ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/7190/23 Провадження № 1-кс/636/216/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 лютого 2025 року Чугуївський міський суд Харківської області
у складі: головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чугуєва заяву адвоката-захисника ОСОБА_3 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, -
в с т а н о в и в:
В провадження суду надійшла заява адвоката ОСОБА_3 про відвідслідчого суддіЧугуївського міськогосуду Харківськоїобласті ОСОБА_4 по справі 636/7190/23 щодо розгляду скарги захисника у порядку п.10 ст. 303 КПК України у кримінальному провадженні 12023221250001154 від 07.11.2023.
06.02.2025 від заявника по справі адвоката-захисника ОСОБА_3 надійшла заява про проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, у зв`язку з віддаленістю суду у якому буде проводитись судове засідання.
Розглядаючи питання доцільності участі сторони захисника підозрюваного у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд виходить з наступного.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин.
Приписами ч. 2 ст. 336 КПК України передбачено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21 затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем «Електронний кабінет», «Електронний суд» та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування ЄСІТС у складі всіх підсистем (модулів).
Дослідивши матеріалисправи,вивчивши клопотаннязахисника,з метоюзабезпечення оперативностісудового провадженняу розумнийстрок,оскільки правона участьсторони усудовому засіданнів режимівідеоконференції передбаченоКПК України, суд вважаєдоцільним здійснюватипроведення судовогозасідання заучастю адвоката-захисника ОСОБА_3 у режимі відеоконференції.
Керуючись ст. ст. 336, 350, 369, 372, 392 КПК України, суд -
п о с т а н о в и в :
Судове засідання по розгляду заяви адвоката ОСОБА_3 про відвідслідчого суддіЧугуївського міськогосуду Харківськоїобласті ОСОБА_4 по справі 636/7190/23 щодо розгляду скарги захисника у порядку п.10 ст. 303 КПК України у кримінальному провадженні 12023221250001154 від 07.11.2023, яке призначено на 10.45 год. 06 лютого 2025 року за участю адвоката-захисника ОСОБА_3 , здійснювати у дистанційному режимі відеоконференції поза межами приміщення суду через зареєстрований Електронний кабінет в ЕСІТС у підсистемі «Відеоконференцзв`язок».
Застосовані в дистанційному судовому провадженні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення і звуку, дотримання принципу гласності та відкритості судового провадження, а також інформаційну безпеку.
Роз`яснити, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції зобов`язаний: зайти та авторизуватися в cистемі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою cистеми відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в засіданні.
Також, роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Копію ухвали направити сторонам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя -
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2025 |
Оприлюднено | 07.02.2025 |
Номер документу | 124957935 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні