УХВАЛА
21 січня 2025 року
м. Київ
справа № 160/10956/24
адміністративне провадження № К/990/931/25
Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Гончарової І.А.,
перевіривши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «НТС-Партнер» на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 11.12.2024 у справі № 160/10956/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «НТС-Партнер» до Дніпровської митниці про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів, карток відмови,
УСТАНОВИВ:
08.01.2025 до суду надійшла касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «НТС-Партнер», подана через підсистему «Електронний суд» 08.01.2025.
При вирішенні питання щодо можливості відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою суд виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) касаційна скарга подається у письмовій формі.
Статтею 57 КАС України встановлено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини четвертої статті 59 КАС України повноваження адвоката як представника підтверджуються 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Частиною першою статті 26 Закону України від 05.07.2012 № 5076-VI «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі - Закон № 5076-VI) визначено, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Частиною другою цієї статті визначено, що ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Частина третя зазначеної статті встановлює, що повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до частин шостої-сьомої статті 59 КАС України оригінали документів, зазначені у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи. У разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, підписані електронним підписом відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 №41 було затверджено Положення про ордер на надання правничої допомоги у новій редакції (далі - Положення).
Згідно із пунктом 11 Положення ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта.
Відповідно до пункту 12 Положення ордер містить, зокрема, такі реквізити: прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога (підпункт 12.2); посилання на договір про надання правничої допомоги/доручення органу (установи), уповноважених законом на надання безоплатної правничої допомоги, номер (у випадку наявності) та дату цього документа (підпункт 12.3); назву органу, у якому надається правнича допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Під назвою органу розуміється як безпосередньо назва конкретного органу так і назва групи органів визначених пунктом 2 частини 1 статті 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (наприклад, судові органи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, органи досудового слідства, правоохоронні органи тощо) (підпункт 12.4); дату видачі ордера (підпункт 12.9).
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги вона подана і підписана представником Товариства з обмеженою відповідальністю «НТС-Партнер» - адвокатом Марченко Ольгою Олександрівною, однак, належних документів на підтвердження повноважень на вчинення такої дії від імені цього Товариства до касаційної скарги не додано.
Натомість, до касаційної скарги долучено ордер серії АЕ №1323428, який містить наступні недоліки:
- відсутні прізвище, ім`я, по батькові або найменування особи, якій надається правнича допомога
- відсутній обов`язковий реквізит, передбачений підпунктом 12.4 пункту 12 Положення, а саме не вказано орган, в якому надається правнича допомога;
- у графі, передбаченій для заповнення обов`язкового реквізиту, встановленого підпунктом 12.3 пункту 12 Положення, у даті договору № 22/04/24-79 не вказано місяць;
- графа, передбачена для заповнення обов`язкового реквізиту, встановленого підпунктом 12.9 пункту 12 Положення, заповнена не повністю, а саме у даті видачі ордера не вказано місяць.
Отже, долучений до касаційної скарги ордер на надання правової допомоги серії АЕ №1323428 без належного зазначення дати його видачі, назви судового органу, у якому надається правова допомога, та найменування особи, якій надається така допомога, не є належним документом, який підтверджує повноваження адвоката Марченко Ольги Олександрівни на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «НТС-Партнер» у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного Суду, в тому числі і права підпису касаційної скарги.
Пунктом першим частини п`ятої статті 332 КАС України встановлено, що касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається суддею-доповідачем, зокрема, якщо касаційна скарга не підписана або підписана особою, яка не має права її підписувати.
З огляду на наведене та виходячи з того, що до матеріалів касаційної скарги не додано належного документу, що посвідчує право підписанта, касаційна скарга підлягає поверненню скаржнику.
На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 59, 332, 359 КАС України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «НТС-Партнер» на постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 11.12.2024 у справі № 160/10956/24 повернути скаржнику.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз`яснити скаржнику, що повернення касаційної скарги не позбавляє його права повторного звернення до Верховного Суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
СуддяІ.А. Гончарова
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 23.01.2025 |
Номер документу | 124577994 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гончарова І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні