УХВАЛА
29 січня 2025 року
м. Київ
cправа № 904/1037/24
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду
Малашенкової Т.М.,
розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства «Арселорміттал Кривий Ріг» (далі - ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг», заявник)
про розгляд справи в режимі відеоконференції
за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент»
на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 24.07.2024
та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 19.11.2024
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент»
до Публічного акціонерного товариства «Арселорміттал Кривий Ріг»
про стягнення заборгованості за договором поставки
та за зустрічним позовом ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент»
про стягнення неустойки в розмірі 139 257,65 грн,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 14.01.2025, зокрема: відкрито касаційне провадження у справі № 904/1037/24 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент» на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 24.07.2024 та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 19.11.2024; призначено її розгляд на 04 лютого 2025 року о 13:20.
Від представника ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» - Крят Лілії Борисівни 28.01.2025 через «Електронний суд» надійшла до Верховного Суду заява про участь у судовому засіданні призначеного на 04.02.2025 о 13:20, в режимі відеоконференції у справі № 904/1037/24 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Вказана заява зареєстрована канцелярією суду 28.01.2025 та передана судді-доповідачу.
Враховуючи суть зазначеної вище заяви та її прохальну частину, Суд оцінює вказану заяву, як клопотання про участь у судовому засіданні у справі № 904/5224/23, в режимі відеоконференції, поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів на конкретну дату, а саме на 04.02.2025.
Відповідно до частини першої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 №1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів). (пункт 2 розділу 1 Положення).
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Учасник справи у порядку встановленому процесуальним законом, у відповідності до статті 197 ГПК України, ураховуючи наявність в суді технічної можливості, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. При цьому використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку.
Верховний Суд зазначає, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Отже, враховуючи, що на момент постановлення цієї ухвали у Верховного Суду наявна технічна можливість у проведенні відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua) та з огляду на необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й розглядом господарської справи з дотриманням строків, наявні підстави для задоволення вказаної заяви щодо проведення судового засідання, призначеного на 04.02.2025 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
За таких обставин Верховний Суд дійшов висновку про можливість задоволення зазначеної вище заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та проведення судового засідання призначеного на 04.02.2025 о 13:20, в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у Суді з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).
Верховний Суд відзначає, що представником ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» до заяви про розгляд справи в режимі відеоконференції додана довіреність від 23.01.2024 № 14-43 юр. зі строком дії до 31.01.2025 включно, а тому, представнику ПАТ «Арселорміттал Кривий Ріг» - Крят Лілії Борисівні необхідно оформити актуальну довіреність на представника та завчасно надіслати до Верховного Суду за допомогою свого Електронного кабінету до призначеного судового засідання 04.02.2025, про зміст ухвали повідомити заявника шляхом надіслання телефонограми.
Верховний Суд звертає увагу, що явка представників у судове засідання є необов`язковою та Суд переглядає у касаційному порядку судові рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, відповідно до частини першої статті 300 ГПК України.
Керуючись статтями 197, 234, 235, 300 ГПК України, Верховний Суд, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву представника Публічного акціонерного товариства «Арселорміттал Кривий Ріг» - Крят Лілії Борисівни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 904/1037/24 призначеного на 04 лютого 2025 року о 13:20 поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
2. Проведення судового засідання, призначеного на 04 лютого 2025 року о 13:20, в режимі відеоконференції здійснити відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та здійснити проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку (https://vkz.court.gov.ua).
3. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розміщена на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Публічного акціонерного товариства «Арселорміттал Кривий Ріг» - Крят Лілії Борисівні, необхідно за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення, а також авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камеру), перевірити їх працездатність та очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Крім того, звернути увагу заявника, що під час проведення судового засідання особа, яка подала відповідну заяву повинна мати при собі оригінал документу, що посвідчує особу та пред`явити його під час проведення судового засідання на вимогу Суду. Надати до Суду докази на підтверження повноважень представника, дійсних на дату судового засідання.
5. Попередити, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
6. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/.
7. Повторно повідомити учасників спору, що явка представників у судове засідання є необов`язковою. З урахуванням воєнного стану сторони можуть подати до Верховного Суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Малашенкова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124765596 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Малашенкова Т.М.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні