Справа №613/188/22 Провадження № 1-кс/613/54/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 лютого 2025 року Богодухівський районний суд Харківської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1
за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богодухові в режимі відеоконференції клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна , -
ВСТАНОВИВ:
До Богодухівського районного суду Харківської області надійшло клопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна, в якому просить: скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Богодухівського районного суду Харківської області від 23 лютого 2022 року на автомобіль марки Scania 124 д.н.з. НОМЕР_1 та причеп марки TURBOS НОЕТ, д.н.з. НОМЕР_2 , які на праві власності зареєстровані за ОСОБА_4 , та якими користувався ФОП ОСОБА_3 .
В обґрунтування клопотання заявник зазначає, що він є користувачем автомобіля марки Scania 124 д.н.з. НОМЕР_1 та причепа марки TURBOS НОЕТ, д.н.з. НОМЕР_2 .
Ухвалою слідчого судді Богодухівського районного суду Харківської області від 23 лютого 2022 року накладено арешт на автомобіль марки Scania 124, д.н.з. НОМЕР_1 , та причеп марки TURBOS НОЕТ, д.н.з. НОМЕР_2 , шляхом заборони відчуження.
З 23 лютого 2022 року по теперішній час жодної слідчої дії за участі автомобіля марки Scania 124 д.н.з. НОМЕР_1 та причепа марки TURBOS НОЕТ, д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не проведено, ОСОБА_3 не допитаний як свідок або не вчинені інші дії, що свідчить про відсутність подальшої необхідності арешту вказаного майна, тобто у подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба. Окрім того, на даний час минув строк договору позички транспортного засобу марки Scania 124 д.н.з. НОМЕР_1 та причепа марки TURBOS НОЕТ, д.н.з. НОМЕР_2 і заявник повинен повернути транспортний засіб та причеп власнику ОСОБА_4 .
Крім того, зазначає, що конфіскація транспортного засобу та причепу не може бути застосована, оскільки власник майна не має відношення до кримінального правопорушення, передбаченого ст. 246 КК України, і надала транспортний засіб та причеп заявнику у позичку з метою використання у підприємницькій діяльності.
Заявник ОСОБА_3 в судовому засіданні представника клопотання підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити. Пояснив, що він з ОСОБА_4 , яка є власником арештованого майна, разом не проживають. В м. Краматорську напружена бойова ситуація, у зв`язку з чим він має намір змінити своє місце перебування. За час поки майно перебуває під арештом, його жодного разу до слідчого не викликали, а тому вважає, що підстав для подальшого перебування майна під арештом не має.
Прокурор в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, відповідно до змісту якої заперечував проти скасування арешту майна, оскільки арештоване майно є речовим доказом у кримінальному провадженні № 12022221010000089, а досудове розслідування у провадженні на даний час триває.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання в їх сукупності, приходить до слідуючого.
Частиною 1ст. 174 КПК Українивизначено, щопідозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадженнясудом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
За змістомст. 174 КПК України, особа, яка звернулась з клопотанням про скасування арешту майна, повинна довести, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Судом встановлено, що ухвалою слідчого судді Богодухівського районного суду Харківської області від 23 лютого 2022 року накладено арешт на автомобіль марки Scania 124 д.н.з. НОМЕР_1 та причеп марки TURBOS НОЕТ д.н.з. НОМЕР_2 , які належать ОСОБА_4 та перебувають у фактичному володінні ФОП ОСОБА_3 шляхом заборони відчуження. Зберігання автомобіля та причепу визначено здійснювати за місцем проживання ОСОБА_3 за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_3 попереджено про необхідність збереження арештованого майна та про кримінальну відповідальність за ст.388КК України.
Слідчим суддею встановлено, що у кримінальному провадженні № 12022221010000089 від 11 лютого 2022 рокуза ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч.2 ст.246 КК України, проводяться слідчі дії. На даний час досудове розслідування триває.
Відповідно до положень ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п. 2 ч. 3ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора.
Відповідно до положень п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів.
В клопотанні не зазначено жодних достатніхпідстав, які б свідчили, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт на автомобіль марки Scania 124 д.н.з. НОМЕР_1 та причеп марки TURBOS НОЕТ, д.н.з. НОМЕР_2 накладено необґрунтовано.
Оскільки, доказів на підтвердження того, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба слідчому судді не надано, беручи до уваги той факт, що в рамках кримінального провадження необхідно провести ряд слідчих дій, тривалі строкидосудового розслідуванняне єпідставою дляскасування арештумайна, та є достатні підстави вважати, що вказані в клопотанні автомобіль та причеп можуть бути засобами вчинення кримінального правопорушення, зважаючи на те, що застосовано найменш обтяжливий спосіб арешту майна, а також враховуючи рішення ЄСПЛ у справах «Стретч проти Сполученого Королівства» та «Ісмаїлов проти Російської Федерації», в яких наголошується на одному з обов`язкових критеріїв правомірності втручання у право мирного володіння майномйого «пропорційності», «справедливій рівновазі» між суспільним та приватним інтересами, складові цього критерію не є універсальними (абсолютними), оскільки не існує чіткого, виключного переліку обставин, установлення яких беззаперечно свідчитиме про додержання чи порушення цієї «справедливої рівноваги», слідчий суддя приходить до висновку, про відсутність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст.170-174,309,372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенніклопотання ОСОБА_3 про скасування арешту майна по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12022221010000089 від 11 лютого 2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2ст. 246 КК України-відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богодухівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 06.02.2025 |
Номер документу | 124932483 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Богодухівський районний суд Харківської області
Шалімов Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні