Справа № 302/1429/19
Провадження № 22-ц/4806/135/25
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
03 лютого 2025 року м. Ужгород
Суддя-доповідач судової палати в цивільних справах Закарпатського апеляційного суду Мацунич М.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 20 грудня 2024 року, ухвалене суддею Кривка В.П., в справі за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , третя особа Міжгірська селищна рада про стягнення моральної шкоди
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 подав апеляційну скаргу на рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 20 грудня 2024 року.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України. Апелянтами не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги у визначеному розмірі.
Відповідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду розмір ставки судового збору становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, по даній справі судовий збір за подання апеляційної скарги становить 2 250 грн (150000 х 1% = 1 500 х 150%).
Відповідачі сплатили судовий збір в розмірі 1152,60 грн, а тому таким слід доплатити 1097,40 грн(2250 1152,60), які повинні бути внесені або перераховані апелянтами за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів:ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37975895
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача:UA708999980313161206080007493
Код класифікації доходів бюджету22030101.
Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ____(ПІБ чи назва позивача).
Апелянтами заявлено клопотання про розгляд апеляційної скарги із залученням відповідного фахівця права для надання правничої допомоги згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу».
Однак, таке клопотання задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Згідно частини 3 статті 15 ЦПК України безоплатна правнича допомога надається в порядку, встановленому законом, що регулює надання безоплатної правничої допомоги.
Частиною 1 статті 13 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» встановлено, що безоплатна вторинна правнича допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя.
Безоплатна вторинна правова допомога передбачає захист та представництво в судах та інших державних органах, а також допомогу при складанні документів процесуального характеру, однак така допомога надається тільки певним категоріям населення, яка передбачена статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Зокрема, пунктом 1 частини 1 вищезгаданого Закону передбачено надання безоплатної вторинної правничої допомоги щодо таких осіб: повнолітні особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо їхній середньомісячний дохід, розрахований відповідно дометодики, затвердженої Міністерством юстиції України, не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію або державну соціальну допомогу відповідно до законів України«Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»і«Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатної особи, - на всі види правничих послуг, передбаченихчастиною другоюстатті 13 цього Закону.
Статтею 15 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу» визначено, що суб`єктами надання безоплатної вторинної допомоги є центри з надання безоплатної правничої допомоги та адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу.
Порядок подання звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги передбачений статтею 18 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Таким чином, апелянтам слід звернутися в центр з надання безоплатної правничої допомоги із заявою, оскільки цивільно-процесуальним законодавством передбачено надання адвоката за ухвалою суду тільки у визначених Законом України «Про безоплатну правничу допомогу» випадках. А тому, апеляційний суд відмовляє у задоволенні заявленого апелянтами клопотання щодо призначення їм адвоката для надання безоплатної вторинної правничої допомоги.
Крім цього, апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 2 частини 4 статті 356 ЦПК України, а саме апелянтами не долучено копії апеляційної скарги для ОСОБА_7 та Міжгірської селищної ради Хустського району Закарпатської області.
З огляду на зазначене, апелянтам слід надати суду належним чином засвідчені копії апеляційної скарги з додатками для позивача та третьої особи або підтвердження про надіслання таких даним сторонам справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити апелянтів та надати їм строк протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків скарги, шляхом сплати судового збору та надання належним чином завірених копій апеляційної скарги з додатками для інших учасників справи.
Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суддя-доповідач
у х в а л и в :
У задоволенні заявленого ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 клопотання про призначення адвоката з надання безоплатної вторинної правничої допомоги відмовити.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 на рішення Міжгірського районного суду Закарпатської області від 20 грудня 2024 року залишити без руху, про що повідомити апелянтів та надати їм строк протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків скарги.
Роз`яснити апелянтам, якщо вони відповідно до цієї ухвали у встановлений строк не усунуть недоліки апеляційної скарги, шляхом подання до суду апеляційної квитанції про оплату судового збору та належним чином завірених копій апеляційної скарги з додатками для інших учасників справи, то апеляційна скарга буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Суддя М.В. Мацунич
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124904317 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Мацунич М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні