Справа № 546/852/16
Провадження № 6/645/34/25
У Х В А Л А
22 січня 2025 року м. Харків
Суддя Фрунзенського районного суду м. Харкова Сілантьєва Е.Є., вирішуючи питання відкриття провадження у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Маргейт -17», в інтересах якого діє адвокат Данілюк Олександр Володимирович, заінтересовані особи ОСОБА_1 , Немишлянський відділ державної Виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про заміну сторони виконавчого провадження,
в с т а н о в и в:
21.01.2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Маргейт -17», в інтересах якого діє адвокат Данілюк Олександр Володимирович, через систему «Електронний суд» звернулось до суду з заявою, в якій просить суд замінити сторону у виконавчому провадженні № 61940537 шляхом заміни боржника ОСОБА_2 на його правонаступника ОСОБА_1 .
Згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 21.01.2025 року заява розподілена в провадження судді Сілантьєвої Е.Є.
Статтею 442ЦПК України не врегульованівимоги щодоформи тазмісту заявипро замінусторони виконавчогопровадження.Відтак,виходячи ізприписів частини9 статті 10ЦПК України, щодо застосування судом закону за аналогією, вимоги до вказаної заяви визначаються загальними нормами, зокрема, статями 175, 177 ЦПК України.
Перевіривши матеріали заяви, суддею встановлено, що заява подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Як передбачено п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги:зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В обґрунтування доводів викладених в заяві представник заявника зазначає, що згідно актовогозапису просмерть №2167від 15.02.2024відповідач уцій справі ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .Згідно листаТретьої Харківськоїміської державної нотаріальної контори№870/01-16від 05.10.2024,до нотаріальноїконтори 28.06.2024із заявоюпро прийняття спадщинизвернулася ОСОБА_1 ,1948р.н.,зареєстрована заадресою: АДРЕСА_1 . Ступінь спорідненості ОСОБА_1 не встановлена, у зв`язку із відсутністю документів які підтверджують родинні зв`язки із спадкодавцем.
Суд зазначає,що питанняпроцесуального правонаступництваврегульовані частиноюпершою статті55ЦПК України,згідно зякою уразі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи до іншої. Виникнення процесуального правонаступництва безпосередньо пов`язане із переходом матеріальних прав між такими особами. Заміна сторони правонаступником відбувається, як правило, у випадках зміни суб`єкта права або обов`язку у правовідношенні, коли новий суб`єкт права (позивач, відповідач або третя особа) повністю або частково приймає на себе права чи обов`язки попередника.
Для настання процесуального правонаступництва необхідно встановити факт переходу до особи матеріальних прав попередника. У кожному конкретному випадку для вирішення питання про можливість правонаступництва суду необхідно досліджувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.
Підставою для процесуального правонаступництва є правонаступництво у матеріальному правовідношенні, яке настало після відкриття провадження у справі. Відтак особливості здійснення процесуального правонаступництва визначаються особливостями норм матеріального права, що регулюють перехід прав й обов`язків у матеріальних правовідносинах від особи до її правонаступника, або в інших випадках зміни сторони у правовідносинах, з яких виник спір.
Отже, процесуальне правонаступництво, передбачене статтею 55 ЦПК України, є переходом процесуальних прав та обов`язків сторони у справі до іншої особи у зв`язку з вибуттям особи у спірному матеріальному правовідношенні.
Таким чином,заявником вобґрунтування вимогпро замінусторони виконавчогопровадження ненадано разоміз заявоюдо судужодних доказівна підтвердженнятого,що ОСОБА_1 ,1948року народження,зареєстрована заадресою: АДРЕСА_1 , дійсно прийняла спадщину після померлого ОСОБА_2 та може бути визнана його правонаступником.
Також, представником заявника не надано суду відомості про стан виконавчого провадження № 61940537 на момент звернення до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження.
Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищезазначені обставини, суддя позбавлений можливості вирішити питання відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачці строк на усунення недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Маргейт -17», в інтересах якого діє адвокат Данілюк Олександр Володимирович, заінтересовані особи ОСОБА_1 , Немишлянський відділ державної Виконавчої служби у місті Харкові Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків заяви протягом 5 днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви, зазначені в даній ухвалі, не будуть усунені, а заява буде визнана неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Суддя Е.Є. Сілантьєва
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124627051 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про заміну сторони виконавчого провадження |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Сілантьєва Е. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні