ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ДОДАТКОВА ПОСТАНОВА
іменем України
24 січня 2025 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 750/904/24
Головуючий упершій інстанції Маринченко О.А.
Апеляційне провадження № 22-з/4823/13/25
Чернігівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючої судді Шарапової О.Л.,
суддів Євстафіїва О.К., Онищенко О.І.,
з участю секретаря: Шапко В.М.
Сторони:
позивач: Акціонерне товариство «Універсал Банк»,
відповідач: ОСОБА_1 .
Особа, яка подала заяву про ухвалення додаткового рішення: ОСОБА_1 .
В С Т А Н О В И В:
09 січня 2025 року представник ОСОБА_1 - адвокат Підгорний К.Є. подав заяву про ухвалення додаткового рішення щодо розподілу судових витрат, а саме витрат на правничу допомогу адвоката.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши обґрунтованість вимог заяви про ухвалення додаткової постанови, колегія суддів приходить до наступного висновку.
Встановлено, що постановою Чернігівського апеляційного суду від 07 січня 2025 року апеляційну скаргу Акціонерного товариства «Універсал Банк» залишено без задоволення. Рішення Новозаводського районного суду міста Чернігова від 23 липня 2024 року залишено без змін (а.с.99-105 т.2).
Представник ОСОБА_1 - адвокат Підгорний К.Є. 09.01.2025 подав до апеляційного суду заяву про відшкодування витрат на правову допомогу.
На підтвердження понесених витрат на отримання професійної правничої допомоги представник ОСОБА_1 - адвокат Підгорний К.Є до зазначеної заяви додав: Акт прийому-передачі виконаних робіт для підтвердження розміру оплати послуг адвоката (гонорару) згідно договору про надання правової допомоги від 09.01.2025.
Крім того,матеріали справи містять Договір про надання правової допомоги від 01 листопада 2024 року (а.с.96 т.2), відповідно до п.1.3. якого вартість правової допомоги (гонорар) становить 5 000.00 (п`ять тисяч) грн.
У відзиві на апеляційну скаргу представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Підгорний К.Є. зазначав про понесені витрати на правову допомогу в суді апеляційної інстанції.
Відповідно до ч. 1 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Частиною 3 ст. 133 ЦПК України визначено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать зокрема витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ч.8 ст.141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Відповідно до статті 19 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» видами адвокатської діяльності, зокрема, є:
- надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави;
- складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру;
- представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами.
Гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва на надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховується складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (стаття 30 Закону).
Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися у ці правовідносини.
Разом із тим, чинне цивільно-процесуальне законодавство визначило критерії, які слід застосовувати при визначенні розміру витрат на правничу допомогу.
Згідно з частинами першою-шостою ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
За змістом пункту три частини першої ст.270 ЦПК України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Оскільки апеляційну скаргу АТ «Універсал Банк» залишено без задоволення, а оскаржуване рішення залишено без змін, то з товариства на користь ОСОБА_1 слід стягнути витрати на правничу допомогу за апеляційний розгляд справи в розмірі 5 000.00 грн.
Керуючись ст. 270 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Підгорного Костянтина Євгенійовича про відшкодування витрат на правничу допомогу задовольнити.
Стягнути з Акціонерного товариства «Універсал Банк» (ЄДРПОУ 21133352, юридична адреса: вулиця Автозаводська, 54/19, м.Київ, 04082) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) у відшкодування витрат на правову допомогу за апеляційний розгляд справи 5 000 (п`ять тисяч) гривень.
Додаткова постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення у випадках, передбачених ст.389 ЦПК України.
Головуюча: Судді:
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124651497 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про ухвалення додаткового рішення |
Цивільне
Чернігівський апеляційний суд
Шарапова О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні