Справа № 461/8001/23
Провадження № 2/461/967/25
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору без руху
05.02.2025 м. Львів
Галицький районний суд м. Львова в складі:
головуючого судді Кротової О.Б.,
секретар судового засідання Басараб Д.Е.,
за участі:
представника позивача П`янікової О.О.,
представника відповідачки
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ,
представника відповідача
Виконавчого комітету Львівської міської ради Шагай О.О.,
представника третьої особи
Міністерства охорони здоров`я України Дяк Ю.М. (в режимі відеоконференції),
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду у м. Львові в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовомЛьвівського національного медичного університету імені Данила Галицького до ОСОБА_3 , Виконавчого комітету Львівської міської ради, ОСОБА_1 , треті особи:Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки», Міністерство охорони здоров`я України про скасування свідоцтва про право власності на квартиру, скасування державної реєстрації права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння,-
в с т а н о в и в :
у провадженні Галицького районного суду м.Львова перебуває вказана цивільна справа.
В ході підготовчого провадження у вказаній цивільній справі, 05.02.2025 до суду через систему Електронний Суд надійшла позовна заява Міністерства охорони здоров`я України, в інтересах якого діє Дяк Ю.М., як третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору, у якій позивач пред`явив такі позовні вимоги:
- скасувати Свідоцтво про право приватної власності на квартиру АДРЕСА_1 №Г-02340, видане виконавчим комітетом Львівської міської ради народних депутатів 30.06.1995;
- cкасувати державну реєстрацію права власності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 на об`єкт нерухомого майна - квартиру площею 90 кв.м. та підвал під індексом 3-2 площею 38,4 кв.м., що знаходяться за адресою: АДРЕСА_2 , здійснену приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Куйбідою-Кришкевич Х.В. (індексний номер:43724912 від 27.10.2018, форма власності: приватна, розмір частки: 1, реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1678233546101);
- витребувати квартиру АДРЕСА_1 , з чужого незаконного володіння ОСОБА_1 на користь держави, в особі Міністерства охорони здоров`я України.
В підготовчому судовому засіданні 05.02.2025 представник третьої особи Міністерства охорони здоров`я України Дяк Ю.М. (в режимі відеоконференції) уточнила, що нею заявлено в позовній заяві три вимоги немайнового характеру, однак судовий збір сплачено за дві вимоги. Зазначила, що в подальшому судовий збір буде сплачений в повному обсязі.
Представник позивача адвокат П`янікова О.О., представник відповідачки ОСОБА_1 - адвокат Стабрин В.В. та представник відповідача Виконавчого комітету Львівської міської ради Шагай О.О. повідомили, що позовної заяви третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору Міністерства охорони здоров`я України не отримували.
Заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст.52 ЦПК Українитреті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Згідно із ст.195 ЦПК України до позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у справі, у якій відкрито провадження, застосовуються положення ст.ст.193 і 194 цього Кодексу. Вказані статті регулюють порядок пред`явлення зустрічного позову та встановлюють вимоги до такого позову, який повинен відповідати ст.ст.175,177 ЦПК України.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до форми та змісту позовної заяви.
Згідно із ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, представником третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору Міністерства охорони здоров`я України долучено до матеріалів справи платіжну інструкцію про сплату судового збору №3576 від 27.01.2025 в розмірі 6056 грн.
Як вбачається із позовної заяви, така містить три вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання юридичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно доп.2ч.3ст.6Закону України«Про судовийзбір»,у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно статті 7 Закону України «Про державний бюджет на 2025 рік», встановлено, що з 01.01.2025 прожитковий мінімум для працездатний осіб становить 3028 грн.
Водночас згідно ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, при зверненні до суду з позовом через систему Електронний Суд, в якому міститься три вимоги немайнового характеру, Міністерству охорони здоров`я України потрібно було сплатити судовий збір в загальному розмірі 7267,2 грн.
Враховуючи наведене, на підставі ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», третій особі із самостійними вимогами щодо предмета спору слід доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Окрім цього,пунктом 2частини 3статті 175ЦПК Українивизначено,що позовназаява повиннамістити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У поданому через Електронний Суд позові, Міністерством охорони здоров`я України зазначено, що Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького є позивачем по справі, разом з тим, позов подано представником Міністерства охорони здоров`я України.
Окрім цього, не зрозуміло, ким у поданій позовні заяві є Обласне комунальне підприємство Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» - відповідачем чи третьою особою.
Таким чином, представнику третьої особи, із самостійними вимогами щодо предмета спору, необхідно уточнити коло учасників справи.
Згідно ч.1 ст.177 ЦПК України, у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Відповідно до ч.7 ст.43 ЦПК України у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету -у паперовій формі листом з описом вкладення.
Так, до позовної заяви представником Міністерства охорони здоров`я України долучено докази надсилання позовної заяви до електронного кабінету Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Виконавчого комітету Львівської міської ради.
Разом зтим,доказів надсиланняпозовної заявиз додаткамидо електронногокабінету,а уразі відсутностіелектронного кабінетучи відсутностівідомостей пронаявність електронногокабінету -упаперовій формілистом зописом вкладенняна адресу ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» до позовної заяви не долучено.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 - 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Згідно із ч.3 ст.185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи наведене, позовну заяву третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору слід залишити без руху, про що повідомити третю особу із самостійними вимогами щодо предмета спору, надавши строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст.175-177,185,258-261,353 ЦПК України, суд,-
п о с т а н о в и в:
позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, Міністерства охорони здоров`я України про скасування свідоцтва про право власності на квартиру, скасування державної реєстрації права власності та витребування майна з чужого незаконного володіння - залишити без руху.
Про залишення позовної заяви без руху повідомити третю особу, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, та надати строк для усунення недоліківзазначених в описовій частині ухвали п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута третій особі, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасник справи може отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://gl.lv.court.gov.ua/.
Повний текст ухвали складений 05.02.2025.
Суддя О.Б. Кротова
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124934625 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Кротова О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні