САМАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
Справа № 206/215/24
1-кп/206/52/25
УХВАЛА
Іменем України
27 січня 2025 року Самарський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро матеріали кримінального провадження №12023041700000666 по обвинуваченню ОСОБА_3 у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.187, ч.2 ст.121 КК України, -
за участю: прокурора ОСОБА_4 ,
захисника-адвоката ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_3 ,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Самарського районного суду м. Дніпропетровська перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_3 у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.187, ч.2 ст.121 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 заявив клопотання про винесення ухвали про реєстрацію кримінального провадження за фактом застосування до нього недозволених методів досудового розслідування з боку слідчого СВ ВП№4 ДРУП ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_6 та оперативних працівників поліції підчас досудового розслідування. В обґрунтування свого клопотання обвинувачений пояснив, що 25 жовтня 2023 його затримали працівники поліції за підозрою у чиненні злочину та привезли до слідчого. Після цього за вказівкою слідчого ОСОБА_6 незнайомі йому працівники поліції відвезли його до якоїсь будівлі, де у підвалі прикували його кайданками до батареї опалення та добу тримали його, застосовуючи до нього психологічний вплив та погрози з метою заставити обмовити себе у вчиненні тяжких злочинів.
Прокурор та захисник в судовому засіданні не заперечували проти задоволення заявленого клопотання.
Вислухавши думку учасників процесу, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з ЄРДР.
Системний аналіз положень ст.214 КПК України, свідчить про те, що предметом судового контролю слідчого судді може бути бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні та вказана заява чи повідомлення повинна містити достатні дані про наявність ознак кримінально-карного діяння.
Відповідно до ч.3 ст.333 КПК України, у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами.
Так, суд зберігаючи об`єктивність та неупередженість, з метою створення необхідних умов для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав, вважає за необхідне здійснити судове доручення.
Таким чином, суд вважає за необхідне доручити територіальному управлінню Державного бюро розслідувань у м. Полтаві провести перевірку вище перелічених доводів обвинуваченого, з метою додержання вимог ст.9 КПК України щодо всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність повідомлення територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Полтаві про вказані обставини для реагування в порядку ст.214 КПК України. Враховуючи зазначене з метою не порушення строків розгляду справи, перевірку провести в найкоротший термін.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 333, 350, 369-372, 376 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_3 задовольнити.
Доручити Територіальному Управлінню Державного Бюро Розслідувань у м. Полтаві провести перевірку відповідно до вимог діючого законодавства з внесенням до Єдиного реєстру досудових розслідувань повідомлення обвинуваченого ОСОБА_3 щодо застосування до нього недозволених методів досудового розслідування з боку слідчого СВ ВП№4 ДРУП ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_6 та оперативних працівників поліції підчас проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню №12023041700000666.
Про результати розслідування повідомити Самарський районний суд м. Дніпропетровська у найкоротші строки.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Самарський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 05.02.2025 |
Номер документу | 124898559 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Самарський районний суд м.Дніпропетровська
Румянцев О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні