УХВАЛА
31 січня 2025 року
м. Київ
cправа № 909/567/24
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду Бенедисюка І. М.,
розглянувши заяву Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Тисменицягаз"
про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції,
за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"
на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 24.09.2024 та
постанову Західного апеляційного господарського суду від 14.11.2024
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України"
до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Тисменицягаз"
про стягнення 2 239 632, 37 грн заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 19.12.2024 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 24.09.2024 та постанову Західного апеляційного господарського суду від 14.11.2024 та призначено розгляд касаційної скарги у засіданні Касаційного господарського суду на 04 лютого 2025 року об 11:00.
Ухвалою Верховного Суду від 20.01.2025 заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" - адвоката Піун Світлани Петрівни про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задоволено.
Представник Данилюк Галина Йосипівна, діючи в інтересах Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Тисменицягаз" в порядку самопредставництва, подала через "Електронний суд" заяви від 23.01.2025 та від 29.01.2025 про участь у судових засіданнях, по справі № 909/567/24, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частини першої статті 197 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - Положення).
Відповідно до пункту 49 розділу 3 Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Розглянувши заяви, керуючись приписами статті 197 Господарського процесуального кодексу України, Суд дійшов висновку про можливість їх задоволення та проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза приміщенням суду з використанням власних технічних засобів.
Крім того, відповідно до частин шостої та сьомої статті 8 ГПК України трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов'язковому порядку; проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Вказане кореспондується зі змістом частини четвертої статті 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 № 1402-VIII.
Відповідно до частини першої статті 41 ГПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи.
Зважаючи на задоволення заяв усіх учасників справи про участь у розгляді справи в режимі відеоконференції, Суд вважає за можливе здійснювати транслювання перебігу судового засідання, призначеного на 04.02.2025 об 11:00, в мережі Інтернет.
Керуючись статтями 8, 41, 197, 234 ГПК України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Заяви представника Данилюка Галини Йосипівни, діючої в інтересах Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Тисменицягаз" в порядку самопредставництва, про участь у судових засіданнях, по справі № 909/567/24, у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку.
3. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду Данилюк Галині Йосипівні необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".
5. Роз`яснити, що участь у судовому засіданні у справі № 909/567/24, призначеному на 04 лютого 2025 року об 11:00 та в разі необхідності в наступних судових засіданнях, відбуватиметься в режимі відеоконференції з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку.
6. Попередити, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
7. Здійснювати транслювання перебігу спільного судового засідання Верховного Суду в справі № 909/567/24 у мережі Інтернет.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя І. Бенедисюк
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 31.01.2025 |
Оприлюднено | 03.02.2025 |
Номер документу | 124830024 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Бенедисюк I.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні