Справа № 296/6220/20
1-і/296/13/25
У Х В А Л А
Іменем України
23 січня 2025 рокум .Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі:
головуючого Аксьонова В.Є..
секретаря судового засідання Дзюби І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі подання головного державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зміну способу та порядку виконання рішення суду,-
ВСТАНОВИВ :
14.01.2025 року на адресу суду надійшла заява від головного державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про зміну способу та порядку виконання рішення суду, а саме змінити спосіб і порядок виконання виконавчого листа №296/620/20, з конфіскації обладнання на конфіскацію вторинної сировини та надання дозволу на реалізацію вилученого майна , яке підлягає знищенню згідно вимог чинного законодавства , як вторинної сировини (метал, комплектуючі тощо).
В обґрунтування своєї заяви виконавець зазначає наступне.
На виконанні у Корольовському відділі державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження № 65223091 з виконання виконавчого листа №296/6220/20, виданого Корольовським районним судом міста Житомира від 16.04.2021 року про конфіскацію обладнання, пристосоване для обробки бурштину в шари та куби: 10 (десять) станків (без маркувань та позначень), пакет №22 з керамічними виробами (формами) для галтування каменю, вагою 27,096 кг, які було вилучено 13.02.2019 за адресою: Одеська область, Біляївський район, селище Усатове, вул. Пірогова, 20; 2 (два) два станки (без маркувань та позначень), які було вилучено 13.02.2019 за адресою: Одеська область, Біляївський район, селище Усатове, вул. Павлова, 16; 4 (чотири) обрізні станки, станок для виготовлення отворів в шарах пристрій для шліфування каміння, вагою 4 кг., коробку з алмазними дисками, які було вилучено 30.05.2019 за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., с. Митниця, вул. Київська, 9.
Прокуратурою Житомирської області 10.06.2020 розпочато кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №22020060000000027.
Слідчим відділом УСБУ в Житомирській області здійснювалося досудове розслідування.
За клопотанням старшого слідчого в ОВС СВ УСБУ в Житомирській області майора юстиції А.О. Щербака про вирішення питання щодо спеціальної конфіскації та долі речових доказів по кримінальному провадженню №22020060000000027 Корольовським районним судом .Житомира 19.03.2021 року винесено ухвалу у справі №296/6220/20 згідно якої речові докази, а саме: обладнання, пристосоване для обробки бурштину в шари та куби - 10 (десять) станків (без маркувань та позначень), пакет N?22 з керамічними виробами (формами) для галтування каменю, вагою 27,096 кг, які було вилучено 13.02.2019 за адресою: Одеська область, Біляївський район, селище Усатове, вул. Пірогова, 20; 2 (два) два станки (без маркувань та позначень), які було вилучено 13.02.2019 за адресою: Одеська область, Біляївський район, селище Усатове, вул. Павлова, 16; 4 (чотири) обрізні станки, станок для виготовлення отворів в шарах пристрій для шліфування каміння, вагою 4 кг., коробку з алмазними дисками, які було вилучено 30.05.2019 за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., с. Митниця, вул. Київська, 9 слід конфіскувати в дохід держави.
22.04.2021 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження, що внесено до Автоматизованої системи виконавчого провадження за №65223091.
11.11.2022 та 15.11.2022 державним виконавцем згідно актів прийому-передачі вищевказані речові докази були вилучені з камери зберігання речових доказів в УСБУ в Житомирській області та передані актом прийому-передачі від 21.11.2022 на відповідальне зберігання до ЖФ ДП «СЕТАМ».
21.11.2022 державним виконавцем проведено поверхневий опис та арешт майна, про на складено відповідну постанову.
24.11.2022 державним виконавцем винесено постанову про призначення суб`єкта оціночної діяльності - суб`єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні з метою отримання звіту ринкової вартості конфіскованого майна для проведення подальшої реалізації.
17.01.2023 на адресу відділу надійшов лист від Приватної Експертної Служби, згідно якої вбачається, це відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні та національних стандартів з оцінки майна», для проведення оцінки необхідно обов`язково зазначити власника майна та провести ідентифікацію даного майна, вказати технічні характеристики обладнання чи надати висновок відповідного експерта про технічні характеристики. Державним виконавцем проведено ознайомлення із матеріалами судової справи №296/6220/20 та не виявлена інформації, необхідної для проведення експертизи.
Державним виконавцем проведено ознайомлення із матеріалами справи №296/6220/20 та не виявлена інформація, необхідної для проведення експертизи. Крім того, у виконавчому документі прямо зазначено, що обладнання, яке підлягає конфіскації не містить маркувань та позначення.
18.04.2023 Приватна Експертна Служба повернула постанову про призначення суб`єкта оціночної діяльності - суб`єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні без виконання, оскільки її виконання не вбачається можливим.
У зв`язку з тим, що не можливо оцінити та реалізувати вилучене майно, виникла необхідність для звернення державного виконавця до суду з даним поданням про зміну порядку і способу виконання.
Так, 14.07.2023 державним виконавцем направлено подання до Корольовського районного суду м. Житомира про зміну способу та порядку виконання рішення, а саме з конфіскації на знищення вищезазначеного майна.
Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 17.08.2023 по справі № 296/6620/20 1-і/296/261/23 відмовлено у задоволенні подання Корольовського відділу ДВС у м. Житомирі за безпідставністю.
11.11.2024 Корольовським відділом ДВС у м. Житомирі винесено постанову" про залучення експерта щодо надання письмово висновку по визначенню вартості арештованого майна, яку направлено для виконання до Житомирського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
23.12.2024 до відділу ДВС надійшло повідомлення з Житомирського відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз про неможливість надання висновку по визначенню вартості майна, оскільки встановлено, що досліджуване обладнання виготовлено кустарним (не заводським) способом, маркувальні позначки виробника відсутні, що не дає можливості провести об`єктивну та повну ідентифікацію досліджуваного обладнання з визначенням точних товарно-технічних характеристик.
Відповідно до п. 16 Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби (затвердженого постановою КМУ від 11.07.2002 № 985) майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи непридатне для реалізації, продукти харчування та іграшки для дітей віком до семи років у разі відсутності супровідної документації за висновком відповідної експертизи підлягають переробці або знищенню (утилізації) 3 урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про вилучення з обігу, переробку, утилізацію, знищення або подальше використання неякісної та небезпечної продукції», неякісна та небезпечна продукція - це продукція, на яку немає передбачених законодавством відповідних документів, по підтверджують якість та безпеку продукції.
Однак оскільки вилучене майно має матеріальну цінність, проте визначити її неможливо через відсутність товарно-технічних характеристик (марка, модель, виробник, товарні характеристики), що підтверджено повідомленням про неможливість надання висновку судової товарознавчої експертизи від 17.12.2024 Житомирського, відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, виникла необхідність у зверненні до суду щодо зміни способу виконання рішення суду, а саме: з конфіскацію обладнання на конфіскацію вторинної сировини.
У судове засідання державний виконавець не з`явився, просив здійснювати розгляд у його відсутність.
Прокурор Житомирської окружної прокуратури Слісарчук Ю.Я. звернулась до суду із заявою про розгляд справи без її участі. Подання Корольовського відділу ДВС у м. Житомирі про зміну способу і порядку виконання рішення по справі №296/6220/20 підтримує.
Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, суд приходить висновку про можливість задоволення даної заяви з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 33 Закону України «Про виконавче, провадження» за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення або роблять неможливим, сторони, а також виконавець за заявою сторін або державний виконавець з власної ініціативи, мають право звернути до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції, із заявою про встановлення або зміну способу і порядку виконання рішення.
За вимогами ст.539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку, вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Отже, за наявності обумовлених обставин та достатніх підстав суд вправі змінити встановлені ним або законом спосіб і порядок виконання рішення на інші, передбачені законодавством.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 537, 539 КПК України, ст. 33 Закону України «Про виконавче провадження» суд, -
ПОСТАНОВИВ:Подання головного державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про встановлення або зміну способу та порядку виконання рішення суду задовольнити.
Змінити спосіб і порядок виконання виконавчого листа №296/6220/20 від 16.04.2021 року, з конфіскації обладнання, пристосованого для обробки бурштину в шари та куби: 10 (десять) станків (без маркувань та позначень), пакет №22 з керамічними виробами (формами) для галтування каменю, вагою 27,096 кг, які було вилучено 13.02.2019 за адресою: Одеська область, Біляївський район, селище Усатове, вул. Пірогова, 20; 2 (два) станки (без маркувань та позначень), які було вилучено 13.02.2019 за адресою: Одеська область, Біляївський район, селище Усатове, вул. Павлова, 16; 4 (чотири) обрізні станки, станок для виготовлення отворів в шарах пристрій для шліфування каміння, вагою 4 кг., коробку з алмазними дисками, які було вилучено 30.05.2019 за адресою: Київська обл., Васильківський р-н., с. Митниця, вул. Київська,9, на конфіскаціювторинної сировини,надати дозвілна реалізаціювилученого майна,яке підлягаєзнищенню згідновимог чинногозаконодавства,як вторинноїсировини (метал, комплектуючі тощо).
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м.Житомира протягом семи днів з дня постановлення.
Головуючий суддя В. Є. Аксьонов
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124630879 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Аксьонов В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні