Згідно до роз`яснень ЄСПЛ у справах «Мікаллеф проти Мальти», «Мезнарич проти Хорватії», в демократичному суспільстві суди повинні вселяти довіру. Тому кожен суддя, у відношенні якого маються щонайменші сумніви в неупередженості, зобов`язаний вийти з процесу. Правила, що регулюють відвід суддів, є спробою забезпечення неупередженості судді шляхом усунення будь-яких сумнівів у учасників цивільного процесу. Ці правила направлені на усунення будь-яких ознак необ`єктивності судді та слугують зміцненню довіри, яку суди повинні асимілювати в демократичному суспільстві.
Оскільки, при прийнятті постанови від 14 листопада 2024 року колегією суддів досліджені матеріали справи № 201/16791/15-ц, оцінені подані докази, і прийнято відповідне рішення, зазначена обставина може викликати в стороннього спостерігача законний сумнів у неупередженості судді під час розгляду даної справи повторно, тому, з метою запобігання виникнення в учасників справи сумнівів щодо об`єктивності та неупередженості колегією суддів було заявлено самовідвід.
Зважаючи на викладене, враховуючи необхідність виключення в учасників справи можливих сумнівів щодо об`єктивності та неупередженості судді, колегія суддів дійшла висновку, що заява колегії суддів про самовідвід підлягає задоволенню.
Частиною другою статті 41 ЦПК України визначено, що у разі задоволення заяви про відвід одному із суддів або всьому складу суду, якщо справа розглядається колегією суддів, справа розглядається в тому самому суді тим самим кількісним складом колегії суддів без участі відведеного судді або іншим складом суддів, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 33, 36-41 ЦПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А:
Самовідвід колегії суддів Максюти Жанни Іванівни, Космачевської Тетяни Вікторівни, Халаджи Ольги Володимирівни по цивільній справі №201/16791/15-ц (апеляційне провадження №22-ц/803/970/25) за апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 - адвоката Фєтісова Євгена Павловича на ухвалу Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 01 липня 2024 року по цивільній справі за скаргою ОСОБА_1 (заінтересовані особи державний виконавець Печерського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Синельник Юлія Миколаївна, ОСОБА_2 про визнання неправомірним розрахунку заборгованості по аліментам та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.
Справу передати до канцелярії Дніпровського апеляційного суду для виконання вимог статті 33 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Судді:
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2025 |
Оприлюднено | 20.01.2025 |
Номер документу | 124500692 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші справи |
Цивільне
Дніпровський апеляційний суд
Максюта Ж. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні