Справа № 752/26123/24
Провадження № 2-з/752/4/25
У Х В А Л А
Іменем України
24.01.2025 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду міста Києва Ольшевська І.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу «Темп-11», третя особа голова Житлово-будівельного кооперативу «Темп-11» Косенко Ірина Олександрівна про поновлення на роботі та виплати середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляді Голосіївського районного суду міста Києва перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу «Темп-11», третя особа голова Житлово-будівельного кооперативу «Темп-11» Косенко Ірина Олександрівна про поновлення на роботі та виплати середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Позивачем подано заяву про забезпечення доказів, яка згідно протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 22.01.2025р. передана на розгляд судді Ольшевській І.О.
Суд, дослідивши матеріали заяви, приходить до наступних висновків.
За змістом частини 1 ст. 116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 116 ЦПК України способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.
Згідно ч. 3 ст. 117 ЦПК України за подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору додається до заяви.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно із ч. 1 ст. 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений на 01 січня 2024 року становить 3 028,00 грн.
Законом України «Про судовий збір» визначено, що за подання до суду заяви про забезпечення доказів фізичною особою судовий збір сплачується в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, за подання заяви про забезпечення доказів має бути сплачений судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Матеріали заяви не містять доказів сплати позивачем судового збору за подання заяви про забезпечення доказів.
Слід звернути уваги позивача на те, що Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у постанові від 17.10.2014р. «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» роз`яснив, що оскільки передбачені Законом № 3674-VI пільги щодо сплати судового збору стосуються лише справи та її руху, то сплата судового збору за подання до суду заяв про забезпечення доказів або позову здійснюється на загальних підставах за визначеними ставками незалежно від того, чи звільнені позивачі від сплати судового збору за пред`явлення певних позовів.
У відповідності до ч. 4 ст. 117 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог цієї статті, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Керуючись ст.ст. 116, 117, 260, 261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів у справі за позовом ОСОБА_1 до Житлово-будівельного кооперативу «Темп-11», третя особа голова Житлово-будівельного кооперативу «Темп-11» Косенко Ірина Олександрівна про поновлення на роботі та виплати середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу повернути.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
3. Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали суду складений та підписаний 24.01.2025р.
Суддя Ірина ОЛЬШЕВСЬКА
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124665643 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Ольшевська І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні