Постанова
від 17.01.2025 по справі 377/817/24
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 377/817/24

№ апеляційного провадження: 22-ц/824/3496/2025

Головуючий у суді першої інстанції: Бабич Н.С.

Доповідач у суді апеляційної інстанції: Крижанівська Г.В.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2025 року Київським апеляційним судом в складі колегії суддів:

судді-доповідача Крижанівської Г.В.,

суддів Оніщука М.І., Шебуєвої В.А.,

розглянувши в письмовому провадженні в м. Києві апеляційну скаргу Романчука Євгенія Павловича, подану в інтересах Приватного підприємства «Еко Транс Слав», на ухвалу Славутицького міського суду Київської області від 17 жовтня 2024 року про відмову у видачі судового наказу, постановлену у складі судді Бабич Н.С., у справі №377/817/24 за заявою Приватного підприємства «Еко Транс Слав» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за комунальні послуги,-

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року ПП «Еко Транс Слав» звернулося до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за комунальні послуги, а саме за послуги з поводження з побутовими відходами за період з 31 жовтня 2021 року по 21 вересня 2024 року в сумі 1 832,10 грн. та судових витрат в розмірі 302,80 грн.

Ухвалою Славутицького міського суду Київської області від 17 жовтня 2024 року відмовлено у видачі судового наказу за заявою ПП «Еко Транс Слав».

Не погоджуючись із вказаною ухвалою суду, Романчук Є.П., який діє в інтересах ПП «Еко Транс Слав», подав апеляційну скаргу. Просив ухвалу суду першої інстанції скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду. Посилається на те, що судом було порушено норми матеріального та процесуального права. Вказує, що положення ч. 3 ст. 163 ЦПК України щодо надання до заяви про видачу судового наказу копії договору, укладеного в письмовій формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості, стосується правочинів, для яких законом встановлена обов`язкова письмова форма. При цьому, судовий наказ може бути видано за наявності як відповідних договорів про надання послуг, так і інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг. Відтак, відсутність договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, укладеного в письмовій формі, не могло бути підставою для відмови у видачі судового наказу.

Відповідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України справа призначена до розгляду судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи за наявними в матеріалах справи документами.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність і обґрунтованість постановленої ухвали, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відмовляючи в задоволенні заяви ПП «Еко Транс Слав» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги, а саме за послуги з поводження з побутовими відходами, суд першої інстанції виходив з того, що до заяви в порушення вимог п. 3 ч. 3 ст. 163 ЦПК України не було додано копії договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі саме з ОСОБА_1 , за яким пред`явлено вимоги про стягнення заборгованості.

Колегія суддів не вбачає підстав для скасування вказаної ухвали суду першої інстанції.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.

Статтею 161 ЦПК України визначено, що судовий наказ може бути видано, якщо:

1) заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку;

2) заявлено вимогу про компенсацію витрат на проведення розшуку відповідача, боржника, дитини або транспортних засобів боржника;

3) заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та 3 відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості;

4) заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;

5) заявлено вимогу про стягнення аліментів на дитину у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо ця вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб;

6) заявлено вимогу про повернення вартості товару неналежної якості, якщо є рішення суду, яке набрало законної сили, про встановлення факту продажу товару неналежної якості, ухвалене на користь невизначеного кола споживачів;

7) заявлено вимогу до юридичної особи або фізичної особи - підприємця про стягнення заборгованості за договором (іншим, ніж про надання житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення), укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 163 ЦПК України до заяви про видачу судового наказу додаються:

1) документ, що підтверджує сплату судового збору;

2) документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника;

3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;

4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 165 ЦПК України визначено, що суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заява подана з порушеннями вимог статті 163 цього Кодексу.

Як було встановлено, до заяви ПП «Еко Транс Слав» про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг з поводження з побутовими відходами, не було додано копії договору, укладеного в письмовій формі, про надання житлово-комунальних послуг відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 163 ЦПК України.

Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов законного та обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні заяви ПП «Еко Транс Слав» про видачу судового наказу.

Колегія суддів відхиляє посилання представника ПП «Еко Транс Слав» на те, що вимоги щодо надання копії договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, установлені п. 3 ч. 3 ст. 163 ЦПК України, стосуються лише правочинів, для яких законом встановлена обов`язкова письмова форма, а судовий наказ може бути видано за наявності як відповідних договорів про надання послуг, так і інших письмових доказів, що підтверджують фактичне надання та отримання таких послуг.

З аналізу вказаних норм вбачається, що установлені п. 3 ч. 3 ст. 163 ЦПК України вимоги щодо надання копії договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, стосуються всіх випадків подання заяви про видачу судового наказу, коли вимоги, що заявляються до боржника пов`язані із виконанням договору. В п. 3 ч. 3 ст. 163 ЦПК України відсутні посилання на те, що такі вимоги стосуються лише правочинів, для яких законом встановлена обов`язкова письмова форма.

Оскільки відносини щодо надання житлово-комунальних послуг є договірними, до заяви про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг ПП «Еко Транс Слав» мало надати копію договору про надання житлово-комунальних послуг.

Посилання ПП «Еко Транс Слав» на те, що відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг, не звільняє споживача від виконання обов`язку оплачувати надані послуги, не спростовують правильності висновків суду першої інстанції.

Враховуючи вищевикладене, апеляційна скарга Романчука Є.П., подану в інтересах ПП «Еко Транс Слав», підлягає залишенню без задоволення, а ухвала Славутицького міського суду Київської області від 17 жовтня 2024 року - без змін.

Керуючись ст.ст. 367, 374, 375, 381-383 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Романчука Євгенія Павловича, подану в інтересах Приватного підприємства «Еко Транс Слав», залишити без задоволення.

Ухвалу Славутицького міського суду Київської області від 17 жовтня 2024 року залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач

Судді

СудКиївський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення17.01.2025
Оприлюднено22.01.2025
Номер документу124537964
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження

Судовий реєстр по справі —377/817/24

Постанова від 17.01.2025

Цивільне

Київський апеляційний суд

Крижанівська Ганна Володимирівна

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Крижанівська Ганна Володимирівна

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Крижанівська Ганна Володимирівна

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Славутицький міський суд Київської області

Бабич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні