Справа № 932/9681/24
Провадження № 2/0203/651/2025
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 лютого 2025 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Іваницька І.В.
вивчивши матеріалипозовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_1 по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Споживчого кооперативу «Престижний 2», треті особи ОСОБА_1 , приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Я.В. про визнання права власності на частку спільного сумісного майна та визнання майнового права на 2/3 частки в частці в порядку спадкування
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Кіровського районного суду м. Дніпропетровська перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Споживчого кооперативу «Престижний 2», треті особи ОСОБА_1 , приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Я.В. про визнання права власності на частку спільного сумісного майна та визнання майнового права на 2/3 частки в частці в порядку спадкування.
27.01.2025 від представника третьої особи,яка заявляєсамостійні вимогищодо предметаспору, ОСОБА_4 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Споживчого кооперативу «Престижний 2», треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Я.В. про визнання права власності на 1/6 частку квартир в порядку спадкування.
Відповідно до частин першої-третьої статті 52 ЦПК України треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, користуються усіма правами і несуть усі обов`язки позивача.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження по справі встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Відповідно до частини першоїстатті 175 ЦПК Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п.п.3, 5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
Відповідно до пунктів 2, 9 частини першоїстаття 176 ЦПК Україниціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
Тобто, ціна позову повинна бути визначена на момент пред`явлення позову з урахування грошової оцінки - об`єктивної ринкової вартості об`єкта.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» звіт про оцінку майна є документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору. Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.
Так, третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_1 до позовної заяви, на підтвердження вартості майна, долучені договори від 01.03.2018 про сплату/внесення пайового внеску у СК «Престижний 2», розмір пайового внеску з урахуванням площі квартир по АДРЕСА_1 , будівельні номери квартир 7, АДРЕСА_2 та згідно проекту та вартості будівництва одного квартального метру на день укладання договорів становить:
-2168400, 00 грн, що є еквівалентом 83400 доларів США за курсом 26, 00 грн/дол США актуальним станом на дату укладання договору (відповідно за один кв.м. вартість в доларовому еквіваленті становить 1000, 00 доларів США);
-2511 600, 00 грн, що є еквівалентом 96600 доларів США за курсом 26, 00 грн/дол США актуальним станом на дату укладання договору (відповідно за один кв.м. вартість в доларовому еквіваленті становить 1000, 00 доларів США).
З урахуванням майнової вимоги про визнання права власності на 1/6 квартир у порядку спадкування, позивачем визначено ціну позову в сумі 780000, 00 грн.
Відповідно до офіційного курсу долару США, станом на день звернення до суду 27.01.2025, курс долару до гривні становить 41,9253 грн, що значно більший, ніж на момент укладання вказаних договорів від 01.03.2018.
З урахуванням наведеного, представником позивача в позовній заяві зазначено ціну позову, яка відповідала фактичній (ринковій) вартості спірного майна на момент укладання зазначених договорів, а тому позивачу необхідно визначити ціну позову, виходячи здійсної вартостіна часрозгляду справи відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» та надати підтвердження визначення дійсної вартості майна.
Частиною 4ст. 177 ЦПК Українивстановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини другоїстатті 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в сумі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 177 ЦПК України якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
За наведеного, у разі неможливості надати суду належні докази на підтвердження визначеної позивачем ціни позову стосовно спірного майна та відповідно до вказаного визначити суму судового збору, яка підлягає сплаті, слід вважати встановленим, що за подання вказаної позовної вимоги підлягає сплаті судовий збір у розмірі 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 15 140,00 грн, а з урахуванням сплаченого позивачем судового збору в сумі 7800, 40 грн, третій особі, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, слід доплати судовий збір в сумі 7339, 60 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що вищезазначену позовну заяву слід залишити без руху та надати третій особі, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
При цьому, суд зазначає, що недоліки вказаної позовної заяви можуть бути усунуті шляхом зазначення дійсної ціни позову, доплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру з урахуванням дійсної вартості майна.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 52, 175-177, 185, 258-260 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 (третя особа, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору) до Споживчого кооперативу «Престижний 2», треті особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Кучер Я.В. про визнання права власності на 1/6 частку квартир в порядку спадкування - залишити безруху.
Надати третій особі, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, строк для усунення недоліків - протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Копію ухвали надіслати позивачам.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Іваницька
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 03.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124907870 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Іваницька І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні