Ухвала
від 04.02.2025 по справі 345/4020/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 345/4020/24

Провадження № 22-ц/4808/232/25

Головуючий у 1 інстанції Гапоненко Р. В.

Суддя-доповідач Максюта

У Х В А Л А

04 лютого 2025 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський апеляційний суд у складі:

головуючого (суддя-доповідач) Максюти І.О.,

суддів Бойчука І.В., Василишин Л.В.,

секретаря Петріва Д.Б.,

з участю представника особи, яка подала апеляційну скаргу Дзундзи О.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про витребування висновку органу опіки та піклування по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа служба у справах дітей Калуської міської ради (орган опіки та піклування Калуської міської ради), про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та встановлення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 та адвоката Дзундзи Ольги Петрівни, яка діє в його інтересах, на рішення Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області, ухвалене суддею Гапоненком Р.В. 21 листопада 2024 року в м. Калуш Івано-Франківської області, повний текст якого складено29 листопада 2024 року,

в с т а н о в и в :

У провадженні Івано-Франківського апеляційного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та встановлення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною. Позивач просив усунути перешкоди у вихованні та спілкуванні з дочкою та встановити такий спосіб участі його, ОСОБА_1 , як батька у вихованні та спілкуванні з дочкою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 : перший і третій четвер місяця з 15.00 год до 16.00 год у приміщенні Калуського міського центру соціальних служб в присутності практичного психолога центру соціальних служб та матері дитини.

Рішенням Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 21 листопада 2024 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду, ОСОБА_1 та адвокат Дзундза О.П., яка діє в його інтересах,подали апеляційну скаргу.

Апелянт звертає увагу суду на те, що на час ухвалення рішення органом опіки та піклування щодо участі батька у вихованні дитини у липні 2023 року відповідачка знаходилася з дочкою в Україні в м. Калуш та не заперечувала проти встановлення графіка побачень батька з дитиною. Однак в серпні 2023 року виїхала з дітьми у Республіку Польща. Згоди на виїзд дочки закордон позивач не надавав.

ОСОБА_1 неодноразово звертався до служби у справах дітей Калуської міської ради з заявами про те що ОСОБА_2 не виконує рішення Виконавчого комітету Калуської міської ради, але перешкоди не усунуті і він позбавлений можливості приймати участь у вихованні дитини.

Вказує, що судом першої інстанції не враховано, що позивач просив лише встановити той спосіб участі у вихованні дитини, який був узгоджений з матір`ю дитини та встановлений органом опіки та піклування, та такий що найбільше відповідає інтересам дитини. Зазначає, що рішення суду позбавляє дитину права знати свого батька та спілкуватись з ним, а кожен день відсутності такого спілкування збільшує емоційний розрив між ним та дочкою.

Вислухавши думку представника особи, яка подала апеляційну скаргу Дзундзи О.П. , колегія суддів приймає до уваги, що для вирішення питання про визначення способу участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 є необхідність у витребуванні від службу у справах дітей Калуської міської ради висновку про визначення способу участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 .

Відповідно до ст.2 Цивільного процесуального кодексу України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.

Частиною 5 ст. 19 СК України передбачено, що орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

У матеріалах справи відсутній висновок органу опіки та піклування Калуської міської ради щодо участі батька у вихованні дитини.

Батько, який проживає окремо від своєї дитини має право на особисте спілкування з нею, а мати не має права перешкоджати батькові спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не має негативного впливу на нормальний розвиток дитини і таке спілкування відбувається саме в інтересах дитини.

Відновлення відносин та емоційного контакту дитини з її батьком повинно переважати над бажанням інших осіб обмежити дитину від зустрічей з батьком.

Тимчасовий виїзд дитини за кордон не може непропорційно обмежувати право батька на спілкування з дитиною, яке повинно реалізовуватися задля підтримки родинних відносин та емоційного контакту дитини з її батьком, а також врахувавши технічну можливість забезпечення спілкування позивача із дитиною за допомогою відеозв`язку та аудіозв`язку.

З урахуванням обставин справи та того факту, що дитина разом з матір`ю перебуває за межами України, службі у справах дітей Калуської міської ради необхідно розглянути альтернативні способи участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною, враховуючи що рішенням №199 від 25.07.2023 року Виконавчого комітету Калуської міської ради визначено такий спосіб участі батька у вихованні та спілкуванні з дочкою: перший і третій четвер місяці з 15:00 год до 16:00 год у приміщенні Калуського міського центру соціальних служб в присутності практичного психолога центру соціальних служб та матері дитини, який неможливо виконати, оскільки дитина ОСОБА_3 разом з матір`ю ОСОБА_2 на час розгляду справи судом тимчасово перебувають в Республіці Польща, виконання визначеного способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дочкою неможливо забезпечити.

Визначаючи альтернативні способи участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною Служба у справах дітей Калуської міської ради повинна врахувати різні технічні можливості, наприклад шляхом відеозв`язку та аудіозв`язку за допомогою застосунків «Viber» та/або «WhatsApp» та/або «Telegram» та/або програм «Zoom» та/або «Skype» не залежно від номеру телефону та/або адреси програм, а також можливість прибуття матері з дитиною в Україну для побачень з батьком за рахунок обох батьків або одного з них.

Відповідний висновок органу опіки та піклування повинен бути наданий суду на підставі відомостей, існуючих на час розгляду справи судом, які стосуються розв`язання спору між батьками щодо визначення способу участі батька у вихованні та спілкуванні з дитиною.

Виходячи із аналізу положень ст.ст. 2 та 263 ЦПК України, з урахуванням предмета спору, встановлення цих обставин є обов`язковим, оскільки від них залежить обґрунтованість судового рішення та правильність застосування норм матеріального права.

Забезпечуючи об`єктивність з`ясування обставин по справі, виконання вимог цивільно-процесуального законодавства щодо повноти та всебічності дослідження доказів по справі, перевірки доводів апеляційної скарги та відповідності висновків суду обставинам справи, апеляційний суд вважає за необхідне витребувати у служби у справах дітей Калуської міської ради в строк до 04 березня 2025 року:

- належно оформлений висновок про визначення способу участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , враховуючи альтернативні способи участі у вихованні та спілкуванні з дитиною за допомогою будь-яких засобів аудіо та відео зв`язку, у будь-який час, а також можливість прибуття матері з дитиною в Україну для побачень з батьком за рахунок обох батьків або одного з них, за умови дотримання прав та інтересів дитини.

На підставі викладеного, керуючись ст. 84, 365, 366 ЦПК України, суд,

у х в а л и в :

Зобов`язати службу у справах дітей Калуської міської ради (вул. С. Бандери, 18, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77300, електронна адреса:ssdkmr@ukr.net), у строк до 04 березня 2025 року надати Івано-Франківському апеляційному суду:

- належно оформлений висновок про визначення способу участі батька ОСОБА_1 у вихованні та спілкуванні з дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (місце проживання матері ОСОБА_2 та дитини ОСОБА_3 : АДРЕСА_1 ; на даний час тимчасово знаходяться в Республіці Польща).

Висновок слід направити Івано-Франківському апеляційному суду, розташованому за адресою: вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, 76603; E-mail: inbox@ifa.court.gov.ua у строк до 04 березня 2025 року.

У разі неможливості надання тих чи інших доказів повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з часу отримання ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий І.О. Максюта

Судді: І.В. Бойчук

Л.В. Василишин

СудІвано-Франківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення04.02.2025
Оприлюднено07.02.2025
Номер документу124952127
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —345/4020/24

Ухвала від 16.04.2025

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Повістка від 03.04.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Повістка від 03.04.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Ухвала від 21.03.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Постанова від 04.03.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Постанова від 04.03.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Ухвала від 04.02.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Ухвала від 10.01.2025

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Максюта І. О.

Рішення від 21.11.2024

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Гапоненко Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні