Ухвала
від 23.01.2025 по справі 953/9577/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/9577/24

н/п 1-кс/953/563/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" січня 2025 р. м. Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1

секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання представника володільця майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024220000000908 від 08.08.2024, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 111-2 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111-2, ч. 1 ст. 436-2, ч. 3 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України,

у с т а н о в и в:

1. Процедура.

1.1.Представник володільцямайна ОСОБА_3 адвокат ОСОБА_4 звернувся доКиївського районногосуду м.Харкова ізклопотанням,яким просить скасувати частково арешт майна, застосований ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 14.11.2024 (справа № 953/9577/243; н/п 1-кс/953/8337/24), звільнивши з-під арештуналежне ОСОБА_3 мано,яке вилучене22.10.2024 - 23.10.2024 під час проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 (місце фактичного проживання ОСОБА_3 ) а саме: (1) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на долари США, купюри номіналом «100» загальною кількістю 1, 900 (одна тисяча дев`ятсот) штук; (2) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «50» загальною кількістю 66 штук; (3) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «100» загальною кількістю 13 штук; (4) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «200» загальною кількістю 2 штуки; (5) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на українські гривні, купюри номіналом «200» загальною кількістю 100 штук; (6) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на українські гривні, купюри номіналом «100» загальною кількістю 96 штук; (7) Мобільний телефон марки Iphone «X» IMEI1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою мобільного оператора НОМЕР_3 ; (8) Мобільний телефон марки «Ulefon» IMEI1: НОМЕР_4 , ІМЕІ2: НОМЕР_5 із сім-карткою мобільного оператора НОМЕР_6 ; (9) Планшет марки «Apple» ІМЕІ1: НОМЕР_7 ; (10) Ноутбук марки «ASUS», серійний номер E4NXBC013302144; (11) Паспорт громадянина РФ для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_3 (анульовано); (12) Паспорт СССР на ім`я ОСОБА_3 ; (13) Паспорт громадянина РФ на ім`я ОСОБА_3 .

2. Зміст поданого клопотання.

2.1.На обґрунтування доводів клопотання заявник зазначив, що володілець майна ОСОБА_3 є лише свідком у кримінальному провадженні № 22024220000000908 від 08.08.2024 і його процесуальний статус не змінювався; у органу досудового розслідування було достатньо часу, щоб оглянути, провести експертизи арештованого майна. Крім того, ОСОБА_3 отримував достатній дохід, щоб підтвердити обгрунтовану наявність грошових коштів у нього.

Таким чином, у органу досудового розслідування відсутні обгрунтовані підстави для подальшого тримання зазначеного майна під арештом.

3. Позиції учасників у судовому засіданні.

3.1. У судове засідання володілець майна та його представник,належним чином у передбаченому ст. 135, ч. 1 ст. 172 КПК України порядку повідомлені про час та місце розгляду справи, не з`явилися, надавши заяву про розгляд клопотання за їх відсутності.

За змістом кримінального процесуального закону загальні засади кримінального провадження спрямовані на забезпечення законності кримінальної процесуальної діяльності та дотримання прав і законних інтересів осіб, що беруть участь у такому провадженні, та не суперечать вимозі імперативності.

Отже, слідчий суддя, приймаючі рішення про розгляд справи за відсутності заявника, приймає до уваги положення частини 6 статті 9 КПК України, згідно з якою, у разі якщо норми положення КПК України не регулюють, або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України.

Згідно з п. 14 ч. 1 ст. 7 КПК України до таких засад, зокрема, відносяться доступ до правосуддя та обов`язковість судових рішень, а доступ до правосуддя іншим шляхом, окрім ухвалення відповідних судових рішень неможливий.

Таким чином, з метою недопущення обмеження доступу до правосуддя, на думку слідчого судді, клопотання можливо розглянути по суті і у відсутності сторони кримінального провадження, яка подала клопотання.

3.2. У судове засідання прокурор у кримінальному провадженні - начальник відділу нагляду за додержанням законів регіональним органом безпеки Харківської обласної прокуратури ОСОБА_7 не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, надав суду письмову заявучерез канцелярію суду з проханням розглядати клопотання за його відсутністю, та не заперечував проти задоволення клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту його майна у межах кримінального провадження № 22024220000000908 від 08.08.2024.

Зважаючи на викладене, а також виходячи зі встановлених ч. 1 ст. 172 КПК України строків та засад їх розумності, передбачених ст. 28 КПК України, слідчим суддею визнано можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутностіпрокурорана підставі наданих сторонами матеріалів.

При цьому, слідчий суддя керується положеннями ч. 1 та ч. 2 ст. 22 КПК України, згідно яких, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.

3.3. Через неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось, що відповідає положенням ч. 4 ст. 107 КПК України.

4. Нормативне регулювання арешту майна, як заходу забезпечення кримінального провадження.

4.1. В силу ст. 16 КПК України позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому КПК України.

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Статтею 321 ЦК України визначено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Статтею 41 Конституції України встановлено, що право власності є непорушним, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

Наведена конституційна норма гарантує, що позбавлення права власності, невід`ємними складовими частинами якого є володіння, користування та розпорядження об`єктом власності, можливе виключно у випадках та у спосіб, які передбачені відповідними правовими нормами.

Водночас заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження (ч. 1 ст. 131 КПК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є арешт майна.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. (ч. 3 ст. 132 КПК України)

Арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна (ч. 1 ст. 170 КПК України).

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Арешт майна допускається з метою: 1) забезпечення збереження речових доказів, 2) спеціальної конфіскації, 3) конфіскації майна як виду покаранняабо заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов),чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 170 КПК України).

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені вчастині першійцієї статті (ст. 98 КПК України).

Статтею 99 КПК України визначено, що документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. До документів, за умови наявності в них відомостей, передбаченихчастиною першоюцієї статті,можуть належати: (1) матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі комп`ютерні дані). Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов`язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.

Частинами 1, 2 ст. 174 КПК України визначено, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

5. Встановлені судом обставини.

5.1. У провадженні слідчого відділу Управління СБ України в Харківській області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024220000000908 від 08.08.2024, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 111-2 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111-2, ч. 1 ст. 436-2, ч. 3 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України.

22.10.2024-23.10.2024 слідчим СВ УСБУ в Харківській області, на підставі відповідної ухвали слідчого судді Київського районного суду м. Харкова, проведено обшук за місцем фактичного проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено належні останньому: (1) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на долари США, купюри номіналом «100» загальною кількістю 1, 900 (одна тисяча дев`ятсот) штук; (2) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «50» загальною кількістю 66 штук; (3) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «100» загальною кількістю 13 штук; (4) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «200» загальною кількістю 2 штуки; (5) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на українські гривні, купюри номіналом «200» загальною кількістю 100 штук; (6) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на українські гривні, купюри номіналом «100» загальною кількістю 96 штук; (7) Мобільний телефон марки Iphone «X» IMEI1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою мобільного оператора НОМЕР_3 ; (8) Мобільний телефон марки «Ulefon» IMEI1: НОМЕР_4 , ІМЕІ2: НОМЕР_5 із сім-карткою мобільного оператора НОМЕР_6 ; (9) Планшет марки «Apple» ІМЕІ1: НОМЕР_7 ; (10) Ноутбук марки «ASUS», серійний номер E4NXBC013302144; (11) Паспорт громадянина РФ для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_3 (анульовано); (12) Паспорт СССР на ім`я ОСОБА_3 ; (13) Паспорт громадянина РФ на ім`я ОСОБА_3 .

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 14.11.2024 задоволено клопотання прокурора про арешт, окрім іншого, вищезазначеного майна.

Підставою для накладення арешту на майно, відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КК України, є забезпечення збереження речових доказів.

6. Мотиви та оцінка слідчого судді.

6.1. Вирішуючи питання про скасування арешту майна, слідчий суддя зобов`язаний урахувати відповідну практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), в якій напрацьовано три головні критерії, які слід оцінювати на предмет відповідності втручання в право особи на мирне володіння своїм майном принципу правомірного втручання, сумісного з гарантіями ст. 1 Першого протоколу, а саме: (а) чи є втручання законним; (б) чи переслідує воно суспільний інтерес; (в) чи є такий захід (втручання в право на мирне володіння майном) пропорційним визначеним цілям та з дотриманням принципу справедливої рівноваги. ЄСПЛ констатує порушення державою ст. 1 Першого протоколу, якщо хоча б одного критерію не буде додержано.

У кожному конкретному кримінальному провадженні слідчий суддя, застосовуючи вид обтяження, в даному випадку арешт майна, має неухильно дотримуватись вимог закону. При накладенні арешту на майно слідчий суддя має обов`язково переконатися в наявності доказів на підтвердження вчинення кримінального правопорушення. При цьому закон не вимагає аби вони були повними та достатніми на цій стадії кримінального провадження, однак вони мають бути такими, щоб слідчий суддя був впевнений у тому, що дані докази можуть дати підстави для пред`явлення обґрунтованої підозри у вчиненні того чи іншого злочину. Крім того, наявність доказів у кримінальному провадженні має давати слідчому судді впевненість у тому, що в даному кримінальному провадженні необхідно накласти вид обмеження з метою уникнення негативних наслідків.

Під час судового розгляду клопотання та з урахуванням конкретних обставин кримінального провадження, слідчим суддею встановлено, що в подальшому відпала потреба у застосуванні такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт належного ОСОБА_8 , оскільки останні не є об`єктами кримінального правопорушення, а також не містять на собі сліди злочину та інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Отже, арештоване майно не відповідає критеріям, наведеним у ст. 98 КПК України.

Означене дає підстави для висновку, що на даний час таке втручання держави не відповідає принципам пропорційності, справедливої рівноваги між інтересами суспільства і правом особи на мирне володіння своїм майном та призводить до невиправданого обмеження права власності ОСОБА_8 у вигляді заборони відчужувати, розпоряджатися та користуватися своїм майном.

Разом із цим, слідчий суддя зазначає, що до основних стандартів у сфері правового регулювання відносин власності належить Загальна декларація прав людини (1948) та Європейська конвенція про захист прав людини та основних свобод (1950), учасником яких є України. Статтею 1 Протоколу № 1 (1952) до Конвенції встановлено, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном, ніхто не може бути позбавлений свого майна, інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом загальними принципами міжнародного права.

Окрім того, Європейський суд з прав людини через призму своїх рішень неодноразово акцентував увагу на тому, що володіння майном повинно бути законним (див. рішення у справі "Іатрідіс проти Греції" [ВП], заява N 31107/96, п. 58, ECHR 1999-II). Вимога щодо законності у розумінні Конвенції вимагає дотримання відповідних положень національного законодавства та відповідності принципові верховенства права, що включає свободу від свавілля (рішення у справі "Антріш проти Франції", від 22.09.1994, Series А N 296-А, п. 42, та "Кушоглу проти Болгарії", заява N 48191/99, пп. 49 - 62, від 10.05.2007). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечити "справедливий баланс" між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідність досягнення такого балансу відображена в цілому в структурі статті 1 Першого протоколу. Необхідного балансу не вдасться досягти, якщо на відповідну особу буде покладено індивідуальний та надмірний тягар (рішення від 23.09.1982 у справі "Спорронг та Льонрот проти Швеції", пп. 69 і 73, Series A N 52). Іншими словами, має існувати обґрунтоване пропорційне співвідношення між засобами, які застосовуються, та метою, яку прагнуть досягти (рішення від 21.02.1986 у справі "Джеймс та інші проти Сполученого Королівства", n. 50, Series A N 98).

7. Висновки за результатами розгляду клопотання.

7.1. З огляду на наведене, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення клопотання представника володільця майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 та часткового скасування арешту майна, накладеного ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 14.11.2024 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024220000000908 від 08.08.2024, звільнивши з-під арешту належне ОСОБА_3 майно, вилучене у ході проведеного 22.10.2024-23.10.2024 обшуку за місцем фактичного проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 98, 131, 132, 170-173, 174, 309 КПК України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

Клопотання представника володільця майна ОСОБА_3 адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22024220000000908 від 08.08.2024, за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 111-2 КК України, ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111-2, ч. 1 ст. 436-2, ч. 3 ст. 436-2, ч. 1 ст. 263 КК України, та за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України, - задовольнити.

Скасувати частково арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 14.11.2024 (справа № 953/9577/243; н/п 1-кс/953/8337/24) на належне ОСОБА_3 тимчасово вилучене у ході проведеного 22.10.2024-23.10.2024 обшукуза місцемфактичного проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 майно, а саме: (1) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на долари США, купюри номіналом «100» загальною кількістю 1, 900 (одна тисяча дев`ятсот) штук; (2) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «50» загальною кількістю 66 штук; (3) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «100» загальною кількістю 13 штук; (4) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на євро, купюри номіналом «200» загальною кількістю 2 штуки; (5) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на українські гривні, купюри номіналом «200» загальною кількістю 100 штук; (6) предмети, які за зовнішніми ознаками схожі на грошові кошти, а саме, на українські гривні, купюри номіналом «100» загальною кількістю 96 штук; (7) Мобільний телефон марки Iphone «X» IMEI1: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 із сім-карткою мобільного оператора НОМЕР_3 ; (8) Мобільний телефон марки «Ulefon» IMEI1: НОМЕР_4 , ІМЕІ2: НОМЕР_5 із сім-карткою мобільного оператора НОМЕР_6 ; (9) Планшет марки «Apple» ІМЕІ1: НОМЕР_7 ; (10) Ноутбук марки «ASUS», серійний номер E4NXBC013302144; (11) Паспорт громадянина РФ для виїзду за кордон на ім`я ОСОБА_3 (анульовано); (12) Паспорт СССР на ім`я ОСОБА_3 ; (13) Паспорт громадянина РФ на ім`я ОСОБА_3 .

Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя - ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124656107
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —953/9577/24

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 23.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Гєрцик Р. В.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

Ухвала від 18.12.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Власова Ю. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні