Справа № 127/24008/23
Провадження № 22-ц/801/277/2025
Категорія: 36
Головуючий у суді 1-ї інстанції Шаміна Ю. А.
Доповідач:Стадник І. М.127/24008/23
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 січня 2025 року м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого, судді-доповідача Стадника І.М.,
суддів: Матківської М.В., Сопруна В.В.,
розглянув в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи
апеляційну скаргу ОСОБА_1
на рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 11 листопада 2024 року, ухвалене під головуванням судді Шаміної Ю.А., повний текст якого складно 18 листопада 2024 року
у справі №127/24008/23
за позовом Комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» (позивач)
до ОСОБА_1 (відповідач)
за участю Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об`єднання» (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача)
про стягнення заборгованості за спожиті послуги з постачання теплової енергії,
встановив:
Короткий зміст позовних вимог
У серпні 2023 року КП «Вінницяоблтеплоенерго» звернулось до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті послуги з постачання теплової енергії, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що помешкання у якому проживає відповідач за адресою АДРЕСА_1 , забезпечується послугою з постачання теплової енергії, яка надається КП «Вінницяоблтеплоенерго».
За вказаним помешканням в інформаційно-обчислювальній системі відділу збуту енергії та послуг КП «Вінницяоблтеплоенерго» закріплено відповідний особовий рахунок № НОМЕР_1 . Будучи споживачем послуг з постачання теплової енергії, відповідач частково вносив плату за вказані послуги, проте за період з жовтня 2021 року по червень 2023 року утворилася заборгованість у розмірі 43 785,00 грн.
За таких обставин позивач просить стягнути з відповідача 43 785,00 грн заборгованості за спожиті послуги з постачання теплової енергії, а також 3% річних в сумі 277,49 грн та 1301,16 грн інфляційних втрат.
Рішення суду першої інстанції
Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 11 листопада 2024 року позов задоволено частково. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Вінницяоблтеплоенерго» заборгованість за спожиті послуги з постачання теплової енергії в розмірі 17 770,69 грн, з яких: 17625,23 грн - основний борг, 18,73 грн - 3% річних, 126,64 грн - сума втрат від інфляції.
В решті вимог відмовлено.
Вирішено питання про стягнення судових витрат.
Короткий зміст вимог апеляційної скарги
Не погодившись із судовим рішенням, відповідач ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення суд норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати ухвалити нове про відмову в задоволенні позову.
Узагальнені доводи особи, яка подала апеляційну скаргу
В доводах апеляційної скарги ОСОБА_1 вказує на нікчемність Актів готовності теплового господарства до роботи в опалювальні періоди 2022/2023 та 2023/2024 роки, та їх відповідність вимогам Правил підготовки теплового господарства до роботи в опалювальний період, а тому неможливість бути підставою для законного включення будинку №4 по пл. Калічанська до опалення.
Узагальнені доводи і заперечення інших учасників справи
У відзивах на апеляційну скаргу КП «Вінницяоблтеплоенерго» таТОВ «Житлово-експлуатаційне об`єднання» просили залишили апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Провадження у справі в суді апеляційної інстанції
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 17 грудня 2024 року відкрито апеляційне провадження у справі, а ухвалою від 06 січня 2025 року закінчено підготовчі дії та призначено справу до розгляду, який вирішено здійснювати без повідомлення учасників справи.
Згідно з частиною 1 статті 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення суду в справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
Частиною 9 статті 19 ЦПК України встановлено, що для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.
Відповідно до частини 13 статті 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Враховуючи те, що стороною у справі подано апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції у справі, яка не відноситься до категорії тих, що не може бути розглянута у порядку спрощеного позовного провадження (ч. 4 ст. 274 ЦПК України) з ціною позову менше тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (43785 грн), колегією суддів вирішено призначити її розгляд в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Встановлені судом першої інстанції обставини
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 з 12.06.2014 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується витягом з реєстру територіальної громади №2024/001607445 від 15.02.2024 (т. 1, а. с. 81).
Разом з тим, у судовому засіданні відповідач ОСОБА_1 підтвердив, що він проживає та зареєстрований за вказаною вище адресою.
Особовий рахунок № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 , відкрито на ім`я ОСОБА_1 .
Помешкання, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , забезпечується послугами з постачання теплової енергії, які надаються КП «Вінницяоблтеплоенерго».
Комунальне підприємство «Вінницяоблтеплоенерго» є організацією, що надає населенню послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, відповідно до умов визначених Правилами надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2019 року №830 зі змінами, Правилами надання послуги з постачання гарячої води, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2019 року №1182 зі змінами, Законом України «Про житлово-комунальні послуги».
Встановлено також, що 23.01.2020 відповідач ОСОБА_1 звертався до КП «Вінницяоблтеплоенерго» із заявою про надання їх представника для встановлення неналежного надання послуги з теплопостачання (температура у квартирах нижче встановленої норми).
27.01.2020 відповідач ОСОБА_1 подав заяву до ТОВ «ЖЕО» із проханням не надавати послугу з теплопостачання квартири АДРЕСА_2 у зв`язку із неналежною їх якістю та завищеними тарифами і непроведенням необхідних заходів по підготовці будинку до опалювального сезону 2019-2020 р., а також не нараховувати плату за теплопостачання.
У відповідь на вказану заяву ОСОБА_1 проінформовано про необхідність звернення до надавача послуг КП «Вінницяоблтеплоенерго» для отримання акту готовності будинку до опалювального сезону.
19.03.2020 КП «Вінницяоблтеплоенерго» у відповідь на лист ОСОБА_1 від 12.03.2020 щодо проведення балансування системи опалення житлового будинку АДРЕСА_3 повідомлено, що КП «Вінницяоблтеплоенерго» являється виконавцем послуг централізованого теплопостачання. Зазначено також, відповідно до діючого законодавства теплопостачальна організація, в особі КП «Вінницяоблтеплоенерго», забезпечує відповідність кількісних та якісних характеристик послуги з централізованого теплопостачання встановленим нормативам на межі внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку та інженерно-технічних систем приміщення споживача та не несе відповідальність за належну роботу внутрішньобудинкових систем опалення споживача. Обслуговування та експлуатацію внутрішньобудинкових систем централізованого опалення здійснює відповідний виконавець послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій або ж їх власник. Засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку споруди належить до внутрішньобудинкових систем централізованого опалення, а отже перебувають на балансі (в експлуатації) виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. У зв`язку з цим, правовий обов`язок та відповідальність за належну експлуатацію зазначених мереж покладено саме на суб`єктів господарювання, які надають послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Запропоновано звернутися до виконавця послуг з утримання будинку щодо здійснення балансування системи опалення та надання копії акту стану готовності до роботи опалювальний період.
Відповідач ОСОБА_1 звертався із заявами щодо надання йому копій актів готовності будинку до опалювальних сезонів 2019-2020 років, а також 2023-2024 років.
Згідно відповіді КП «Вінницяоблтеплоенерго» №137/07 від 13.02.2024 на заяву ОСОБА_1 від 06.02.2024 року за №К-09 15 травня 2023 року ТОВ «ЖЕО», управлінська компанія, що обслуговує житловий будинок за адресою: АДРЕСА_4 , отримала припис на виконання заходів для підготовки до опалювального сезону 2023-2024 років. Перед початком опалювального сезону 2023-2024 років представниками ТОВ «ЖЕО» та КП «Вінницяоблтеплоенерго» було підписано Акт готовності теплового господарства в опалювальний період 2023-2024 року із врахуванням Гарантійного листа наданого ТОВ «ЖЕО» до КП «Вінницяоблтеплоенерго». Окремо зазначено, що КП «Вінницяоблтеплоенерго» забезпечує послуги з постачання теплової енергії у відповідній кількості та якості, що встановлено нормативами, лише до зовнішньої поверхні стіни будівлі (відповідно до індивідуальних договорів без обслуговування внутрішньобудинкових систем, які являються публічними договорами приєднання (Постанови КМУ №830 та №1182). Звернуто увагу, що за розподіл та якість послуг у буднику відповідає управляюча компанія, яка обслуговує будинок.
01.06.2019 між ТОВ «Житлово-експлуатаційне об`єднання», з однієї сторони, та співвласниками багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 , в особі уповноважених ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , що діють на підставі протоколу зборів співвласників, з іншої сторони, укладено договір №283 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.
Позиція апеляційного суду
Згідно з статтею 263 ЦПК України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Оскаржуване рішення в повній мірі відповідає зазначеним вимогам.
Задовольняючи частково позовні вимоги КП «Вінницяоблтеплоенерго» суд першої інстанції виходив з їх обґрунтованості, водночас, здійснюючи розрахунок заборгованості відповідача за спожиті послуги постачання теплової енергії суд першої інстанції проводив такі починаючи з жовтня 2021 року, коли у відповідача виникла заборгованість у розмірі 493,69 грн.
Колегія суддів погоджується із таким висновком .
Згідно з частиною першою статті 322 Цивільного кодексу України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг регулює Закон України №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (далі - Закон ).
Згідно з пунктами 5, 6 частини першої статті 1 Закону, житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.
Індивідуальний споживач - фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги.
Згідно з пунктом 2 статті 5 Закону, до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до пунктів 2 та 5 частини другої статті 7 Закону індивідуальний споживач зобов`язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, а також оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Споживачі зобов`язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Факт відсутності договору про надання житлово-комунальних послуг сам по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Схожі висновки, висловлені у постановах Великої Палати Верховного Суду від 20.09.2018 року в справі №751/3840/15-ц, від 07 липня 2020 року у справі №712/8916/17, Верховного Суду від 15 березня 2018 року у справі №401/710/15-ц, від 26 вересня 2018 року у справі №750/12850/16-ц, від 06 листопада 2019 року у справі №642/2858/16, від 16 вересня 2020 року у справі №755/10683/17, від 13 березня 2019 року у справі №521/3743/17-ц).
Згідно п. 1 статті 9 Закону, споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону (ч. 1 ст. 10 Закону).
Відповідно до ч. 2 статті 12 Закону, договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Договори про надання комунальних послуг можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір, індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, колективний договір) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач (співвласник багатоквартирного будинку, власник будівлі, у тому числі власник індивідуального садибного житлового будинку), колективний споживач).
Відповідно до ч. 5 статті 13 Закону у разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір, з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.
Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги.
У справі встановлено, що у відповідності до зазначених норм КП «Вінницяоблтеплоенерго» запропонувало населенню публічний договір приєднання для ознайомлення та укладення договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, опублікувавши ці договори на веб-сайті підприємства https://kpvote.com.ua/news/uvaga-publichniy-dogovir-priednannya.
Враховуючи те, що відсутні відомості, які свідчать про те, що співвласники багатоквартирного будинку, де мешкає відповідач, прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги, відтак між сторонами справи укладений договір та відповідно з 1 листопада 2021 року між ними існують правовідносини врегульовані цим Типовим договором.
Таким чином, з 1 листопада 2021 року діють Типові індивідуальні договори приєднання на послуги з постачання теплової енергії, і вважається, що вони укладені між КП «Вінницяоблтеплоенерго» та кожним споживачем - фізичною особою відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 року №830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії та постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води».
Відтак, між позивачем та відповідачем встановилися фактичні договірні відносини з приводу надання послуг в сфері теплопостачання, які ґрунтуються на умовах договору приєднання, з огляду на те, що відповідач отримує надані позивачем послуги теплопостачання.
Порядок надання комунальних послуг, права та відповідальність споживачів і виконавців цих послуг регламентується Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630, які були чинними на час виникнення спірних правовідносин та втратили чинність 01 травня 2022 року (далі - Правила №630), а також Правилами надання послугиз постачання теплової енергії,затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.2019 року №830 (в редакції постанови КМУ від 08.09.2021 року №1022).
Згідно з пунктами 18, 20 Правил №630 розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначено договором, є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший строк.
Плата за надані послуги вноситься споживачем відповідно до показань засобів обліку води і теплової енергії або затверджених нормативів (норм) споживання на підставі платіжного документа (розрахункової книжки, платіжної квитанції тощо) або відповідно до умов договору на встановлення засобів обліку.
Споживач зобов`язаний оплачувати послуги в установлені договором строки (пункт 30 Правил №630).
У відповідностідо статті27Закону уразі ненадання,надання нев повномуобсязі абоненалежної якостікомунальних послугспоживач маєправо викликативиконавця комунальнихпослуг (йогопредставника)для перевіркикількості та/абоякості наданихпослуг.У разіненадання,надання неналежноїякості послугиз управліннябагатоквартирним будинкомспоживач маєправо викликатиуправителя дляперевірки якостінаданих послуг.Порядок перевіркиякості наданнякомунальних послугта якостіпослуги зуправління багатоквартирнимбудинком встановлюєтьсяКабінетом МіністрівУкраїни,якщо іншене передбаченозаконом.За результатамиперевірки якостінадання комунальнихпослуг абоякості послугз управліннябагатоквартирним будинкомскладається акт-претензія,який підписуєтьсяспоживачем тавиконавцем комунальноїпослуги абоуправителем (щодопослуги зуправління багатоквартирнимбудинком).Виконавець комунальноїпослуги абоуправитель (щодопослуги зуправління багатоквартирнимбудинком)зобов`язанийприбути навиклик споживачау строки,визначені вдоговорі пронадання послуги,але непізніше ніжпротягом однієїдоби змоменту отриманняповідомлення споживача.Акт-претензіяскладається виконавцемкомунальної послугиабо управителем(щодопослуги зуправління багатоквартирнимбудинком)та споживачемі повиненмістити інформаціюпро те,в чомуполягало ненадання,надання нев повномуобсязі абоненалежної якостікомунальної послугиабо послугиз управліннябагатоквартирним будинком,дату (строк)її ненадання,надання нев повномуобсязі абоненалежної якості,а такожіншу інформацію,що характеризуєненадання послуг,надання їхне вповному обсязіабо неналежноїякості.У разінеприбуття виконавцякомунальної послугиабо управителя(щодопослуги зуправління багатоквартирнимбудинком)в установленийстрок абонеобґрунтованої відмовипідписати акт-претензіютакий актпідписується споживачем,а такожне меншяк двомаспоживачами відповідноїпослуги,які проживають(розташовані)в сусідніхбудівлях (уприміщеннях -якщо послуганадається убагатоквартирному будинку),і надсилаєтьсявиконавцю комунальноїпослуги абоуправителю (щодопослуги зуправління багатоквартирнимбудинком)рекомендованим листом. Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) протягом п`яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або видає (надсилає) споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем (управителем).
В матеріалах справи відсутні докази ненадання послуг відповідачеві або надання їх неналежної якості відповідно до порядку, визначеному ст. 27 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що б дало підстави для звільнення останнього від їх оплати.
Також відповідач не відмовився від надання послуг позивачем у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч. 1 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно із статті 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 525 ЦК України визначено, що одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 статті 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Як передбачено статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 статті 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), відповідно до статті 610 ЦК України.
Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (стаття 625 ЦК України).
Як встановлено у справі відповідач ОСОБА_1 є споживачами послуг КП «Вінницяоблтеплоенерго», перебуває на абонентському обліку та йому відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 .
Встановлено також, що відповідач має заборгованість перед позивачем за спожиті послуги з централізованого опалення за період з жовтня 2021 року по червень 2023 року. Факт заборгованості ОСОБА_1 не спростував.
З урахуванням наведеного судом першої інстанції правильно зазначено, що відповідач взяті на себе зобов`язання не виконував, у зв`язку з чим у них виникла заборгованість за спожиті послуги постачання теплової енергії, яку необхідно проводити починаючи з жовтня 2021 року, тобто з моменту виникнення заборгованості у розмірі 493,69 грн, - за період з жовтня 2021 року по червень 2023 року, що становить 17 625,32 грн, яка і підлягає стягненню з відповідача.
Вірним є також висновок суду про стягнення з відповідача 3% річних та суми інфляційних втрат з моменту коли у відповідача виникло прострочення із сплати наданих послуг теплопостачання до початку введення воєнного стану в Україні, за період з 01.12.2021 по 23.02.2022, а саме: 18,73 грн - 3% річних, 126,64 грн - інфляційних втрат.
Колегія суддів відхиляє доводи апеляційної скарги про те, що акти готовності теплового господарства та гарантій лист є нікчемними.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб.
Рішенням Виконавчого комітету Вінницької міської ради №25 від 10.01.2013 року Департаменту житлового господарства доручено здійснити передачу в господарське відання ТОВ «Житлово-експлуатаційне об`єднання» житлові будинки та прибудинкові території, зокрема будинок де проживає відповідач.
А тому, 22 січня 2013 року між Департаменту житлового господарства та ТОВ «Житлово-експлуатаційне об`єднання» укладено Договір про передачу в господарське відання житлові будинки та прибудинкові території.
Відповідно до п.п.1.1. розділу 10 Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених Наказом Міністерства палива та енергетики України, та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України №620/378 від 10.12.2008
Для визначення стану готовності теплових господарств ДТ до роботи в опалювальний період відповідними розпорядчими документами власників (керівників) цих господарств створюються комісії з перевірки готовності цих господарств до роботи в опалювальний період. Очолювати ці комісії повинні власники (керівники) цих господарств або уповноважені ними особи (заступники).
Оскільки будинок АДРЕСА_3 у якому проживає відповідач по пл. Калічанська перебуває у відданні ТОВ «Житлово-експлуатаційне об`єднання», а відтак останнє має відповідні повноваження на підписання Акту готовності до роботи в опалювальний період.
Крім того матеріали справи не містять відомостей щодо оскарження та визнаннянеправомірними Акту готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2022/2023 року, а також Акту готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2023/2024 року з урахуванням гарантійного листа.
Враховуючи викладене, апеляційний суд вважає, що ухвалене у справі рішення є законним та обґрунтованим і підстав для його зміни чи скасування за наведеними у скарзі доводами, не вбачає.
Згідно з статтею 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Щодо судових витрат
По справі відсутні підстави для перерозподілу чи відшкодування судових витрат, пов`язаних з розглядом справи в суді апеляційної інстанції.
Керуючись статтями 375, 381, 382-384, 389, 390 ЦПК України, суд, -
постановив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 11 листопада 2024 року без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття і касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 3 ст. 389 ЦПК України, не підлягає.
Головуючий: І.М. Стадник
Судді: М.В. Матківська
В.В. Сопрун
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124806533 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Стадник І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні