Ухвала
від 31.01.2025 по справі 553/2113/20
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

31.01.2025

Ленінський районний суд м.Полтави

Справа № 553/2113/20

Провадження № 2-р/553/1/2025

У Х В А Л А

31 січня 2025 року м.Полтава

Суддя Ленінського районного суду м. Полтави Високих М.С., перевіривши матеріали справи за заявою ОСОБА_1 про роз`яснення рішення суду,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулась до Ленінського районного суду м. Полтави із згаданою заявою, в якій з посиланням на ст. 271 ЦПК України, прохає надати роз`яснення судового рішення від 21.09.2023 у справі № 553/2113/20 в частині дати народження відповідачів і внести відповідні зміни до виконавчих листів.

Заявлені вимоги вмотивовані заявницею тим, що рішенням Ленінського районного суду м. Полтави від 21.09.2023 у справі № 553/2113/20 були задоволені її позовні вимоги та усунуто перешкодиу користуванніта розпорядженнівласністю ОСОБА_1 шляхом виселення ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 з житловогобудинку АДРЕСА_1 . На виконання вказаного рішення заявниця отримала виконавчі листи, однак Подільським відділом державної виконавчої служби виконавчі листи були їй повернуті з підстав відсутності у них дати народження та реєстраційного номеру облікової картки платника податків боржника фізичної особи.

Перевіривши приєднані до заяви матеріали, суд зазначає про наступне.

Відповідно до ст. 271 ЦПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.

У п. 32 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що всі судові рішення повинні бути зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою це необхідна передумова розуміння рішення сторонами та громадськістю.

Верховний Суд України у постанові Пленуму «Про судове рішення у цивільній справі» від 18.12.2009 також наголошує на тому, що ухвалене у справі рішення має бути гранично повним, ясним, чітким, викладеним у послідовності, встановленійст. 215 ЦПК України, і обов`язково містити вступну, описову, мотивувальну та резолютивну частини. Разом з тим рішення не повинно містити зайвої деталізації, яка не має правового значення в даній справі, а також незрозумілих словосполучень, занадто довгих речень, через які викладення фактичних обставин важко сприймається.

Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення (ч.3 ст.271 ЦПК України).

Водночас, у відповідності до вимог ст. 432 ЦПК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

У свою чергу, загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені ст.183 ЦПК України.

Так, за приписами ч.ч.1,2 ст.183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); найменування суду, до якого вона подається; номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; підстави заяви (клопотання, заперечення); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Так, звертаючись до суду із заявою про роз`яснення рішення, заявницею не вказано в чому полягає незрозумілість судового рішення, розуміння яких його частин викликає труднощі і які частини рішення вимагають більш повно та ясного викладення.

Фактично ж заявницею порушується питання про внесення виправлень у виконавчі документи, видані судом на виконання судового рішення, в частині зазначення дати народження та РНОКПП боржників, яке подається настадії виконаннясудового рішення і має бути оформлено з дотриманням загальних вимог, передбачених ст.183 ЦПК України.

Водночас, заявницею на виконання положень ч.ч.1,2 ст.183 ЦПК України до заяви не долучено докази надсилання її копії іншим учасникам справи, відомості про інших учасників не зазначені.

Згідно із ч.4 ст.183 ЦПК України, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Таким чином заява ОСОБА_1 підлягає поверненню заявниці без розгляду, що не перешкоджає повторному зверненню після усунення обставин, що стали підставою для її повернення.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.183,271,432 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в:

Заяву ОСОБА_1 про роз`яснення рішення суду повернути заявниці без розгляду.

Роз`яснити заявниці, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із нею до суду.

Ухвала набирає законної сили після її підписання та може бути оскаржена безпосередньодо Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Суддя

Ленінського районного суду м.Полтави М.С. Високих

СудЛенінський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення31.01.2025
Оприлюднено04.02.2025
Номер документу124857505
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням

Судовий реєстр по справі —553/2113/20

Ухвала від 31.01.2025

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Високих М. С.

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Ситнік Олена Миколаївна

Постанова від 12.11.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 25.07.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Чумак О. В.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 15.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 12.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Ухвала від 02.01.2024

Цивільне

Полтавський апеляційний суд

Лобов О. А.

Рішення від 21.09.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Високих М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні