Ухвала
від 20.01.2025 по справі 211/967/24
ДОВГИНЦІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 211/967/24

Провадження № 4-с/211/19/24

УХВАЛА

іменем України

20 січня 2025 року Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Ніколенко Д.М.,

за участю секретаря судового засідання Данилової О.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі скаргу ОСОБА_1 на дії Довгинцівського відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), заінтересована особа: ОСОБА_2 , -

встановив:

заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною скаргою та просить суд визнати неправомірним та незаконним розрахунок заборгованості за аліментами, ВП №43443482, на підставі якого винесено постанову державного виконавця від 20.12.2023 про накладення штрафу на нього за несплату аліментів, та скасувати його; визнати неправомірними та скасувати постанови державного виконавця від 20.12.2023 про накладення штрафу на нього за несплату аліментів у ВП №43443482 та постанови про арешт коштів від 20.12.2023 ВП №43443482; визнати неправомірною бездіяльність державного виконавця щодо не закінчення виконавчого провадження №43443482 протягом 7 місяців з дня повного погашення заборгованості за аліментами та зобов`язати привести виконавче провадження у відповідність до п. 9 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 13.02.2024, справу №211/967/24, було розподілено головуючому судді Ніколенко Д.М.

Ухвалою суду від 14.02.2024 скаргу було залишено без руху з пропозицією усунути зазначені в ухвалі недоліки.

19.02.2024 до суду надійшла уточнена скарга, недоліки скарги було частково усунуто, лише не конкретизовано, дії якого державного виконавця оскаржуються скаржником. Також у скарзі скаржник щодо поважності пропуску строку подання скарги вказує на те, що він, перебуваючи у короткостроковій відпустці у період з 16.01.2024 по 24.01.2024, написав заяву до органів ДВС та у відповідь на заяву отримав постанову про накладення штрафу 23.01.2024.

Ухвалою суду від 20.02.2024 скаргу ОСОБА_1 на дії Довгинцівського відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), стягувач: ОСОБА_2 - повернуто скаржнику.

Постановою Дніпровського апеляційного суду від 09.09.2024 ухвалу Довгинцівського районногосуду містаКривого РогуДніпропетровської області від 20.02.2024 скасовано і направлено справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.

19.09.2024 справа надійшла до Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 20.09.2024 справу розподілено на суддю Ніколенко Д.М.

Ухвалою суду від 26.09.2024 скаргу прийнято до розгляду та призначено судове засідання, витребувано докази.

У судове засідання учасники судового процесу не з`явились, про час та місце слухання справи повідомлені.

Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов такого висновку.

Судом встановлено, що спірні правовідносини у цій справі склались з приводу незгоди скаржника з постановами державного виконавця від 20.12.2023про накладенняштрафу занесплату аліментів,на підставіякої знього булостягнуто 88825,60грн., та від 20.12.2023 про арешт коштів боржника, якою було накладено арешт на рахунки, на які здійснюється нарахування його заробітної плати та інших виплат; з приводи незгоди скаржника з неправомірною бездіяльністю державного виконавця щодо не закінчення виконавчого провадження протягом 7 місяців з дня повного погашення заборгованості за аліментами.

Відповідно до статті 19Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За змістом статей 1, 5Закону України«Про виконавчепровадження» від02.06.2016№1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню. Примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Відповідно до частини першої, пункту 1 частини другої статті 18Закону №1404-VIII виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Зокрема, виконавець зобов`язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Питання організації, порядку та умов виконання судових рішень і рішень інших органів, що підлягають примусовому виконанню, передбачені як Законом №1404-VIII, так і Інструкцією з організації примусового виконання рішень, затвердженою наказом Міністерстваюстиції Українивід 02.04.2012№512/5 (далі - Інструкція).

Стаття 71 Закону №1404-VIII безпосередньо регулює порядок стягнення державним/приватним виконавцем аліментів. Як вбачається зі змісту вказаної статті:

1. Порядок стягнення аліментів визначається законом.

Виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України.

Індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, виконавцем у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку. Індексація розміру аліментів проводиться щороку, починаючи з другого року після визначення розміру аліментів.

У разі самостійного надіслання стягувачем виконавчого документа безпосередньо підприємству, установі, організації, фізичній особі - підприємцю чи фізичній особі, зазначеним у частині першій статті 7 цього Закону, індексація розміру аліментів, визначеного у твердій грошовій сумі, проводиться, якщо інше не передбачено у виконавчому документі чи у договорі між батьками про сплату аліментів на дитину, відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

2. За наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

3. Визначення суми заборгованості із сплати аліментів, присуджених як частка від заробітку (доходу), визначається виконавцем у порядку, встановленому Сімейним кодексом України.

4. Виконавець зобов`язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів щомісяця, а також проводити індексацію розміру аліментів відповідно до частини першої цієї статті. Виконавець зобов`язаний повідомити про розрахунок заборгованості стягувачу і боржнику у разі:

1) надходження виконавчого документа на виконання від стягувача;

2) подання заяви стягувачем або боржником;

3) надіслання постанови на підприємство, в установу, організацію, до фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи;

4) надіслання виконавчого документа за належністю до іншого органу державної виконавчої служби;

5) закінчення виконавчого провадження.

5. У разі виїзду боржника на постійне проживання до держави, з якою Україна не уклала договорів про надання правової допомоги, за рішенням суду до виїзду боржника за кордон стягнення аліментів здійснюється за весь період до досягнення дитиною повноліття.

6. У разі стягнення аліментів як частки заробітку (доходу) боржника на підприємстві, в установі, організації, фізичної особи, фізичної особи - підприємця відрахування здійснюються з фактичного заробітку (доходу) на підставі постанови виконавця.

Якщо стягнути аліменти в зазначеному розмірі неможливо, підприємство, установа, організація, фізична особа - підприємець, фізична особа, які проводили відрахування, нараховують боржнику заборгованість із сплати аліментів.

7. Після закінчення строку, передбаченого законом для стягнення аліментів, за відсутності заборгованості із сплати аліментів підприємство, установа, організація, фізична особа - підприємець, фізична особа, які проводили відрахування, повертають виконавцю постанову про стягнення аліментів з відміткою про перерахування в повному обсязі стягувачу присуджених йому сум аліментів. Якщо відраховані з боржника суми аліментів не були перераховані стягувачу, виконавець письмово повідомляє стягувачу про розмір заборгованості, що утворилася, та роз`яснює йому права на звернення з позовом до підприємства, установи, організації, фізичної особи - підприємця, фізичної особи, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію чи інші доходи, якщо така заборгованість утворилася з їхньої вини.

8. Спори щодо розміру заборгованості із сплати аліментів вирішуються судом за заявою заінтересованої особи у порядку, встановленому законом.

9. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, виносяться державним виконавцем за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці.

Постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, надсилаються сторонам для відома не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

Постанови,зазначені у пунктах1-4 цієї частини, направляються до виконання відповідними органами після закінчення строку, визначеного частиною п`ятою статті 74 цього Закону, для оскарження рішення, дії виконавця, якщо рішення, дії виконавця не були оскаржені.

У разі оскарження рішення, дії виконавця, постанови, зазначені у пунктах 1-4 цієї частини, якщо їх не скасовано, підлягають виконанню відповідними органами після розгляду справи відповідним судом.

10. Тимчасове обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами не може бути застосовано в разі:

1) якщо встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування;

2) використання боржником транспортного засобу у зв`язку з інвалідністю чи перебуванням на утриманні боржника особи з інвалідністю I, II групи, визнаної в установленому порядку, або дитини з інвалідністю;

3) проходження боржником строкової військової служби, військової служби за призовом осіб офіцерського складу, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або якщо боржник проходить військову службу та виконує бойові завдання військової служби у бойовій обстановці чи в районі проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

4) розстрочення або відстрочення сплати заборгованості за аліментами у порядку, встановленому законом.

11. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, виконавець роз`яснює стягувачу право на звернення до органів досудового розслідування із заявою (повідомленням) про вчинене кримінальне правопорушення боржником, що полягає в ухиленні від сплати аліментів.

12. У разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення та надсилає його для розгляду до суду за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби.

13. Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем на вимогу стягувача протягом трьох робочих днів у випадках, встановлених законом.

Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

Форма довідки встановлюється Міністерством юстиції України.

14. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за два роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 30 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.

У подальшому постанова про накладення штрафу у розмірі, визначеному абзацом першим цієї частини, виноситься виконавцем у разі збільшення розміру заборгованості боржника на суму, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік.

Суми штрафів, передбачених цією частиною, стягуються з боржника у порядку, передбаченому цим Законом, і перераховуються стягувачу.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами судового провадження, 18.10.2005 Довгинцівським районним судом міста Кривого Рогу Дніпропетровської області було ухвалене рішення у справі №2-550/2005 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 аліментів на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів, починаючи стягнення з 27.09.2005 до повноліття дитини (т. 1 а.с. 117).

У подальшому вказане рішення було пред`явлене ОСОБА_5 до виконання до державною виконавчої служби та 26.05.2014 було відкрито виконавче провадження №43443482.

Як вбачається з довідки №9809/7 від 18.01.2024, наданої Довгинцівським відділом державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) (т. 1 а.с. 20-23), нарахування заборгованості зі сплати аліментів здійснено державним виконавцем за період з 01.06.2011 по 03.08.2022 (дата набуття ОСОБА_6 повноліття).

Оскільки станом на дату набуття неповнолітнім повноліття у боржника була наявна заборгованість, державний виконавець у період з 04.08.2022 по 31.12.2023 здійснював відрахування з доходів скаржника до повного погашення заборгованості за виконавчим листом.

Станом на 17.01.2024 заборгованість зі сплати аліментів відсутня.

Крім того, в межах виконавчого провадження №43443482 державним виконавцем Поважною К.О. 20.12.2023 було винесено постанову про накладення штрафу на боржника ОСОБА_1 у розмірі 88825,60 грн. у зв`язку з наявністю заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, розмір якої складає 177651,21 грн. (т. 1 а.с. 29).

Вказаний розмір штрафу було сплачено боржником (т. 1 а.с. 32).

Треба зауважити, що ухвалюючи постанову державний виконавець Поважна К.О. керувалась статтями 63 «Порядок виконаннярішень,за якимиборжник зобов`язанийвчинити певнідії абоутриматися відїх вчинення»та 75 «Відповідальність заневиконання рішення,що зобов`язуєборжника вчинитипевні дії,та рішенняпро поновленняна роботі» Закону № 1404-VIII. А не статтею 71 Закону № 1404-VIII, яка регулює порядок стягнення державним/приватним виконавцем аліментів, частина 14 якої передбачає можливість виконавця виносити постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів, у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки. При цьому з резолютивної частини постанови вбачається, що державний виконавець керувалась саме частиною 14 статті 71. Крім того, є незрозумілим, чим керувалась державний виконавець при визначенні розміру заборгованості за три роки, і як вона визначила суму 177651,21 грн.

Отже, суд вважає, що при ухваленні постанови від 20.12.2023 про накладення штрафу державним виконавцем було порушено матеріальні норми права, що дає підстави для задоволення скарги в частині визнання неправомірною постанови державного виконавця від 20.12.2023 про накладення штрафу на нього за несплату аліментів у ВП №43443482, та, як наслідок, вказана постанова підлягає скасуванню.

Однак, суд не вбачає підстав для визнання неправомірним та незаконним розрахунку заборгованості за аліментами, ВП №43443482, на підставі якого винесено постанову державного виконавця від 20.12.2023 про накладення штрафу на ОСОБА_1 за несплату аліментів, та скасування розрахунку. Оскільки стороною скаржника не доведено, в чому саме полягає неправомірність та незаконність розрахунку заборгованості за аліментам у ВП №43443482, не надано контр розрахунку заборгованості, який би спростовував розрахунок державного виконавця, або докази сплати аліментних зобов`язань, які не були враховані державним виконавцем. Сама по собі не згода боржника з розрахунком, не є підставою для його скасування, а доводи, зазначені у скарзі необґрунтованими. Крім того, суд вважає за необхідне зауважити скаржнику, що державний виконавець при здійсненні розрахунку мала керуватися виключно рішенням суду та виконавчим листом, в яких вказано частку стягнутих аліментів, розмір яких не змінювався до набуття неповнолітнім ОСОБА_7 повноліття. Тому зауваження скаржника з цього приводу також є необґрунтованими.

Щодо визнання неправомірною постанови про арешт коштів від 20.12.2023, ВП №43443482, та її скасуванні суд вважає за необхідне зауважити наступне.

У цій частині в задоволенні скарги слід відмовити за недоведеністю, оскільки скаржником та його представниками при поданні матеріалів скарги до суду та в подальшому не було надано копію постанови про арешт коштів від 20.12.2023, ВП №43443482. Ухвалою суду від 26.09.2024 постановлено витребувати з Довгинцівського відділу державної виконавчої служби у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) матеріали виконавчого провадження №43443482. Однак, виконавчим відділом ухвала суду не була виконана, матеріали виконавчого провадження №43443482 не були надані.

Також відсутні підстави щодо визнання неправомірною бездіяльність державного виконавця щодо не закінчення виконавчого провадження №43443482 протягом 7 місяців з дня повного погашення заборгованості за аліментами та зобов`язати привести виконавче провадження у відповідність до п. 9 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження». Тому що частиною 7 статті 71 Закону № 1404-VIII визначено, що після закінчення строку, передбаченого законом для стягнення аліментів, за відсутності заборгованості із сплати аліментів підприємство, установа, організація, фізична особа - підприємець, фізична особа, які проводили відрахування, повертають виконавцю постанову про стягнення аліментів з відміткою про перерахування в повному обсязі стягувачу присуджених йому сум аліментів.

Оскільки станом на 04.08.2022 у ОСОБА_1 була наявна заборгованість зі сплати аліментів, і даний факт не заперечується скаржником та підтверджується наявними доказами у справі, виконавчий лист залишився перебувати на виконанні у військовій частині, яка провадила відрахування із заробітної плати боржника до повного погашення заборгованості.

Тому в цій частині в задоволенні скарги також треба відмовити.

Відповідно до статті 451 ЦПК України, за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. У разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов`язує державного виконавця або іншу посадову особу органу державної виконавчої служби, приватного виконавця усунути порушення (поновити порушене право заявника). Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Ураховуючи викладене, суд вбачає підстави для часткового задоволення скарги, лише в частині визнання неправомірною постанови державного виконавця від 20.12.2023 про накладення штрафу на ОСОБА_1 за несплату аліментів у ВП №43443482 та її скасуванні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 247, 259-261, 353-354, 450-452 ЦПК України, суд-

постановив:

скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.

Визнати неправомірною та скасувати постанову державного виконавця від 20.12.2023 про накладення штрафу на ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) за несплату аліментів у ВП №43443482.

В іншій частині в задоволенні скарги відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Дніпровського апеляційного суду.

Повний текст ухвали складено та підписано 20 січня 2025 р.

Суддя Д.М. Ніколенко

СудДовгинцівський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення20.01.2025
Оприлюднено23.01.2025
Номер документу124583594
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —211/967/24

Ухвала від 20.01.2025

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Ніколенко Д. М.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Ніколенко Д. М.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Ніколенко Д. М.

Постанова від 09.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Корчиста О. І.

Ухвала від 09.09.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Корчиста О. І.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Корчиста О. І.

Ухвала від 29.05.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Корчиста О. І.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Дніпровський апеляційний суд

Корчиста О. І.

Ухвала від 20.02.2024

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Ніколенко Д. М.

Ухвала від 14.02.2024

Цивільне

Довгинцівський районний суд м.Кривого Рогу

Ніколенко Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні