ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Провадження № 22-ц/803/3548/25 Справа № 216/1551/20 Суддя у 1-й інстанції - ОНОПЧЕНКО Ю. В. Суддя у 2-й інстанції - Зубакова В. П.
УХВАЛА
Іменем України
21 січня 2025 року м. Кривий Ріг
Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді - Зубакової В.П.
суддів - Бондар Я.М., Остапенко В.О.
заслухавши доповідь судді-доповідача Зубакової В.П. про надходження апеляційної скарги позивачки ОСОБА_1 на ухвалу Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 грудня 2024 року у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради, про поновлення прав дитини на користування житлом, -
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Центрально-Міської районної у місті ради, про поновлення прав дитини на користування житлом.
Ухвалою Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 грудня 2024 року застосувано до представників позивачки ОСОБА_1 - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 захід процесуального примусу у виді попередження.
Попереддено представників позивачки ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про недопустимість поведінки, якою порушується порядок у судовому засіданні.
Роз`яснено, що в разі повторного порушення порядку в судовому засіданні до вказаних представників буде застосовано, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 144 ЦПК України, захід процесуального примусу у виді видалення їх із залу судового засідання.
Роз`яснено, що ухвала суду оскарженню не підлягає.
Позивачка ОСОБА_1 зверулася до Дніпровського апеляційного суду із апеляційною скаргою на ухвалу Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 грудня 2024 року.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, яка відповідно до ст.9 Конституції України є частиною правової системи України, кожна особа має право на справедливий судовий розгляд цивільної справи. Це право включає в себе доступність до правосуддя, у тому числі доступність до апеляційного оскарження судового рішення. Право на апеляційне оскарження судових рішень закріплено і в ст. 129 Конституції України.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001 року. У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави. При цьому, Європейський суд з прав людини зазначив, що немає порушення права на доступ доправосуддя, якщо заявники не виявили належної зацікавленості у розгляді їхньої справи.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Перелік ухвал, що можуть бути оскаржені окремо від рішення суду, встановлений ч.1 ст. 353 ЦПК України та до цього переліку не включено ухвали про застсоування заходів процесуального примусу у виді попередження.
Отже, апеляційна скарга позивачки ОСОБА_1 подана на ухвалу Центрально-Міського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 05 грудня 2024 року, яка оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, у зв`язку з чим, апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду судом апеляційної інстанції та підлягає поверненню.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, суд, -
У X В А Л И В:
Апеляційну скаргу позивачки ОСОБА_1 на ухвалуЦентрально-Міськогорайонного судуміста КривогоРогу Дніпропетровськоїобласті від05грудня 2024року уцивільній справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа-Орган опікита піклуванняВиконавчого комітетуЦентрально-Міськоїрайонної умісті ради,про поновленняправ дитинина користуванняжитлом - повернути скаржниці.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, але може бути оскаржена в касаційному поряду, безпосередньо до Верховного Суду, протягом тридцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:
Судді:
Суд | Дніпровський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124575454 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Дніпровський апеляційний суд
Зубакова В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні