3/432
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"25" грудня 2007 р. Справа № 3/432
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар,розглянув у судовому засіданні 25.12.07 об 11:55 адміністративну справу № 3/432
за позовом: Олександрійського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) загону;
до відповідача: Управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія;
про скасування рішення № 857 від 02.07.07,
за участю:
секретаря судового засідання - Кузьмичової О.О.;
представників
позивача - помічника командира загону Савкова С.В., довіреність № 3 від 31.08.07;
відповідача - головного спеціаліста юрисконсульта Бєлєнької Л.А., довіреність № 24/07-35 від 05.06.07.
Олександрійський воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін звернувся до господарського суду в порядку адміністративного судочинства з позовною заявою, у якій просить скасувати рішення № 857 від 02.07.07 управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія.
Відповідач вимоги заявника не визнає, просить у їх задоволенні відмовити посилаючись у запереченнях на те, що оскільки позивачем не були своєчасно сплачені суми страхових внесків, прийнято рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені № 857 від 20.07.07.
При дослідженні обставин справи, письмових доказів та заслуховуванні пояснень представників сторін у судовому засіданні господарський суд встановив наступне.
Рішенням управління ПФУ в м. Олександрія від 02.07.07 № 857 до Олександрійського воєнізованого аварійно-рятувального (гірничо- рятувального) загону, з посиланням на п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі по тексту - Закон), застосований штраф у сумі 5 568 грн. та нараховано пеню у сумі 1 272 грн. за період розрахунку з 20.03.06 по 04.04.07.
Із таким рішенням позивач не погодився і просить господарський суд його скасувати.
Підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Олександрійський воєнізований аварійно-рятувальний (гірничо- рятувальний) загін є страхувальником і зобов'язаний сплачувати внески на обов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України у розмірах та у строки, встановлених законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон).
Пунктом 6 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені законом строки і в повному обсязі страхові внески.
До страхових внесків, на підставі ст. 1 п. 4 ст. 18 Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі по тексту - Закон), відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону.
Згідно п. п. 4, 6, 12 ст. 20 Закону, сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду; страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із закінчення цього періоду; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно п. 2 ст. 106 Закону органи Пенсійного фонду застосовують фінансові санкції за несплату (перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладаються штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10% своєчасно не сплачених зазначеної суми - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20% зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів; 50% зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів; одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожен день прострочення платежу.
Відповідно до п. п. 9.3.2 п. 9 Інструкції про порядок обчислення та сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України 19.12.03 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.04 за № 64/8663, розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, розрахованих самостійно.
Згідно із ч. 6 ст. 18 Закону законодавством не передбачено пільг нарахування та сплати страхових внесків або звільнення від їх сплати.
Несплата позивачем своєчасно сум страхових внесків призвела до прийняття управлінням Пенсійного фонду України в м. Олександрія Кіровоградської області рішення № 857 від 02.07.07 про застосування до Олександрійського воєнізованого аварійно-рятувального (гірничо- рятувального) загону фінансових санкцій та нарахування пені в розмірі 6840 грн.
За ч. 15 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовуються.
Відповідно до п. 12 "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" протягом п'яти років із дня набрання чинності цим Законом функції виконавчої дирекції Пенсійного фонду, її територіальних органів виконують відповідно Пенсійний фонд України та головні управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах.
Управління ПФУ в м. Олександрія діє на підставі "Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 30.04.02 № 8-2, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21.05.02 за № 442/6730, внесене до Єдиного державного реєстру підприємство і організацій України як юридична особа, його керівник - Болілий Олексій Євдокимович, яким підписане рішення № 857 від 02.07.07, призначений на посаду начальника такого управління відповідним наказом Кіровоградського обласного управління Пенсійного фонду України від 08.05. 1998 р.
Такі факти встановлені господарським судом Кіровоградської області при розгляді адміністративної справи № 3/274 за позовом Олександрійського воєнізованого аварійно-рятувального (гірничо- рятувального) загону до управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія про скасування рішення № ю-45 від 25.04.07.
Докази того, що розрахунковий період за рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Олександрія від 08.06.07 № 857 є тим же, що і у рішенні цього ж управління від 25.04.07 № 45-ю відсутні.
На підставі викладеного господарський суд вважає, що рішення управління Пенсійного фонду України у м. Олександрія про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за № 857 від 02.07.07 прийняте в межах повноважень і у відповідності до норм закону.
Позов, з викладених заявником підстав, задоволенню господарським судом не підлягає.
Керуючись ст. ст. 160, 162, 163 п. 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В:
1. У задоволенні позову відмовити.
2. Копії ухвали направити сторонам.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя
Н. В. Болгар
підписане 27.12.07
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 25.12.2007 |
Оприлюднено | 09.01.2008 |
Номер документу | 1247827 |
Судочинство | Господарське |
Адмінправопорушення
Краснолиманський міський суд Донецької області
Ткачов О.М.
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Болгар Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні