Ухвала
від 28.01.2025 по справі 494/1437/24
БЕРЕЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Березівський районний суд Одеської області

28.01.2025

Справа № 494/1437/24

Провадження № 2/494/20/25

УХВАЛА

про повернення заяви про забезпечення позову

28 січня 2025 року м. Березівка

Березівський районний суд Одеської області у складі:

головуючої судді Рябчун А. В.,

за участю секретаря судового засідання Авдєєвої С. В.,

представника позивача адвоката Голотової М. М.,

представника відповідача адвоката Кузя О. М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Березівка Одеської області в заяву представника ОСОБА_1 адвоката Голотової Маріанни Миколаївни про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики, -

ВСТАНОВИВ:

На розгляді суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики.

28 січня 2025 року на електронну адресу суду надійшла заява представника ОСОБА_1 адвоката Голотової М. М. про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики, у якій заявник просить: забезпечити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення грошових коштів у справі № 494/1437/24, шляхом накладення арешту на все нерухоме майно, зокрема та не обмежуючись цим, на 2/3 частки у праві спільної часткової власності на земельну ділянку за кадастровим номером 5121286100:01:001:0159, загальною площею 10.4 га, яка находиться за адресою: Одеська обл., Березівський район, Яснопільська сільська рада.

Заяву про забезпечення позову мотивує тим, що невжиття заходів забезпечення позову призведе до порушення прав позивача щодо незаконного стягнення належних позивачу коштів, які є предметом спору у даній справі.

Подана заява та додані до неї матеріали підлягають поверненню особі, яка їх подала, з огляду на таке.

Згідно частини третьої статті 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини восьмої статті 43 ЦПК України зазначено, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, на такі документи накладається кваліфікований електронний підпис учасника справи (його представника) відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Пунктами 15, 44 частини першої статті 1 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» встановлено, що електронний підпис - це електронні дані, що додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.

Частиною першою, третьою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

Відповідно до частин першої, четвертої, шостої, восьмої статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно з пунктом 16 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженим рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 процесуальні документи та докази можуть подаватися до суду в електронній формі, а процесуальні дії - вчинятися в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених процесуальним законом, цим положенням, а також випадків, коли суд до якого подаються документи та докази не інтегровано до Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Електронні документи створюються із застосуванням вбудованого текстового редактора шляхом заповнення форм документів, передбачених Інструкцією користувача Електронного суду, підписуються кваліфікованим електронним підписом (підписами) його підписувача (підписувачів) та надсилаються засобами відповідної підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (пункт 26 вказаного Положення).

Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду з позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи через підсистему «Електронний кабінет».

Зазначене узгоджується з правовими висновками Верховного Суду, викладеними у постанові від 26 грудня 2024 року у справі № 274/4384/23 (провадження № 61-14358ск24).

Згідно з частиною другою статті 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

У частині четвертій статті 183 ЦПК України закріплено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Суд повертає заяву (клопотання, заперечення) її заявнику без розгляду також у разі, якщо вона подана особою, яка відповідно до частини шостої статті 14 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Заява представника ОСОБА_1 адвоката Голотової Маріанни Миколаївни про забезпечення позову надіслана до суду засобами електронного зв`язку, тобто надіслані на офіційну електронну адресу суду, а не шляхом їх формування у системі «Електронний суд» або у письмовому вигляді засобами поштового зв`язку.

Отже, представником заявника використаний спосіб звернення до суду не передбачений чинним процесуальним законодавством, у зв`язку з чим заява та додані до неї матеріали підлягають поверненню особі, яка їх подала, без розгляду.

Керуючись статтею 183 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

заяву представника ОСОБА_1 адвоката Голотової Маріанни Миколаївни про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу за договором позики повернути без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя А. В. Рябчун

СудБерезівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124713347
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії

Судовий реєстр по справі —494/1437/24

Ухвала від 12.02.2025

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 29.01.2025

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 12.09.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

Ухвала від 22.08.2024

Цивільне

Березівський районний суд Одеської області

Рябчун А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні