У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.01.2025 Справа №607/1642/25 Провадження №2/607/1729/2025
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк В.М., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Купчинецької сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Козівська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ :
Адвокат Берегуляк В.Ф. в інтересах ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Купчинецької сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Козівська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Згідно з частиною 1статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідатистатті 175 ЦПК України, а також вимогамстатті 177 цього Кодексу.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви встановлено, що вона не відповідає вимогам статті 175 ЦПК України, виходячи з наступного.
Згідно із пунктом 2 частини третьоїстатті 175 ЦПК Українипозовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживаннячи перебування(дляфізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що така заява підписана представником позивача адвокатом Берегуляком В.Ф., однак у позовній заяві відсутні відомості про нього, як представника позивача, передбачені пунктом 2 частини третьоїстатті 175 ЦПК України, в тому числі про наявність у нього електронного кабінету, який відповідно до частини шостоїстатті 14 ЦПК Українив обов`язковому порядку має бути зареєстрований адвокатом, та не зазначено його реєстраційний номер облікової картки платника податків, що позбавляє суд можливості перевірити наявність в останнього зареєстрованого електронного кабінету, та у випадку наявності - внести відомості про представника позивача до електронного примірника справи та відповідно здійснювати судочинство в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, як це визначено статті 14 ЦПК України.
Згідно з вимогами частини першої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без рухуі надати позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків, а саме - подати позовну заяву у новій редакції (у кількості для суду та відповідно до наявних учасників справи), в якій зазначити передбачені пунктом 2 частини третьоїстатті 175 ЦПК Українивідомості про представника позивача адвоката Берегуляка В.Ф.
На підставі наведеного і, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Купчинецької сільської ради Тернопільського району, Тернопільської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Козівська державна нотаріальна контора, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя В. М. Позняк
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124725794 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Позняк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні